Řezník

Řezník obálka knihy
Mé hodnocení:

Jimmy Parisi je spokojený člověk – dělá slušnou kariéru u chicagské policie a jistá půvabná rudovláska právě přijala jeho nabídku k sňatku. Pak se ale cosi šeredně zvrtne a Jimmyho život nabere podivný směr… Ve městě začal řádit bestiální vrah, který své oběti nejprve znásilní a pak zohaví jejich mrtvá těla. Policisté mu dali přezdívku Řezník, poněvadž důkazy nasvědčují tomu, že obchoduje s orgány zavražděných žen. Vyšetřováním je pověřen Jimmy Parisi. Pomocí vyspělé kriminalistické techniky a vlastní intuice se mu podaří zúžit seznam podezřelých na jediné jméno. A právě v té chvíli začíná nelítostný boj mezi policistou, rozhodnutým učinit spravedlnosti zadost, a zabijákem, který už nemá co ztratit. Jsou si překvapivě blízko – vrah má dokonce dokonalý přehled o novopečené paní Parisiové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17814/reznik-kQU-17814.jpg 4.285

Jimmy Parisi 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Domino

Cutter, 2001

Kniha Řezník

haluz

Asi jsem to četla ve špatnou dobu. Prostě po loutkovém divadle, zimním ohni, opičím vrahovi, kříďákovi.... mi tam něco chybělo.. Něco důležitýho co mě nutí číst a číst a číst ... Za mě teda bohužel nee

MartyManCZ

Série, která pro mě byla vstupenkou do světa dospělé literatury. Četl jsem nejdřív Bestii a pak až Řezníka, ale ničemu to nevadilo. Ačkoliv návaznost v životě Jimmyho Parisiho tam samozřejmě je, dá se to číst i samostatně. Má to neskutečný spád, a žádnou omáčku tu nenajdete. Máme tu sadistického vraha, který zabíjí další a další oběti a prostě ho potřebujeme dopadnout...na nic jiného není čas. 200 stran - takže jízda. Tuhle formu vždycky ocením. Vrahovo jednání je hodně drsné, takže si určitě na své přijdou i otrlí čtenáři. Po 15ti letech co ji čtu znovu, mě ani nyní nezklamala a přesně vím, proč jsem tehdy propadl thrillerům. Tahle knížka už neprodává, ale knihovna nebo antikvariát, by mohla být dobrá volba. Když na ni někdy narazíte tak do toho jděte.

kahuda01
12.08.2019

Slušná detektivka - trochu kratší, spíš mi připomínala povídku, nejvíce mi vadil styl, jakým je napsána. Krátké jednoduché věty, žádná košatá souvětí, mám rád, když se autor se slovy mazlí a věty víc vypiluje, ale čte se dobře.

cantona
09.06.2019

Po dlouhé době jsem si chtěl znovu přečíst tuto relativně krátkou knihu a napsat k ní komentář. Knihu máte přečtenou v podstatě za chvíli. Děj opravdu odsýpá až se mi zdálo že snad autor chce mít dopsáno co nejrychleji. Mě osobně takto rychlý spád nevadí, ale něco mi tam přeci chybělo i když nedokážu napsat co. Za mně dobrý thriller. Proto hodnotím čtyřmi hvězdami.

lachtan77
26.02.2019

Je to zajímavě napsané. Většina podobných knih je o tom polapit sériového vraha během pár dní. V tomto případě se děj odehrává rok a za tu dobu toho stihne Jimmy fakt hodně. Včetně kroužku na prstu :) Opravdu dobré byly kapitoly z pohledu vraha. Popisy vražd byly psány s citem. Žádné nechutné podrobnosti.
POZOR SPOILER
Ze začátku to řezník kosí jak na běžícím pásu. Nenechává žádné stopy a je naprosto precizní. Pak se mu přestane dařit a dělá jednu chybu za druhou. Konec by si, ale zasloužil určitě víc propracovat. Proto dávám jednu hvězdu dolů :) A pátrám po dvojce - Bestii

SilvieSisinka
26.10.2018

Napínavé. Vrah je odhalen brzy, ale dopadnout ho není tak snadné. Je hodně mazaný.
Hodně mě bavilo číst pasáže vraha. Jak co provádí, bylo to nechutné.

KaiShun
01.06.2018

7/10 hlavně cením pasáže kde je vypravěčem sám padouch, jinak je to slušně napsáno.

Zoy
10.10.2017

Velmi dobře napsána kniha, která měla spád od první až do poslední stránky. Líbily se mi myšlenky, pocity a život v podání samotného vraha