Revoluce

Revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426303/bmid_revoluce-g3Z-426303.png 3 107 88

Prožijte souboj o duši českého národa Příběh se odehrává v Česku v letech 2006–2026 a dokonale zachycuje podivnou dobu, v níž žijeme. Dobu polopravd, lží, manipulace i nenávisti, kde se každý snaží najít své místo. Většina se přizpůsobí, ale najdou se i takoví, kteří neohnou hřbet. Nevyhnutelný konflikt vygraduje ve strhujícím finále, jež prožijete z pohledu čtyř postav, které se od sebe nemohou více lišit, přesto mají jednu věc společnou. Touhu po změně. Co nás jako národ definuje? Dokážeme se spojit, abychom to ochránili? A co všechno nás naše znovuzrození bude stát? Román Revoluce vznikal 6 let. Napsal ho autor bestselleru Volba, který v roce 2018 vyšel celosvětově. Jen v Česku se ho v době vydání Revoluce prodalo přes 35 000 výtisků a doslova změnil život tisícům lidí.... celý text

vlkcz
28.11.2020 2 z 5

Na Volbu jsem slyšel vesměs jen nadšené komentáře, ale kvůli ČV jsem začal Revolucí jako novou knihou.
Chyba!
Mám obecně problém s polit-fiction. I mistrům oboru jako je například Forsyth dávám (pokud vůbec) 5* se skřípěním zubů.
Těžko se můžete ztotožnit s hlavními hrdiny, když tři z nich jsou psychicky narušení či rovnou nemocní. A ta čtvrtá do děje zasahuje nejméně. Budiž, je to kniha o nehezké době a nehezkých věcech.
Ale celou dobu jsem vlastně nepřišel na to, co je poselství, co autor chtěl sdělit. Věří těm mýtům, se kterými v knize operuje, aby povzbudil českou hrdost? Velikost husitského teroru, pobělohorské temno, meziválečný vzor demokracie v Evropě, mnichovská "zrada" velmocí... Nebo na jejich příkladě ukazuje, jak se podobné mýty dají zneužít k propagandě a vymytí mozků?
Věřím, že autor nastudoval řadu materiálů, ale některé pasáže jsou tak naivní, že by je snad i žák střední školy vymyslel věrohodněji.
To, že jsou politici zhusta sociopati je známé, ale že by si nikdo nevšiml, že je ministr vnitra paranoidní schizofrenik? Například.
Jednu hvězdu přidávám za poslední kapitolu, která ale bohužel vypadá, jako že jí napsal někdo jiný a patří do jiné knihy.

jana5589
19.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Co napsat. Již jsem se vyjadřovala na fb ke knize, která se mi četla těžko. Po Volbě jsem se ze začátku nemohla začíst. Hlavně mi trvalo si knihu objednat, mám nemám až jsem to udělala a jsem ráda. Jakobych jí měla číst až v době, kdy je nám vše zakazováno, přikazováno a jsme omezováni ze všech stran. V době, kdy sama dost často používám slovo revoluce, protože se těžko smiřuji s tím kolem nás a nevěřím spoustě informacím. Musela jsem si dávat pauzy ve čtení a přemýšlet, co všechno je vůbec v dnešním světě možné a jak moc je námi manipulováno. K postavám jsem si těžko budovala vztah a když už ano, tak no, prostě je dostali. Knihu vnitřně zpracovávám a mám jí před očima, když vidím videa demonstrací ve státech kolem nás i u nás. Je snad autor vizionář? Možná ano. Nebo se historie prostě jen opakuje. Knihu bych doporučila všem, kdo se nechtějí nechat ukolébat rádoby bezpečím a hojností. Závěr pro mně dobrý, věřím v cosi nad námi. Dokonce se mi po dlouhé době stalo, že jsem asi za půlkou knihy prostě na konec nahlédla. Nevydržela jsem.

alena6770
12.11.2020

Skvělá kniha. Čte se jedním dechem..... Je ponaučením i varováním pro každého z nás. Jednoznačně doporučuji.
.... a poděkování autorovi

Evitam
10.11.2020

Četla jsem, první třetina mi trošku trvala, ale jak se děj rozjel, tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Ještě teď se mi při vzpomínce svírá žaludek....velmi sugestivní!

jitka2209
21.10.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Trochu se bojím aby ta dnešní doba takto neskončila.

Honza280177
21.10.2020

Velmi čtivá kniha. Má spád i děj a lze v ní nalézt spoustu paralel. Nutí čtenáře k zamyšlení. Za mě doporučuji všem čtenářům.

Hobo
20.10.2020 odpad!

Tak nějak cítím potřebu napsat, že kdyby naši vládci chtěli napsat něco, co potvrzuje jejich ideologii a co přitom zaujme, napsali by něco takového. Nesplnily tím úkol naše tajné služby?

7457
05.10.2020 4 z 5

Výborná kniha k zamyšlení a trochu jiný pohled na realitu. Maximální hodnocení uniklo o vlásek vzhledem k stylistice a zpracování. Je ny vysoké úrovni, ale nedosahuje ještě kvalit beletristických autorů.

Fofr262
14.09.2020

Dobrý den,
Knihu jsem si koupil přes fb a nelituji. Vzal jsem si ji na dovolenou, kde mám aspoň nějaký čas. Dobře napsané, překvapilo mě kvalitní zpracování knihy a dějové zařazení do dnešní doby a "budoucnosti ". Ano, dnešní doba je doba informací a cílených dezinformací. My co jsme střední generace umíme číst mezi řádky. Televizi si pouštíme jen občas, aby jsme se ujistili, že za naše poplatky šíří jen Ty správné názory a pak ji můžeme zase vypnout. Cizí kapitál vlastní v naší republice takřka vše podstatné a jsme opravdu jen montovna a skladovna. Naše budoucnost jako německý satelit není moc povzbudivá. Plénum politiků nestojí za nic a přesto je dost lidí co k volbám nedorazí....... Ano kníha se mi líbila. Zvlášť závěr, který vlastně není a rozmluva s bohem. Děkuji autorovi a určitě si pořídím ostatní knihy. S pozdravem Fofr262

Jarmi213
09.09.2020 5 z 5

Knihy od Jakuba mám moc ráda. Volba byla úžasná a Revoluce je ještě lepší. Jen tak dál. Už se těším na další

ModrýKlaun
25.08.2020 4 z 5

četl jsem ji dlouho, nejdřív jsem se taknějak nemohl začíst, ale zhruba od třetiny jsem ji "sfoukl" jedním dechem. Myslím, že opravdu stojí za to si ji přečíst.
Pocity z knihy možná ještě dopíšu až ve mě knížka dozní ...

jaroslav2164
24.08.2020

Kniha mne velmi překvapila. Je úžasné jak autor dokázal skloubit tak odvážnou fikci základního příběhu s reálnou situací dnešní české společnosti, která je čím dál víc zahlcována záplavou protichůdných informací nebo přímo dezinformací. Kniha od počátku vtáhne do napínavého dějě všech postav a je zřejmé, kam je étos mířen, přestože se autor velmi šikovně vyhnul příliš zjednodušenému odkazu na předlohu.
Knihu jsem četl střídavě se sledováním nejposlednějších zpráv o vývoji v Bělorusku a zároveň sledoval reakce českých politiků i obyčejných občanů na sociálních sítích. Kniha a TV zprávy jakoby občas počaly splývat. Aktuální rozlišovací schopnost naší společnosti dle mého soudu zhruba u dvou třetin je velmi tristní a zdá se, že situace se dále zhoršuje. Svobodné šíření informací na internetu - to je něco, o čem moje generace mohla kdysi jen snít. Vyrostli jsme na tom, abychom skrývaná sdělení dokázali přečíst mezi řádky a co je pravda nebo lež bylo všem zcela zřejmé. Dnes ovšem je společnost v takovém stavu, že volné šíření informací lze spíše považovat za nebezpečí. Nebezpeční lidé podobní postavám z tohoto příběhu jsou si toho ovšem plně vědomi a masivní informační manipulace je dnešní realitou.
Knihu vřele doporučuji všem. Bohužel ti, kteří by si ji měli přečíst především, o to nestojí. Ještě jednou moc děkuji autorovi za skvělý počin. Společně si pak přejme, ať rok 2026 bude vypadat úplně jinak.

Crozz
14.08.2020 4 z 5

Z knihy jsem nadšený, velmi dobře napsáno, doporučuji jako audioknihu, takhle provedené audio nepamatuji.

zuzana3632
11.08.2020 4 z 5

Strhující kniha plná emocí, které jsem prožívala spolu s hrdiny. Milostné scény jsou obzvláště pikantní ???? Spojení audioknihy se symfonickým orchestrem je geniální. Doporučuji všem, které neuspokojuje současná politická situace a hledají informace jak toho ven.. tato kniha přichází ve správný čas. Není ovšem pro slabé povahy, to tak s revolucemi asi bývá...

Vaša62
06.08.2020

Mohu doporučit. Je stejně povedená jako Volba, je však mnohem naléhavější. Děj je strhující. Nabízí sondu do smýšlení 4 lidí dnešní doby v naší zemi. 4 různé pohledy na život, různé motivace. Po přečtení jsem asi týden zpracovávala. Revoluce šokuje i probouzí, nutí k zamyšlení. Ukazuje, jak křehká může být demokracie, že není samozřejmostí a jak rychle a nenápadně o ní lze přijít. Víme všichni, jak to dopadlo, když byla moc v rukou jednoho šílence!!! A jaké šílenosti se děly pod vládou jedné strany. Je varováním, jak špatným rádcem je strach. Strach z neznámého, strach z nejistoty. Nehledejme, co nás rozděluje, nenechme se strhnout k nenávisti a násilí pro jiné názory. Jiný úhel pohledu na svět nás může obohatit,když budeme hledat co nás spojuje. Udržme demokracii, neboť ztráta svobody je tragická a tato kniha nás k tomu vede. Skvělá.

roman8059
03.08.2020 4 z 5

Kniha je remeslne perfektne zpracovana a prvni co prekvapi je vaha knihy. Autor na kvalite nesetril a tato kniha vydrzi generace. Je pouzit kvalitni kridovy papir, ktery se docela leskne, takze na svetle to je docela neprijemne. Uvazuji o zakoupeni dalsich knih tohoto autora, ale tento problem me vylozene odrazuje od zakoupeni tistene verze knihy. ... NEBUDU PROZRAZOVAT DEJ, ale kniha se cte velmi pekne. Uplne fantasticke jsou soundtracky. ... ty jsou tak super, ze i kdyby knihu clovek odlozil do sberu, tak se to vyplati. ... z knihy mam smisene pocity. Docela mi to pripada takovy antibabis text. ... je potreba si uvedomit, ze soucast svobody je i delat chyby a hlavni svoboda jsou volby a ne nejaka mensina, ktera chce nedemokraticky prosadit svuj nazor proti vetsine (v dnesni dobe zcela bezne). ... cte se to fantasticky, ale obsahove to je slatanina, ktera si hraje na hlubsi smysl ... soundtracky jsou uzasne ... i kdyz s obsahem moc nesouhlasim a je to malovani certa na zed, ale je to ctive a tak davam 4 hvezdy a doporucuji

petr8063
28.07.2020 5 z 5

Z knihy jsem byl nakonec naprosto nadšený!
Spíše ze zvědavosti jsem reagoval na neobvyklou formu inzerce na fb a do knížky se zpočátku nemohl moc začíst (hodně postav a tak nějak prvoplánových). To se ale změnilo asi po první třetině a zbytek jsem dočetl doslova jedním dechem. Složité osobnosti všech postav se doslova vybarvují. Děj ke konci graduje a je plný zvratů, ale protože jsem předtím neznal autorovu předchozí 'Volbu', závěr byl obrovským překvapením!
Za knihou musí být obrovské množství práce, pečlivě provedená anatomie naší minulosti a věřme, že projekce budoucnosti se (třeba díky některým ze čtenářů) nakonec nenaplní.
Nápaditá grafická podoba také stojí za zmínku, ale hlavně: velmi originální začlenění hudební části (k e-knize) - proč by vlastně měla být hudba jen u filmů. Klobouk dolů také za způsob, jakým autor knihu vydává a financuje.

MegaN21
24.07.2020 4 z 5

Kniha, která vás osloví, na kterou nezapomenete, která může propojit pocity a zkušenosti generací. Doporučuji. MJ

Anna77
17.07.2020 5 z 5

Nedávno jsem dočetla tuhle knihu REVOLUCE . Opravdu dobrá. Výborně se čte.. Strhující děj, navíc vede k zamyšlení, zda nejsem i já jako občan propagandou manipulován. Líbí se mi, jak mistrně autor ukazuje rozdíl mezi hrdinným vlastenectvím a nebezpečným nacionalismem. Jak nás mohou zavádět líbivá hesla politiků a fake news, aniž si toho všimneme. Pozitivně mě překvapil i odvážný závěr, snaha dotáhnout řešení dobra a zla až do konce. Je to "o nás Češích", ale myslím je v tom je zcela univerzální poselství. Velmi doporučuji.

Jirkaspisovatel
13.07.2020 5 z 5

Po přečtení knihy Revoluce mám jejího autora-Jakuba Trpiše jako svého druhého syna. Dvě třetiny knihy jsem četl asi týden, po večerech, a vždy mi chvilku trvalo, než jsem se zorientoval kdo je kdo. Napadlo mě, že tato kniha není určitě pro čtenáře s nižším, nebo průměrným IQ, už kvůli svému rozsahu 455 stran. Poslední třetinu knihy jsem přečetl jedním dechem, jako celek je to určitě mistrovské dílo. To jak autor věrně popisuje jednotlivé postavy a jejich charaktery mě přivedlo k myšlence, že jeho kniha obstojí i ve srovnání s velikány světové literatury. Nejsilněji na mě působil závěr knihy-Očistec, ten jsem četl několikrát. Tento text je po všech stránkách velkolepý.