Řezník

Řezník https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17814/bmid_reznik-kQU-17814.jpg 4 93 20

Jimmy Parisi série

Jimmy Parisi je spokojený člověk – dělá slušnou kariéru u chicagské policie a jistá půvabná rudovláska právě přijala jeho nabídku k sňatku. Pak se ale cosi šeredně zvrtne a Jimmyho život nabere podivný směr… Ve městě začal řádit bestiální vrah, který své oběti nejprve znásilní a pak zohaví jejich mrtvá těla. Policisté mu dali přezdívku Řezník, poněvadž důkazy nasvědčují tomu, že obchoduje s orgány zavražděných žen. Vyšetřováním je pověřen Jimmy Parisi. Pomocí vyspělé kriminalistické techniky a vlastní intuice se mu podaří zúžit seznam podezřelých na jediné jméno. A právě v té chvíli začíná nelítostný boj mezi policistou, rozhodnutým učinit spravedlnosti zadost, a zabijákem, který už nemá co ztratit. Jsou si překvapivě blízko – vrah má dokonce dokonalý přehled o novopečené paní Parisiové.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

Cutter , 2001

m2056
02.02.2024 3 z 5

Průměr nečekejte žádný zázrak pohodové čtení jakého je vydáno spousta trochu jiný styl psaní ale tolik to nevadí.

Miitenka
25.10.2021

Začala jsem číst a popravdě mě to nezaujalo. Ani trochu. Ani styl jakým to bylo napsané, ani postavy.. první kniha kterou jsem radši odložila a nehodlám v ní pokračovat.

ArwenAragorn
14.05.2021 4 z 5

80%
...Ale co, prostě to dělám a je to fakt prima kšeft. Potřebuju jenom trochu éteru a jednu ostrou břitvu.

Výborná detektivka. Je čtivá, napínavá, má spád a moc se mi líbil konec. Vrah je absolutně odporný, ty pasáže, co píše on jsou často dost síla, autor v nich odhaluje jeho zvrácené myšlení. A Jimmy Parisi je sympaťák.
K přečtení mohu doporučit.

haluz
19.03.2021 3 z 5

Asi jsem to četla ve špatnou dobu. Prostě po loutkovém divadle, zimním ohni, opičím vrahovi, kříďákovi.... mi tam něco chybělo.. Něco důležitýho co mě nutí číst a číst a číst ... Za mě teda bohužel nee

MartyManCZ
19.02.2021 5 z 5

Série, která pro mě byla vstupenkou do světa dospělé literatury. Četl jsem nejdřív Bestii a pak až Řezníka, ale ničemu to nevadilo. Ačkoliv návaznost v životě Jimmyho Parisiho tam samozřejmě je, dá se to číst i samostatně. Má to neskutečný spád, a žádnou omáčku tu nenajdete. Máme tu sadistického vraha, který zabíjí další a další oběti a prostě ho potřebujeme dopadnout...na nic jiného není čas. 200 stran - takže jízda. Tuhle formu vždycky ocením. Vrahovo jednání je hodně drsné, takže si určitě na své přijdou i otrlí čtenáři. Po 15ti letech co ji čtu znovu, mě ani nyní nezklamala a přesně vím, proč jsem tehdy propadl thrillerům. Tahle knížka už neprodává, ale knihovna nebo antikvariát, by mohla být dobrá volba. Když na ni někdy narazíte tak do toho jděte.

kahuda01
12.08.2019 4 z 5

Slušná detektivka - trochu kratší, spíš mi připomínala povídku, nejvíce mi vadil styl, jakým je napsána. Krátké jednoduché věty, žádná košatá souvětí, mám rád, když se autor se slovy mazlí a věty víc vypiluje, ale čte se dobře.

cantona
09.06.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem si chtěl znovu přečíst tuto relativně krátkou knihu a napsat k ní komentář. Knihu máte přečtenou v podstatě za chvíli. Děj opravdu odsýpá až se mi zdálo že snad autor chce mít dopsáno co nejrychleji. Mě osobně takto rychlý spád nevadí, ale něco mi tam přeci chybělo i když nedokážu napsat co. Za mně dobrý thriller. Proto hodnotím čtyřmi hvězdami.

lachtan77
26.02.2019 4 z 5

Je to zajímavě napsané. Většina podobných knih je o tom polapit sériového vraha během pár dní. V tomto případě se děj odehrává rok a za tu dobu toho stihne Jimmy fakt hodně. Včetně kroužku na prstu :) Opravdu dobré byly kapitoly z pohledu vraha. Popisy vražd byly psány s citem. Žádné nechutné podrobnosti.
POZOR SPOILER
Ze začátku to řezník kosí jak na běžícím pásu. Nenechává žádné stopy a je naprosto precizní. Pak se mu přestane dařit a dělá jednu chybu za druhou. Konec by si, ale zasloužil určitě víc propracovat. Proto dávám jednu hvězdu dolů :) A pátrám po dvojce - Bestii

SilvieSisinka
26.10.2018 4 z 5

Napínavé. Vrah je odhalen brzy, ale dopadnout ho není tak snadné. Je hodně mazaný.
Hodně mě bavilo číst pasáže vraha. Jak co provádí, bylo to nechutné.

KaiShun
01.06.2018 4 z 5

7/10 hlavně cením pasáže kde je vypravěčem sám padouch, jinak je to slušně napsáno.

Zoy
10.10.2017 5 z 5

Velmi dobře napsána kniha, která měla spád od první až do poslední stránky. Líbily se mi myšlenky, pocity a život v podání samotného vraha

Beky
03.01.2017 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce, i když už v necelé půlce víme, kdo je "Řezník". Pasáže psány ze strany vraha byly ojedinělé a dobře napsané. :-) Jděte do toho! :-)

motolka
25.06.2016 5 z 5

Nechutně zvrácenej thriller. Líbily se mi ty dva úhly pohledů a myšlenek dektektivů a sériového vraha. Rozhodně doporučuji. Už se těším na další díly detektiva Jimmyho Parisi. Snad ostatní detektivky budou stejně napínavé.

lalaserka
02.07.2015 5 z 5

Dobrá knížka. Líbí se mi vyprávění vraha proložené normálním vyprávěním.

Mucko
03.06.2014 5 z 5

Rezník nedovolí ani na chvíľu spomaliť tempo. Kniha je originálna svojím spracovaním a dej pripomína hravú naháňačku medzi políciou a sociopatickým vrahom. Vynikajúce dialógy a všadeprítomný čierny humor.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Drahá Mo (Hayder) ,máš velmi vážnou konkurenci,ale neměj obavy u mě si stále jednička ;)
Thomasi těch 218 stránek stálo za to . Jednou větou , nádherně zvrhlé,morbidní,sadisticky úchylné. Ty Řezníkovi „monology“ bravurně popsané četl jsem je několikrát dokola, a přitom „chrochtal“ blahem . Večer začnu číst další knihu !

reccal
10.02.2014 4 z 5

Skvělá detektivka, rychle plynoucí děj, příjemně mrazivé zvraty. Vyprávění z pozice vraha je třešničkou na dortu.

LG73
07.06.2013 4 z 5

Vynikající detektivka především díky tomu, že autor zde popisuje příběh nejen z pohledu vyšetřujících detektivů, ale i z pohledu samotného vraha a odhaluje jeho zvrácenou mysl a uvažovaní. Příběh tak působí velice realisticky a při čtení některých (hodně morbidních) scén člověk pociťuje skutečný strach

Jajulle
14.08.2012 4 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Myslím že zkusím i další knihy od tohoto spisovatele.

guru
31.03.2012 4 z 5

Dobre napísané, len mi akurát chýba zápletka.

Thomas Laird
anglická, 1953