Řezničina

Řezničina https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104207/reznicina-104207.jpg 4 11 3

Třináct horrorových povídek přináší pořádnou porci vnitřností, krve i jiných lidských sekretů či výměšků, protože k brutální estetice smrti má tento autor blízko. Zároveň můžeme vsadit i na kvalitu příběhů, neboť Vojkůvka mívá ve zvyku čerpat nejen z hororového kánonu pomsty, ale velmi často zabrousí i do vážnějších vod psychologie a dramatu.... celý text

DrobenkaMalá
04.05.2020 4 z 5

Sbirka povidek, ktera bavi :)

Widow Embalmer
11.09.2018 3 z 5

Milá sbírka povídek, které jsou jednoduché a předvídatelné už jen tím, že mají společné téma a típ pádem za chvilku odhalíte vzorec, co se nakonec stane. To ale není úplně negativum, pokud se na tohle těšíte. Takové trochu Věřte, Nevěřte, které je také více méně na jedno brdo a přesto je to pořád docela fajn.

eraserhead
13.01.2012 5 z 5

Jó, tak tahle kniha mi udělala velkou radost. Českého, nejen literárního, horroru je opravdu málo a tak každý nový kus, a ještě k tomu poměrně povedený, velmi potěší. Vojkůvka má horror zřejmě v krvi. Nejen že natáčí horrorvé filmy, ještě k tomu píše horrorové povídky. Které mají jednu výhodu - u filmu můžete mít cit a vlohy pro dobrý horror jak chcete, když na to ale nemáte dost peněz a nějaké obstojné technické zázemí, můžete se snažit jak chcete, ale zpravidla to dopadne tak, jak dopadly právě Vojkůvkovy filmy. Jenže u povídek stačí jen sehnat někoho, kdo to vydá, zbytek už je jen a jen na Vás. A to je k Vojkůvkovu dobru. Ne tedy, že bych jeho 13-ti povídkám neměl co vytknout - některé mě žánrově moc neberou (Muži, ženy a nová auta), některé z nich operují se stejnou záplektou a pointou (Nový život, Téměř jako ve snu), jde pak jen o to, která verze se vám bude jevit lepší a údernější, některé, i přesto, že jsou výborné, jsou trošku podivně odvyprávěny (Jazykověda). Některé jsou poměrně dost odhadnutelné (Zrůdy, Mantis). Ale i přesto, mnohé pointy jsou výborné (Ani kapka krve), mnohé povídky přes to všechno opravdu vynikající a kulervoucí (Zrůdy, Jazykověda, nebo nejlepší povídka sbírky Vrať se mi, lásko....). Vojkůvkova Řezničina obecně je vybroušenou esencí horrorové povídky - krátká, úderná, mířící přímo na komoru. Vojkůvka se s ničím nijak moc nemazlí, jde přesně a rychle za svým cílem, nic neokecává, používá přesně jen tolik slov, kolik je potřeba, aby napsal silný, uchvacující a poutavý příběh. Pere to do čtenáře hlava nehlava a nabízí z horrorového žánru kde co - vrahy, sadisty, sexuální úchláky, kouzelné dědečky, kartářky, svérázné milence, krev, nechutnosti, kouzla, čáry, upíry, ufony... A to se cení. Máte-li dost Kinga a jeho okecávek, už Vám lezou krkem rozsáhlé upírské ságy, sáhněte po tomhle. 96%