Řez

Řez https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286841/mid_rez-sFo-286841.jpg 3 63 26

Horké léto v Mohavské poušti. Kristine Rushová a její snoubenec Daniel jsou na cestě z Las Vegas do Lake Arrowhead v Kalifornii, kam mají dojet, aby společně s rodinou oslavili 4. červenec. Zničehonic je však Daniel unesen z liduprázdného odpočívadla a Kristine se musí rozhodnout: vrátit se domů bez úhony a s myšlenkou, že už nikdy neuvidí svého snoubence, nebo vyrazit na cestu do spalující pouště a pokusit se Daniela najít. Když se rozhodne svého snoubence začít hledat, ještě netuší, že její kroky povede vrah. Kristine však nemá na výběr. Musí podniknout epickou cestu přes křiklavé záblesky silničních kasin, opuštěné dálniční zastávky a přežít hrůzy, které si nikdy předtím nedovedla ani představit… The New York Times bestseller jara 2015!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Swerve , 2015

Leena
Leena
24.08.2021 2 z 5

Tak to byla tedy blbost!!!
Vůbec to nebylo přesvědčivé, hlavní hrdinka nesmrtelná..
Nelíbilo se mi to, dvě hvězdy za odvahu autorky to vydat..

deedulka
deedulka
15.03.2021 2 z 5

Tohle bylo teda sáhnutí vedle. Moc se mi kniha nelíbila. Čekala jsem pěší putování pouští a spíše psychologické napětí. Člověk versus příroda. Bohužel to bylo jiné kafe a o dost brutálnější. Nemám moc ráda tyhle kuchající krváky. A že tam toho bylo požehnaně. Tím mi autorka čtení znechutila a odradila od čtení jejích ostatních knih.

terka95
terka95
05.02.2021 4 z 5

Od této knihy jsem asi čekala malinko víc, ale aktuálních 67% zde na Databázi si podle mě nezaslouží. Začátek se mi líbil moc, pak můj zájem trochu opadal, ve 3/4 knihy mě děj opět začal bavit a konec..no asi mohl být i lepší :)
Nicméně mě překvapilo, kdo byl ten "psychouš" a neodhadla jsem to.. 4*

Roseblood
Roseblood
04.01.2021 3 z 5

Kniha je čtivá, ze začátku se rovnou rozjede rychle děj.

Zajímavá postava hlavní hrdinky, která už v mladém věku zažila peklo. Pasáže, kde se vrací do minulosti a čtenář se dozvídá, co všechno hlavní hrdinka prožila, mě moc bavily.

V knize je poměrně dost násilí, syrovosti. Příběh je velmi napínavý, knížku jsem přečetla za odpoledne.

Postavu záporáka jsem uhádla na začátku a potom se mi potvrdilo, že je to skutečně on.

Bohužel mi přišlo, že kniha tlačí hodně na pilu, chce šokovat. V určitých částech je děj odhadnutelný a předvídatelný. Plus určité pasáže, kde se milovníkům zvířat nemusí úplně udělat dobře. Za mě průměr, neurazí, ale znovu se k ní určitě vracet nebudu.

hodnocení: 3/5*

seabook04
seabook04
05.05.2020 3 z 5

Řez na mě už od prvních stran působil zbrkle.

Čím více jsem se blížila ke konci knihy, tím více ve mě sílil jeden pocit: autorka dostala skvělý nápad na knihu, který musela vlivem euforie okamžitě zrealizovat, ale tím bohužel samotný příběh utrpěl.
Kupodivu by této knize prospělo, kdyby byla delší. Místy mi připadalo, že autorku během psaní napadaly další a další zvraty tak rychle, že zapomněla dokončit a pořádně se věnovat již rozpracovaným. Což je velká škoda.

Zápletka knihy není nijak extra originální, ale styl autorky je čtivý. Místy mě ale opravdu až rušila nedotaženost děje, myšlenek postav, apod. Proto bych knihu označila za průměr.

HODNOCENÍ: 3/5*

Rodaw
Rodaw
05.11.2019 4 z 5

ŘEZ
Horký červenec a vyprahlá Mohavská poušť. Snoubenci (a mimochodem oba dva i lékaři) Kristine a Daniel zastavují na odpočívadle, což je však osudovou chybou, protože nastává noční můra... Zatímco je Kristine na záchodě, Daniela unese neznámý muž a začíná boj o přežití. Knížku před lety četla moje maminka a byla nadšená - tudíž jsem měla vysoká očekávání a moc jsem se těšila. Výsledek? Spokojenost, rozhodně.:) Co na této knížce oceňuji nejvíce je ta hororová atmosféra, takové to aroma mých oblíbených survival filmů... Nebyl to příběh, u kterého bych napětím nemohla dýchat a ani jsem si u knížky neřekla "wow, toto je dokonalé", ale jako takovou svěží, hodně dynamickou a akční oddechovku bych Řez určitě doporučila. Mnoho čtenářů tvrdí, že je zbytečně moc plná násilí. S tím já tedy úplně nesouhlasím... ano, je to drsnější a brutálnější čtení a některé scény tu krvavé jsou, na druhou stranu podle mě to nepřekročilo tu pomyslnou hranici, tudíž je to pro většinu čtenářů OK. Z jednoho úhlu pohledu by se asi dalo říci, že je knížka jednodušší, co se týká reálnosti: ano, ale .... + scény z minulosti Kristine tam byly jaksi navíc - a nebo spíš takhle: nemusely tam být. Je to takový zvláštní mix, ale pokud chcete zažít divokou a nespoutanou jízdu Mohavskou pouští a prožít drsnější thriller, sama za sebe doporučuji.:) Ta pointa je hodně šokující. Nemůžu říct, že jsem z ní úplně nadšená (kdyby to bylo jinak, svým způsobem by mě to možná vyděsilo více), ale byl to skvělý twister a teď po dočtení můžu říci, že jsem si tento příběh užila. A pokud si Řez ještě někdy v životě přečtu, zase se na to budu koukat jinak a užiju si to možná ještě víc.:)
Více na mém YouTube :-).

Costanzo
Costanzo
31.08.2019 4 z 5

Kniha začíná hned zběsilým tempem, v kterém autorka nepolevuje po celou dobu příběhu. Syrový thriller, který se s námi rozhodně nebude mazlit a povalí se na nás jako čerstvě utržená lavina. Musím vyzdvihnout fakt, že autorka popisuje liduprázdnou a rozpálenou Mohavskou poušť tak dokonale, že máte pocit, že se vaříte zaživa. Rozžhavené slunce vás pálí na kůži, po zádech vám stékají potoky potu, máte rozpraskané rty a dali byste vše co máte za lahev vychlazené vody. Sice únosce autorka ohladila v poslední třetině knihy, ale o to lepší nás čekal závěr, který byl naprosto strhující, šokující, napětí se stupňovalo a žaludek se vám houpal na vodě, protože bestiálnost únosce byla naprosto nepředstavitelná. Docela mne zaráží velmi nízké hodnocení na Databázi knih, ale je to podobný případ jako Lazar od Larse Keplera, který získal z počátku prachbídné hodnocení, a přitom je to nejlepší kniha ze série.

Pavlnka
Pavlnka
19.05.2019 5 z 5

Kniha hodně čtivá a napínavá, přečetla jsem za jeden den. Překvapilo mě nízké hodnocení zde na Databázi. Kvůli němu jsem chvíli váhala, jestli vůbec začít číst, ale nelituji. Mi se kniha líbila a doufám, že další kniha autorky bude ještě lepší.

Mira7
Mira7
14.04.2019 4 z 5

Po řadě detektivek / thrillerů ze severu jsem si přál přečíst trochu odlišný styl. Knihu jsem si vybral spíše náhodou a bez očekávání , autorku jsem dosud neznal. Nebudu při hodnocení uvažovat, jak moc je takový příběh reálný, protože asi určitě není (díkybohu). Kniha se mi četla dobře a velmi rychle. Byla taková, jakou od americké autorky čekám. Přímočarost od začátku do konce a rychlý spád. Stojí to na kontrastech mezi sympatickou hlavní hrdinkou a naprostým psychopatickým zlem v nejkrystaličtější podobě. Líbily se mi myšlenkové návraty hlavní hrdinky do traumatizujících zážitků z minulosti, které daly příběhu logický rámec. Pokud mi ale osobně v literatuře něco opravdu vadí, tak je to explicitně vyjadřované násilí. Jsem raději, když se naznačí a je na čtenáři, aby pochopil. Proto ubírám jednu hvězdičku.

Januli
Januli
17.10.2018 2 z 5

Začátek knihy byl lepší než konec. Kdo je pachatel, není žádné překvapení, je to čitelné hned od začátku. K této knize se nevrátím a nebude trvat dlouho a zapomenu o čem byla.

katuu123
katuu123
23.07.2018 3 z 5

Po přečtení této knihy mám velmi smíšené pocity. Do knihy se dá hezky vžít. Některé pasáže se mi však moc nelíbily. Kristine mi byla sympatická, ale někdy jsem nechápala její rozhodnutí. Celá tato kniha je psycho a celkem „creepy.“ Četla jsem už i lepší knihy. Za mě takový průměr.

Zdenička007
Zdenička007
19.06.2018 2 z 5

No, jako horor, krvák, ale fakt hodně jednoduchý. Vše mi přijde, že už bylo v nějakém filmu, přesně jsem tak nějak věděla, co se dál bude dít. Chvílemi úsměvné, ač to mělo být hrůzné. Ale tak dobrý, dočetla jsem to, a i po nějaké době si to pamatuji. Četla jsem i lepší, ale zas nemůžu říct, že hrůza, takový průměr.

Lisa123
Lisa123
22.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je napínavá od první stránky, hezky se čte. Akorát mi přišel celý příběh přitažený za vlasy. Nevěřím, že by měla Kristine po všem, co se jí stalo, ještě tolik sil, aby se dokázala porvat s vrahem, který se dal podle mě odhadnout už po 50 stránce. Líbily se mi ale části z minulosti Kristine, díky kterým vše v ději zapadá. Myslím, že kniha by měla být spíš fantasy, než detektivka.

jarin58
jarin58
07.01.2018 odpad!

Můj otec by napsal-blbý jak fůra ledu.

ERIK 2
ERIK 2
07.11.2017 4 z 5

No myslím že už tady bylo všechno popsáno,ohledně této knihy.Ano,čtivá,bylo tam i napětí,ale konec mi přišel takový "kudy z nudy"paní spisovatelka ten konec trošku odflákla.

Zdeničkačteráda
Zdeničkačteráda
07.11.2017 3 z 5

Kniha je čtivá, ale docela dost brutální, až trochu prvoplánově. Je dobře napsaná, ale čekala jsem od ní víc.
Zápletka a děj jednoduchý, spíš celé postaveno na tom co nejvíce šokovat. Ale za mě dobrý. Rozhodně jsem ji neodložila. Přeci jen jsem byla zvědavá, jak to celé dopadne.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
22.08.2017 5 z 5

Solidní, čtivý a hodně krvavý thriller, který udržuje čtenáře v trvalém napětí. Za mě 5*.

čef
čef
20.04.2017 5 z 5

Přímo klasický thriller, napínavá jízda od začátku do úplného konce. Nezdolnost hlavní hrdinky je až čítanková, zkaženost a vynalézavost pachatele zrůdného mučení až nebetyčná. Sepsáno velmi čtivým a přitažlivým stylem, autorka dokázala věrohodně odůvodnit motivy jednání obou protikladných hrdinů. Při čtení si jistě užijete to správné napětí!

Šárka5875
Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Při čtení této knihy si rozhodně nevydechnete. Kniha je akční, drsná, krvavá, brutální. Zvraty vás šokují, napětí se stupňuje, žaludek vám poskakuje. Dozvíte se také spoustu detailů z Kristininy minulosti. A že to rozhodně nebude procházka růžovým sadem. Proč Kristine již několik let nedokáže plakat?
Řez rozhodně doporučuji k přečtení všem, kteří se nebojí brutality, psychického i fyzického týrání a nerozhodí je obrovské množství krve a povalující se vnitřnosti.
Kniha se četla dobře, druhou polovinu jsem dala doslova jedním dechem. Budete ohromeni, překvapeni i znechuceni.

felia
felia
01.09.2016 1 z 5

Poměrně naivní a hloupoučká kniha, která se snaží upoutat čtenáře vysokou dávkou krutosti. Děj je dosti předvídatelný, a tak se možná budete při čtení i nudit. Největší úlevu pocítíte, když ji dočtete a už nikdy nevezmete do ruky.