Revizor

Revizor https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48099/bmid_revizor-qhf-48099.png 4 2935 322

Satirická komedie ruského klasika se baví hloupostí a nevzdělaností úředníků v provinčním ruském městečku, kteří naletí falešnému "revizorovi" Chlestakovovi, který nestydatě využívá jejich zkorumpovanost, úplatkářství a podlézavost. Vychází v překladu Zdeňka Mahlera jako 73. svazek edice D.

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Artur

Ревизо́р , 1836

Venny345
26.08.2019 3 z 5

Komedie mě zaujala a celkově se mi líbila. Občas je prostě dobré, sáhnout po nějaké veselohře, díky které se můžete na chvíli ponořit do jiné bezstarostné reality. Jediné co mi trochu vadilo, tak nespisovnost a prapodivná hantýrka postav.

Anicka152
22.08.2019 5 z 5

Knihu jsem si vybrala k maturitní četbě a mohu jen doporučit. Děj se odehrává během jednoho dne, takže ani není moc možností, jak od hlavní dějové linie odbočit, což ulehčí práci mnoha maturantům. Kniha se díky dramatické formě čte velmi rychle, není tlustá a příběh je lehce zapamatovatelný. Postav není zas tolik, aby se to pomotalo, takže za mě opravdu ideální četba k maturitní zkoušce (sama jsem si knížku dokonce vytáhla a odmaturovala na 1).
Postavy jsou sympatické, atmosféra příjemná, dílo je vtipné, nemám, co vytknout.

Dani3
05.08.2019 5 z 5

Vtipné a nadčasové. Chlestakov velmi šikovně využil situace ve svůj prospěch.

kyticka152
31.07.2019 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Slyšela jsem, že tato kniha je vtipná a zábavná. Nemohu říct, že to určitým způsobem není pravda, ale nebylo to nic pro mě.

Jura999
26.07.2019 4 z 5

Nevím...tím, že je to taková klasika, tak jsem od toho čekal trochu víc...ale příjemné počteníčko
,,Komu se smějete? Sami sobě se smějete!"

Romča11
10.07.2019 4 z 5

Toto je skvělá hra. Ukazuje zde dobře společenský problém, ale i povahy jednotlivých postav. Myslím že se to dá aplikovat i na součsnost. Prostě dobrý :)

RemiBlack
19.04.2019 3 z 5

2019/18
Nenadchne, neurazí. Děj snadno předvídatelný, ale na povinnou četbu se to hodí.

Angelika92
21.03.2019 3 z 5

Než jsem knihu začala číst, tak se mi do toho moc nechtělo. Ale děj je fajn, i dobře se mi kniha četla.

ZNellyZ
18.03.2019 3 z 5

Jedna z klasik povinné maturitní četby. Četlo se to hezky a poměrně rychle.

JoeSurikata
14.03.2019 4 z 5

Vtipná, výstižná satira s nadčasovou platností.

bankurka
08.03.2019 5 z 5

Nejlepší ruské drama

LucyBooks
12.01.2019 5 z 5

Jak už to tak mám u povinné četby, tak ze začátku se mi do knihy nechtělo, ale nakonec jsem i ráda, že jsem ji přečetla. Na začátku knihy jsem byla trochu překvapena počtem postav...Poté jsem se začetla a líbila se mi. Určitě vede k zamyšlení. Konec jsem trochu tušila, ale hezká pointa. To, že nemá knížka moc stran jen chválím.

warca
06.01.2019 5 z 5

Revizor je klasická satirická komedie, kterou by měl přečíst/ vidět každý. Mně se moc líbila.

Hanka_Bohmova
02.01.2019 4 z 5

Úlevné zajásání úplatkáře, aktuální vždy a všude: "Sláva na výsostech! Bere peníze... Teď už to snad půjde hladce."

Doslov trefně cituje Gogolovu reakci na kritiky stěžující si, že takovým nepěkným zobrazováním společnosti by mohl lid dospět k pochybnostem o vykonavatelích státní správy: "Prý 'Lid asi začne mít špatné mínění o svých představených!' Lid asi uvidí své představené poprvé tady, v divadle - když ho doma nějaký bídák hejtman dostane do drápů, toho si lid samozřejmě nevšimne, to si uvědomí teprve, až když přijde do divadla. Zřejmě se domnívají, že lid je hloupější než kus dřeva."

Twinny
28.12.2018 5 z 5

Povinná četba. Příjemná satirická komedie, která pobaví. Nad většinou dialogů jsem se minimálně pousmála.

mia.com
27.12.2018 4 z 5

Sice jsem musela trochu skřípavě louskat překlad do staré češtiny, ale příběh je jedna z klasik, která mě bavila a nelitovala jsem výběru k maturitní četbě.

luckomar
29.11.2018 5 z 5

Bavil :)

Kája95
20.11.2018 4 z 5

Jedna z mála úsměvných Ruských knih

Snehulajn
01.11.2018 5 z 5

Zajímavá zápletka, která pobavila

vlkcz
16.10.2018 2 z 5

Trochu příliš ruské, na můj vkus. I když přijmu, že jde o satiru, tak postavy jednají tak imbecilně, že mi je za ně trapno a smích se nějak nedostavuje.