Revoluce vědomí

Revoluce vědomí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204056/bmid_revoluce-vedomi-CTh-204056.jpg 5 15 4

Transatlantický dialog Formou intenzivní diskuze tři průkopníci a zároveň jedni z nejodvážnějších myslitelů naší doby otevírají západnímu myšlení nové obzory, zamýšlejí se nad možnostmi míru v dnešním světě, nad současnými změnami ve společnosti a také nad tím, jak k těmto změnám můžeme sami přispět. Uvažují o roli umění, vědy, vzdělávání, o cílech a hodnotách, o novém světovém názoru, náboženství a spiritualitě a v neposlední řadě o vědomí – stav našeho vědomí je totiž klíčovou záležitostí, na níž stojí téměř všechno ostatní. Revoluce vědomí nás seznamuje s tím, jak se uprostřed globálních změn, které dnes probíhají ve všech částech světa a v každé sféře života, začíná radikálně proměňovat naše mapa reality. Ken Wilber se ve své předmluvě ke knize ptá, kam složitý vývoj naší doby nakonec povede. Peter Russell odpovídá následovně: „Každý kousek se počítá. … My všichni jsme součástí téže evoluční vlny. Nejdůležitější otázka, kterou si musíme položit, zní: Jak mohu svůj vlastní život uvést do většího souladu s touto vzedmutou vlnou? Jak mohu svým nepatrným dílem napomoci k tomu, aby tato změna postoupila o kousek dál?“... celý text

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Carpe Momentum

Consciousness revolution: A transatlantic dialogue

LILITH333
16.03.2019 5 z 5

VSUDE SE NAJDE KOUSEK PRAVDY..A TAHLE KNIHA JE JISTOJISTE ZAJIMAVA :)

EliškaRichenza
30.05.2018 3 z 5

Zajímavá kniha, mám ráda práci S. Grofa, ale i tak jsem si všimla, že pánové při dialogu vycházejí z určitých pevně vžitých představ, se kterými však ne všichni mohou souhlasit. Jeden příklad za všechny: v knize se velmi často považuje za samozřejmé, že lidstvo prochází duchovní evolucí a že jdeme v této oblasti od "horšího" k "lepšímu". Tato představa je však diskutovatelná a pokud s ní někdo nesouhlasí, pak značná část rozhovorů vlastně nedává smysl.

podzim22
07.07.2017 5 z 5

Presne

Jelitovna
21.05.2015

Pánové prominou, ale nějak mě to nezaujalo, takže jsem se rozhodla knihu odložit nepřečtenou.