Rhinemannova výměna

Rhinemannova výměna https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26418/bmid_rhinemannova-vymena-GSl-26418.jpg 4 54 10

Podzim 1943. V Buenos Aires se schází elita špionážních služeb z celého světa, aby tam dohodly podmínky spolupráce na tajném zbrojařském projektu. Intenzivní jednání na nejvyšší úrovni se soustřeďují kolem německého průmyslníka Ericha Rhinemanna a zanedlouho začínají nést první nebezpečné ovoce. V Argentině plní svou misi i americký agent David Spaulding. Je přesvědčen, že i jeho zásluhou válka brzy skončí, ale postupně zjišťuje, že ve městě nájemných vrahů, přeběhlíků a exotických krásek byla uzavřena nejděsivější dohoda, jakou kdy válčící strany uzavřely. Pravidla se rychle mění, pravda ustupuje do stínů a na povrch vyplývají temná tajemství. Spaulding se náhle ocitá v drtivém sevření a nezbývá mu než napřít všechny síly k záchraně života nejen svého, ale i ženy, kterou miluje – a především záchraně světa před zlověstnou Rhinemannovou výměnou.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Rhinemann Exchange , 1974

HollyUndead
08.11.2023 5 z 5

Mám moc rád knihy tohoto typu. Je to velice zdařilý a čtivý špionážní román, pojednává o mých oblíbených tématech - druhá světová válka, nacisti, tajné dohody a spiknutí mezi různými frakcemi, hrdina, který stojí mezi vším tím marastem, co na něj všechny strany chrlí. A opět trocha romantiky nesmí chybět. Rozhodně tato kniha bude zaujímat vysoké místo mezi knihami Ludluma i mezi jinými špionážními a akčními romány.

Luigi1
25.01.2023 4 z 5

Zajímavě napsaná a pěkně se četla

derminator
21.06.2022 4 z 5

Mám rád knihy z druhé světové války, ale tato je od všeho trochu chvíli se odehrává v Portugalsku ale jinak převážně v Argentině, Ludlum umí vyprávět, ale má lepší knihy než tato. Hodnotím 70%.

ludek.n
10.02.2020 3 z 5

Výměnný obchod mezi nepřáteli v době, kdy vrcholí nejstrašnější vojenský konflikt v dějinách lidstva. Šílenství, které se vymyká chápání. Ludlum opět rozehrává mohutnou špionážní partii, která je především zpočátku hodně neprůhledná a zaplavená postavami, které se objeví jen proto, aby pošťouchli děj, načež hned vzápětí navždy zmizí v propadlišti příběhu bez nároku na vzkříšení. Všechny ty tajené operace, agenti beze jména, teroristické skupiny, šifry a rozvědky zplošťují dějovou linku a vytvářejí podhoubí pro nudu. K lepší čtivosti nepřispívá ani to, jak každý chvilku tahá pilku. Vlastně nebýt závěrečné akční pasáže, dost možná bych knihu prozíval od začátku do konce. Takto alespoň finále posbíralo nějaké kladné body za adrenalin, napětí a jiskru v oku neohroženého agenta Davida Spauldinga. Bohužel ani on není postava kdovíjak přesvědčivá a utvrzuje mě v přesvědčení, že hlavní hrdinové jsou obecně vzato slabým článkem většiny Ludlumových románů.

konicekbily
11.10.2016 3 z 5

Kniha my umožnila se zamyslet nad tím, jak asi z pohledu Američana mohly některé události ovlivnit zahájení druhé světové války.

Voliarty
13.04.2016 4 z 5

Podarený politický/špiónážny román s (pre mňa) nevidenou a originálnou zápletkou o tajnej dohode na pozadí druhej svetovej vojny.

davas
27.06.2015 5 z 5

Velmi povedený příběh agenta v době 2.světové války plný akčních scén ,kterých si užijete napsané v plné kráse perfektním stylem .Psát přesně o čem ta kniha je,je nesmysl,to si každý přečte v detailu knihy.Já jen můžu tuhle knihu doporučit a hodnotím jí za 5 hvězd ...

Patapuf
17.02.2015 4 z 5

Druhý název knihy je Rhimemanova výměna, takže se neplašte, kdo jí nemůže najít nebo nečetl...

Pavlikruza
09.03.2013

Jestli Klausova amnestie je považována za velezradu, tak bych chtěl vědět, jak by považovali současníci toto

jprst
08.02.2012 4 z 5

Zajímavý námět a příběh, který dokáže čtenáře udržet po celou dobu v napětí.

Robert Ludlum
americká, 1927 - 2001