Řez ekniha

Horké léto v Mohavské poušti. Kristine Rushová a její snoubenec Daniel jsou na cestě z Las Vegas do Lake Arrowhead v Kalifornii, kam mají dojet, aby společně s rodinou oslavili 4. červenec. Zničehonic je však Daniel unesen z liduprázdného odpočívadla a Kristine se musí rozhodnout: vrátit se domů bez úhony a s myšlenkou, že už nikdy neuvidí svého snoubence, nebo vyrazit na cestu do spalující pouště a pokusit se Daniela najít. Když se rozhodne svého snoubence začít hledat, ještě netuší, že její kroky povede vrah. Kristine však nemá na výběr. Musí podniknout epickou cestu přes křiklavé záblesky silničních kasin, opuštěné dálniční zastávky a přežít hrůzy, které si nikdy předtím nedovedla ani představit… The New York Times bestseller jara 2015!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286841/rez-sFo-286841.jpg 3.454
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), Cosmopolis

Swerve, 2015

Kniha Řez

seabook04

Řez na mě už od prvních stran působil zbrkle.

Čím více jsem se blížila ke konci knihy, tím více ve mě sílil jeden pocit: autorka dostala skvělý nápad na knihu, který musela vlivem euforie okamžitě zrealizovat, ale tím bohužel samotný příběh utrpěl.
Kupodivu by této knize prospělo, kdyby byla delší. Místy mi připadalo, že autorku během psaní napadaly další a další zvraty tak rychle, že zapomněla dokončit a pořádně se věnovat již rozpracovaným. Což je velká škoda.

Zápletka knihy není nijak extra originální, ale styl autorky je čtivý. Místy mě ale opravdu až rušila nedotaženost děje, myšlenek postav, apod. Proto bych knihu označila za průměr.

HODNOCENÍ: 3/5*

Rodaw
05.11.2019

ŘEZ
Horký červenec a vyprahlá Mohavská poušť. Snoubenci (a mimochodem oba dva i lékaři) Kristine a Daniel zastavují na odpočívadle, což je však osudovou chybou, protože nastává noční můra... Zatímco je Kristine na záchodě, Daniela unese neznámý muž a začíná boj o přežití. Knížku před lety četla moje maminka a byla nadšená - tudíž jsem měla vysoká očekávání a moc jsem se těšila. Výsledek? Spokojenost, rozhodně.:) Co na této knížce oceňuji nejvíce je ta hororová atmosféra, takové to aroma mých oblíbených survival filmů... Nebyl to příběh, u kterého bych napětím nemohla dýchat a ani jsem si u knížky neřekla "wow, toto je dokonalé", ale jako takovou svěží, hodně dynamickou a akční oddechovku bych Řez určitě doporučila. Mnoho čtenářů tvrdí, že je zbytečně moc plná násilí. S tím já tedy úplně nesouhlasím... ano, je to drsnější a brutálnější čtení a některé scény tu krvavé jsou, na druhou stranu podle mě to nepřekročilo tu pomyslnou hranici, tudíž je to pro většinu čtenářů OK. Z jednoho úhlu pohledu by se asi dalo říci, že je knížka jednodušší, co se týká reálnosti: ano, ale .... + scény z minulosti Kristine tam byly jaksi navíc - a nebo spíš takhle: nemusely tam být. Je to takový zvláštní mix, ale pokud chcete zažít divokou a nespoutanou jízdu Mohavskou pouští a prožít drsnější thriller, sama za sebe doporučuji.:) Ta pointa je hodně šokující. Nemůžu říct, že jsem z ní úplně nadšená (kdyby to bylo jinak, svým způsobem by mě to možná vyděsilo více), ale byl to skvělý twister a teď po dočtení můžu říci, že jsem si tento příběh užila. A pokud si Řez ještě někdy v životě přečtu, zase se na to budu koukat jinak a užiju si to možná ještě víc.:)
Více na mém YouTube :-).

Costanzo
31.08.2019

Kniha začíná hned zběsilým tempem, v kterém autorka nepolevuje po celou dobu příběhu. Syrový thriller, který se s námi rozhodně nebude mazlit a povalí se na nás jako čerstvě utržená lavina. Musím vyzdvihnout fakt, že autorka popisuje liduprázdnou a rozpálenou Mohavskou poušť tak dokonale, že máte pocit, že se vaříte zaživa. Rozžhavené slunce vás pálí na kůži, po zádech vám stékají potoky potu, máte rozpraskané rty a dali byste vše co máte za lahev vychlazené vody. Sice únosce autorka ohladila v poslední třetině knihy, ale o to lepší nás čekal závěr, který byl naprosto strhující, šokující, napětí se stupňovalo a žaludek se vám houpal na vodě, protože bestiálnost únosce byla naprosto nepředstavitelná. Docela mne zaráží velmi nízké hodnocení na Databázi knih, ale je to podobný případ jako Lazar od Larse Keplera, který získal z počátku prachbídné hodnocení, a přitom je to nejlepší kniha ze série.

Pavlnka
19.05.2019

Kniha hodně čtivá a napínavá, přečetla jsem za jeden den. Překvapilo mě nízké hodnocení zde na Databázi. Kvůli němu jsem chvíli váhala, jestli vůbec začít číst, ale nelituji. Mi se kniha líbila a doufám, že další kniha autorky bude ještě lepší.

Mira7
14.04.2019

Po řadě detektivek / thrillerů ze severu jsem si přál přečíst trochu odlišný styl. Knihu jsem si vybral spíše náhodou a bez očekávání , autorku jsem dosud neznal. Nebudu při hodnocení uvažovat, jak moc je takový příběh reálný, protože asi určitě není (díkybohu). Kniha se mi četla dobře a velmi rychle. Byla taková, jakou od americké autorky čekám. Přímočarost od začátku do konce a rychlý spád. Stojí to na kontrastech mezi sympatickou hlavní hrdinkou a naprostým psychopatickým zlem v nejkrystaličtější podobě. Líbily se mi myšlenkové návraty hlavní hrdinky do traumatizujících zážitků z minulosti, které daly příběhu logický rámec. Pokud mi ale osobně v literatuře něco opravdu vadí, tak je to explicitně vyjadřované násilí. Jsem raději, když se naznačí a je na čtenáři, aby pochopil. Proto ubírám jednu hvězdičku.

Januli
17.10.2018

Začátek knihy byl lepší než konec. Kdo je pachatel, není žádné překvapení, je to čitelné hned od začátku. K této knize se nevrátím a nebude trvat dlouho a zapomenu o čem byla.

katuu123
23.07.2018

Po přečtení této knihy mám velmi smíšené pocity. Do knihy se dá hezky vžít. Některé pasáže se mi však moc nelíbily. Kristine mi byla sympatická, ale někdy jsem nechápala její rozhodnutí. Celá tato kniha je psycho a celkem „creepy.“ Četla jsem už i lepší knihy. Za mě takový průměr.

Zdenička007
19.06.2018

No, jako horor, krvák, ale fakt hodně jednoduchý. Vše mi přijde, že už bylo v nějakém filmu, přesně jsem tak nějak věděla, co se dál bude dít. Chvílemi úsměvné, ač to mělo být hrůzné. Ale tak dobrý, dočetla jsem to, a i po nějaké době si to pamatuji. Četla jsem i lepší, ale zas nemůžu říct, že hrůza, takový průměr.

Třikrát soudce Ti
Třikrát soudce Ti