Revizor

Revizor https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78837/bmid_revizor-sjs-78837.jpg 4 2935 322

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému „revizorovi“ Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost. Kniha vyšla v nákladu 4 500 výtisků, z toho 3 500 výtisků je opatřeno plátěnou vazbou a 1 000 výtisků svázáno v bílé kůži.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Odeon

Ревизо́р , 1836

Beatrisie
31.12.2017 3 z 5

Četla se velmi dobře

Lachtaan
27.12.2017 4 z 5

Nebýt maturitní četby, zajisté bych se nikdy k tomuhle ruskému titulu nedostal. Drama v knižní podobě nikdy nebude mým šálkem kávy, musím přiznat, že se mi text, rozdělený na jednotlivé repliky každým řádkem, čte velmi obtížně. Ale i přesto musím pochválit téma, které se Gogol rozhodl světu ve svém pravděpodobně nejznámějším díle představit. A za to Revizora (téměř) obdivuju. Troufl bych si z něho i dokonce odmaturovat (smích).

Kopta
10.12.2017 2 z 5

Jak hluboko dokážeme klesnout. Klasická divadelní hra, dejme tomu komedie, která se točí kolem toho, kolem čeho se točí každé drama žánru komedie. Nějaká náhoda, která se změní v katastrofu. Docela hezky to ještě podal Goldoni se svým Sluhou dvou pánů. Tady už nepomůže ani svěcená voda se Stalinem dohromady. Smutná ukázka nekomedie.

Briv
26.11.2017 3 z 5

Ač tady vidím celkem vysoké hodnocení, tak mě Revizor až tak nenadchnul. Ruské jména se mi špatně četla a přiznávám se, že i špatně pamatovala. V knížce se ale orientovat dalo. Na druhou stranu, je to příjemně krátké dílo a pro maturanty určitě zajímavé. Pobavil mě stupňující se závěr. Ten se povedl.
P.S.: Jako by psal o dnešní době!

nelly2712
12.11.2017 4 z 5

super knizka na ctenarsky denik - je kratka, jednoducha, celkem vtipna :) cte se dobre, v ramci doporucene literatury rozhodne jedna z lepsich moznosti

Adéla123
30.10.2017 5 z 5

Naprosto nadčasové!

readah
05.10.2017 4 z 5

Maturitní četba. Úředníci jsou tupci a je potřeba je zesměšňovat. Vtipné oddechové dílo.

SoňkaSoník
01.10.2017 5 z 5

Čteno v rámci povinné literatury na maturitu. Moc se mi dílo líbilo, bylo to čtivé a poučné.

-markéta-
17.09.2017 5 z 5

Dílo Revizor jsem viděla několikrát v divadle. Pro mě je to srdeční záležitost a jedna z nejlepších divadelních her, které jsem kdy viděla.
Když jsem knihu viděla v kánonu na maturitní četbu, tak bylo rozhodnuto! A upřímně? PANEBOŽE!!! Miluju to dílo jak v hrané, tak v napsané formě.
Mrzí mě, že jsem dílo první viděla a až po několikátém zhlédnutí sem se dostala ke knize.
Všem rozhodně doporučuji a těším se, až si dílo budu moct přečíst v originále (v ruštině).

škoda, že nemohu dát více, než 5 hvězdiček

Marbo
15.09.2017 5 z 5

Srdeční záležitost, ať už v divadle ( divadlo Petra Bezruče ) či v rámci tv inscenace ( především legendární Činoherní klub či v podání pánů Kaisera a Lábuse ).
Svižné, vtipné a především už skoro dvě stovky let aktuální.
"a pokud se tadyhle v dopise zmiňuje Andrej, že jsem taky jenom člověk, tak o tom mi není nic známo."

Percabethka
22.08.2017 5 z 5

Ze začátku jsem byla hrozně zmatená z toho množství postav a všech jejich úřadů, ale když jsem si zapamatovala, kdo je kdo, četla se knížka skvěle a pořád jsem se u ní smála. Rozhodně se musím podívat i na divadelní zpracování ❤

Liana
06.08.2017 5 z 5

Toto bola lahôdka. Úžasné. Teraz uz len dúfam, že sa mi podarí si to niekde v divadle pozrieť na živo.

angloumene
30.07.2017 5 z 5

Revizor slouží jako předloha pro řadu divadelních komedií, stejně notoricky známých jako třeba Sen noci svatojánské od Shakespeara. Můžeme se tedy těšit na přehlídku absurdních situací, plných lidské malosti a podlézání. Naštěstí vše Gogol dokáže podat tak, že se u čtení člověk necítí trapně, ale dokáže si naplno užít tuhle pitoreskní komedii.

vampiru
30.07.2017 4 z 5

Kniha, která byla dokonce zfilmovaná a stala se z ní klasická komedie. Velmi vtipný pohled na povahu lidí a velmi pravdivá kniha.

Michalka98
17.07.2017 5 z 5

Zábavná oddechovka o lidské hlouposti, která opravdu nezná mezí. Bohužel stále aktuální.

Amia
08.07.2017 5 z 5

Předsudky o ruské literatuře šly stranou. Revizor - ač v dnešní době místy předvídatelné, stále excelentní dílo. Zábavný je i film Revizor z roku 1933, kde Chlestakova zahrál Vlasta Burian tak, že si myslím, že i N. V. Gogol by byl spokojen.

Bumeso
06.07.2017 5 z 5

Myslím si, že k pochvale této knihy postačí sdělení, že analogie jejího děje s dneškem je až zarážející...

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Nakonec to bylo vtipné.

Zorka
10.06.2017 4 z 5

Klasika o lidské hlouposti, servilnosti, snaze skrýt své prohřešky a hodit špínu na druhého.

DeniseMarini
07.06.2017 5 z 5

To se četlo samo, vtipné, nápadité a oddechové. Ideální na cesty nebo když si chcete něco doslova zhltnout před spaním :)