Rezervace goblinů

Rezervace goblinů https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29375/bmid_rezervace-goblinu-779-29375.jpg 3 42 7

Ocitáme se v časech, kdy je běžný přenos hmoty na mezihvězdné vzdálenosti a cesty časem jsou realitou. Profesor Petr Maxwell se vydal ze Země na výzkumnou misi, ale vlivem nepředvídatelných okolností se dostal na neznámou křišťálovou planetu. Zjistil, že je studnicí vědomostí a znalostí umírající starobylé supercivilizace. Když se vrátil na Zemi, toužil všem oznámit existenci tohoto pokladu, ale s údivem zjistil, že ho nikdo neposlouchá. Všechno totiž ukazovalo na to, že se z expedice vrátil již před měsícem, nepřivezl žádné poznatky a později zahynul při nehodě. Prostě nikdo nevěřil, že profesor Maxwell doopravdy existuje...... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Goblin Reservation , 1968

kuruteku
16.02.2024 3 z 5

Jak mám Šimáka rád, tady jsem se ptal proč. Proč to bylo napsáno, co chtěl říci: že jsou dračí krásní, že by mohla existovat paměť z jiného vesmíru, že někdy musíme něco obětovat, abychom něco získali? O přátelství? Duch, Op, Silvestr, Karolína a Petr Maxwell na jedné straně. Nejmenoval se náhodou Silvestr kocour stařenky Oggové u Pratchetta? A na druhé straně Churchill, kolečkár, možná Drayton, ale ten chtěl všechno pochopit, Sharp, ale ten chtěl peníze na výzkum. Na to, jak to bylo krátké, to bylo hodně bláznivé. A nevím proč, cítil jsem zase spřízněnost se Strugackymi. Snad ta autorova fantazie.

mgeisselreiter
22.05.2023 2 z 5

Pěkná blbost, dost velký úlet, ale v poslední čtvrtině to chytlo trochu spád a celkem jsem se i bavil. Celé je to ale chabě vymyšlené a vystavěné. 45%, 22. 5. 2023.

JiříŠkorpík
12.04.2022

Sci-fi s prvky fantasy mi nějak nesedlo. Navíc, o hlavním hrdinovi nevím co si mám myslet. Na to co se s ním na začátku stalo se chová divně. Vzhledem k tomu, že mám na čtení velmi málo času jsem knihu nedočetl a vrhám se na jinou.

Disease
10.01.2022 3 z 5

Vtipná a poněkud vyhulená hipízárna, inu 1968...

RaDeS7
29.07.2020 4 z 5

Ze začátku mi trvalo než jsem se chytl. Ale pak už velmi zajímavé, a na konci i mile překvapivé.

ludek.n
11.01.2019 4 z 5

Rezervace goblinů je pitoreskní vyprávění na pomezí sci-fi a fantasy. Vždyť kde jinde můžete vystoupit z teleportálu přímo mezi gobliny, trolly, víly, duchy a banší, v mezičase oživit draka a k tomu se ještě vypořádat s tajuplnou vesmírnou rasou kolečkářů. To už ani nemluvím o cestování časem nebo o tom, že jste se ze své výpravy na tajuplnou křišťálovou planetu vlastně vrátili dvojmo. Simak tady splétá páté přes deváté, ale dělá to s noblesou a grácií. Jeho hospodská rétorika a nadhled, otištěný do celého příběhu, jsou navýsost zábavné a fungují velice dobře. Onen lehký opar satiry, který provází profesora Maxwella až k závěrečnému rozuzlení, se nijak nevnucuje ani nepůsobí přehnaně násilně, takže čtenář si může Rezervaci goblinů užít jako příjemnou odpočinkovou četbu pro nedělní odpoledne.

Zelený_Drak
20.09.2015 1 z 5

Jsem na rozpacích. Ačkoliv se knížka dobře čte, nelze přehlédnout, že celou dobu se nic moc neděje. Žádné napětí, hlavní hrdina podivuhodně klidný (a také plochý, nezajímavý a nudný). Závěr nedotažený. Ale pěkné vedlejší postavy jako Op, Duch a biostroj. A dobrý nečekaný závěr. Jen to kazilo to, jak se na posledních asi 40 stranách některé informace opakovaly, a to téměř stejnými slovy. Nevím, zda to chtěl autor zdůraznit, nebo zda zapomněl, že už to tam jednou napsal. Díky tomu, co se objevilo v závěru, si knížku asi nechám, ale nijak zvlášť mě na další autorova díla nenavnadila.

Kniha Rezervace goblinů je v