Řezenské ortely

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román z dávných dějin českého národa je věnován vrcholnému období panování knížete Rostislava.

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62652/big_rezenske-ortely-Zy6-62652.jpg 4.313
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Řezenské ortely

petr_
17. května

Knihu jsem nedočetl, nemusí být špatná, ale asi jsem nebyl na tento text dobře rozpoložený. Třeba se k ní někdy vrátím a proto ji nehodnotím.

braunerova
22.10.2019

Výborný historický román, jen konec se mi zdál až moc vyfabulovaný. Příběh, který vypráví sám kníže Rostislav, začíná kolem roku 850 a končí Rostislavovou smrtí. Těžištěm vyprávění je příchod a působení Cyrila a Metoděje.

"Nemám hlad ani žízeň, necítím teplo ani chlad. Jsem v jiném světě, připadám si jako někdo cizí, profukuje mnou ledový vítr. Jeho nárazy procházejí srdcem i mozkem. Je to jen myšlenka nebo je to zvuk? Nevím. V celém těle třeští jediná jistota. Smrt. Smrt. Bez umdlení, bez zastávky."


Plútarchos
08.06.2015

Nádherný historický román o životě velkomoravského knížete Rostislava. Vyprávění o jeho snaze sjednotit a pozvednout zemi, o povolání věrozvěstů Konstantina a Metoděje, o neustálém válčení s franckým králem Ludvíkem Němcem a bavorskými kněžími, o zradě Svatoplukově. Protknutý lyrickým příběhem Rostislavovy lásky ke Korinně a osudy putování Cyrila a Metoděje při pozvedání vzdělanosti moravského lidu, zavádění písma a křesťanské nauky v řeči prostého lidu. Všechny hvězdičky a doporučuji k přečtení.

vitavita
09.03.2012

Velmi dobré čtení o Velké Moravě a především o knížeti Rostislavovi.