Revival

Revival https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236593/mid_revival-6YH-236593.jpg 4 816 187

Temný a uhrančivý román vypráví o knězi, který před lety přijel do novoanglického městečka. Získal si zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem mladého chlapce. Při nehodě však přišel o rodinu. V plamenném kázání proklel boha a z městečka odešel. Po několika desetiletích se chlapec, nyní narkoman, s knězem náhodou setká. Životní příběh obou mužů, jejich setkání a střety jsou stejně šokující a nevyhnutelné jako ohromující vyvrcholení knihy. Román je dokonale namíchanou nostalgií 60. let a starého dobrého amerického hororu.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Revival , 2014

Vincenzoci
01.04.2018 4 z 5

Knížka mi byla doporučena a já si ji s chutí půjčil. Dost dobrý příběh, opravdu přesně popsané povahy postav a později to tajemno se dalo skoro nahmatat. Místy mi to přišlo až moc náboženské a to kázání nebyla až zase taková hrůza (možná nějaké fanatiky a nebo opravdu staré lidi by to jistě rozhodilo). Celkově doporučuji, zasmál jsem se a je to dobré čtení.

Darami87
27.02.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka, nic víc.

Tilikum
26.02.2018 5 z 5

Vynikající pan King jako vždycky. Opět výborně načrtnuté charaktery. Ten chlap už napsal tolik knih, tolik charakterů, ale nikdy se neopakuje!

Andrée
19.01.2018 3 z 5

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale už jsem od Kinga četla lepší knihy.

Vlk.kh
29.12.2017 2 z 5

Tak toto mi fakt nesedlo a jsem rád, že jsem si knihu půjčil v knihovně, než bych se bezhlavě vrhl do nákupu. Začátek se mi zdál hodně nadějný, ale pak mě to přestávalo bavit a ke konci jsem některé pasáže přeskakoval, ač to většinou nedělám. Hrátky s elektřinou a šílený bývalý kněz, to mě opravdu nenadchlo.

Adam99
18.12.2017 4 z 5

King dovede skvěle vykreslit povahu obou hlavních postav. Čtenář si projde Jamieho životním vývinem a ze zlomeného kněze má čím dál divnější pocit. Octla se zde sem a dam situace, která mne neoslovila. Ovšem je to poctivá Kingovka a nikdy nezapomenu na slova z tzv. Strašlivého kázání :)

B4LU
13.12.2017 3 z 5

Já nevím. Knihu bych celkem bez nesnází přirovnal k Lovecraftovu Cthulhu, které i místy přímo cituje, ale obdobně jako ve zmíněném případě působí natolik nereálně, že pro mě ztrácí jakoukoli hororovou hodnotu. Jasně, jak je u Kinga zvykem, čte se to úplně samo, a takové příjemné napětí je cítit po celou dobu četby, ale závěr je daleko víc prostě fantaskní než děsivý. Pěkná jednohubka, na kterou nejspíš brzy zapomenu.

werewolf88
07.12.2017 4 z 5

Žádná sláva se nekoná, ale to napětí tam je a zas tak dlouhé to taky není, že by se čtenář nějak trápil...v pohodě.

MichalHoráček
29.11.2017 5 z 5

Dobré dílo "mistra hororu". Sice ten horor byl bohužel až ke konci, ale defakto z celé knihy mrazí... a nejvíc asi "zázračná léčba bohem" které spousta lidí věří a podlého do dnešních dní

vlkcz
21.11.2017 4 z 5

Víc než 50 let jsem se s Kingem míjel, až se mi náhodou dostal do ruky Revival. Nevím tedy, zda jde o výjimku, ale na základě téhle knihy bych mu nálepku Mistr hrůzy určitě nepřiřkl. Určitá snaha na zhruba 50 stránkách v závěru je znát, ale ve srovnání s, v knize několikrát zmiňovaným, H. P. Lovecraftem, je to slabý čaj.
Ale rozhodně mě Revival nezklamal. Jde o skvěle napsaný příběh, který i přes některé fantastické okamžiky působí naprosto reálně. A ani to údajné "vypořádání se s náboženstvím" bych neviděl tak jednoznačně. Něco nad námi nepopírá, ale je v rozporu s bigotním "církevnictvím". Jde tedy spíš k satanismu než ateismu, ale zmínka o Coltonu Burpovi v závěru románu ponechává otevřenou existenci nejen pekla, ale i ráje.

michal666
19.11.2017 3 z 5

Poutavý příběh muže, který přestal věřit a chtěl vědět/vidět a malého chlapce, který byl tímto mužem ovlivněn. Začátky pastora Jacobse a Jamieho Mortona byli dobré, pak už příběh poutavý moc nebyl, pak se to zlepšilo atd. až přišel napínavý závěr. Celkově kniha není špatná ale u mě to šlo nahoru dolů. Naštěstí konec nezklamal.

MikeDV3
08.10.2017 3 z 5

Z této knihy mám velmi rozporuplné pocity. Ze začátku mě docela nudila a trvalo docela dlouho, než jsem se začetl. Poté se to začalo více rozjíždět a byl jsem uchvácen tím, jak Stephen King přistupoval k náboženství. S klidem poukazoval na úskalí, která obnáší. Konec mi přišel dost zvláštní a upřímně dost depresivní.

JosefKomensky
13.09.2017 5 z 5

Ted sem to konecne docetl – uprimne receno ano souhlasim s mnohymi, kteri meli tu sanci popsat tuhle uuzasnou knihu uz drive – Ano mohlo to dilo byt kratsi co se poctu stranek tyce, jenomze tenhle pribeh neni jenom pribehem pastora Charlieho Jacobse ale hlavne pribeh Jaimeho Mortona a jeho rodiny. Je to pribeh ze na konci vsechno neco stoji a ze kazde rozhodnuti ma svuj dusledek.
Je to uprimna zpoved cloveka, ktery sam sobe snazi popsat a obhajit motivy a nasledky sych rozhodnuti, rozhodnuti, ktera vedla v konecne fazi k neuveritelne katarzi, za kterou on sam nese zodpovednost.
Kniha je podle meho nazoru velice rekl bych az remeslne domyslena a po vzoru deseti cernousku Agaty Christie jsou v ni peclive dovedeny do konce osudy vsech dulezitych vedlejsich postav.
Musim jeste podotknout tohle: Az Heronymus Boshovske vize, ktere sou v knize vyliceny me nepripadaly byti opravnenym argumentem na podporu tvrzeni, ze by nebylo Nebe. Vzdyt uz Danteho verze pekla obsahuje nekolik urovni pekla a nekolik urovni Nebeskeho Kralovstvi.
Knihu sem diky Bohu cetl a docetl ve vlaku ve dne, takze me netrapily pozdeji zadne nocni mury ackoliv po jejim precteni me urcity svirajici pocit prepadl.

V knize je spousta autobiografickych zazitku autora, protoze on byl jak fetak, tak on I jeho manzelka znaji Krista a oba dva chdi, ci chodili do cirkve.
Co se tyce stanovych “ evangelistu / coby obchodniku s destem je velice hezke se podivat na film Leap of faith z roku 1992 se Stevnem Martin v hlavni roli podvodneho evanglelizatora, kazatele a lecitele v jedne osobe. Krasne to pomuze ctenari se priblizit atmosphere onoho teatralniho sarlatanstvi stejne tak jako onen videoclip Jesus knows me od Genesis.

A jeste jedna smutna zprava na konec. Misto v nebi si clovek nazaslouzi dobrymi skutky – napriklad davanim jidla / polevky chudym ci staranim se o opustene psy / kocky – na ono misto v “ nebi “ ma narok jenom ten, ktery se smiril znovu s Bohem a prijmul Pana Jezise zpet do sveho srdce. Viz kniha zjeveni 22:10 – 16. Moje uprimny prani pro kazdyho zvas je aby sme se nikdy nemuseli potkat tam v tom kraji “ Lezi vecne zlo, ktere zije vecne a ani smrt ho neni schopna zabit”

tosu69
21.07.2017 odpad!

Radikální zesílení protináboženského trendu, který tento pán předvádí i ve svých předchozích knihách. Plivání na církev, zesměšňování věřících lidí. Nenápadné a systematické vymývání mozků. Pan King pravděpodobně vstoupil do zednářské lóže a slíbil věrnost Luciferovi. Budiž. Každý svého štěstí strůjce. Každopádně je to poslední kniha, kterou jsem od tohoto člověka četl.

Barbara02
11.07.2017 4 z 5

To, že je kniha skvěle napsaná, je skoro samozřejmost. Kniha je dokonalá v tom, že příběh pomalu graduje, zobrazuje velkou část životního příběhu od dětství až po stáří a pozorování okamžiků života, které na sebe mají různou návaznost tak působí strašně zajímavě. V žádné části se nenudíte a vždycky vás zajímá co bude dál. Navíc, druhá hodnota knihy je pro mě, že v mírné formě se odehrává něco takového ve skutečnosti ( bez těch hororových prvků) a člověka to nutí se nad tímhle problémem opravdu pozastavit a zajímat se o podobné příběhy. Otevře tak téma, které by pro vás jinak zůstalo třeba úplně cizí.

kujuduss
14.06.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších :)

Anna 13
09.06.2017 5 z 5

Cituji vás: Nejslabší Kingův počin, Táhnoucí se nuda, Zředěná polévka či Dvakrát vylouhovaný čaj? Jako vážně lidi?

Vy, co jste ji ještě nečetli po ní okamžitě sáhněte. Je to King, to jméno samo o sobě napovídá o tom, co můžete v knize najít a to je především kvalitní styl písma, tajemství, napětí, temnota, barvité vyprávění, které je silnější než spousta jeho jiných knížek právě tím, že se jeví tak skutečně. Super kniha se super hrdiny.

Novodobý King je King, který má pořád co nabídnout, pořád překvapuje, ohromuje a dělá nám svými knihami radost. Buďte mu vděční za jeho celoživotní díla, pro která se roztrhal a pak se musel zase slepovat a nekritizujte ho, když mu nejspíš vůbec nerozumíte. Když byste vy nedokázali nikdy nic takového vymyslet, natož to TAKHLE napsat.

Má recenze zde: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1706/revival-stephen-king

DexterKingman
30.05.2017 4 z 5

Mě to docela bavilo. Byly jsme svědky toho, jak moc se člověk dokáže změnit a to mě vždycky potěší. A konec byl prostě boží.

jan0504
25.03.2017 4 z 5

Také kde nič-tu nič, ale nakoniec to bolo riadne psycho :-)

Petruse21
26.02.2017 2 z 5

Na mě moc náboženské, Strašlivé kázaní mi nepřišlo vůbec strašlivé, mám stejný názor jako reverend Jacobs. Konec mě trošku zklamal.

horory

Stephen King