Zemřela jako Sadie

Zemřela jako Sadie https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62827/zemrela-jako-sadie-62827.jpg 4 89 11

87. revír série

Detektiv Steve Carella si nebyl jistý, jestli správně slyšel, co ten člověk řekl. Od muže, jehož žena leží rozpáraná na podlaze ložnice v kaluži vlastní krve, by člověk něco takového nečekal. Ten muž měl dosud na sobě převlečník a klobouk, šálu a rukavice. Stál vedle nočního stolku s telefonem, vysoký muž s úzkým obličejem, jehož svislou plochu dramaticky přerušoval pěstěný šedivý knír odpovídající prošedivělým spánkům. Oči měl jasné a modré a v žádném případě se v nich nezračila bolest ani zármutek. Jako kdyby se chtěl ujistit, že mu Carella rozuměl, opakoval úryvek svého předešlého výroku, tentokrát s ještě větším důrazem. „Strašně rád, že je mrtvá,“ řekl. „Pane,“ řekl Carella, „jistě vám nemusím připomínat…“ „Ovšemže ne,“ řekl muž. „Nemusíte. Náhodou jsem trestní advokát. Jsem si vědomý svých práv a velmi dobře vím, že všechno, co řeknu dobrovolně, může být později použito proti mně. Opakuji, že má žena byla skrznaskrz zkažená, a já jsem strašně rád, že ji někdo zabil.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Český spisovatel

Sadie When She Died , 1972

heavy66
04.09.2022 4 z 5

Manžel je potěšen, že jeho ženu někdo zabil? V očích primitivně uvažujících policajtů se tím automaticky stává podezřelým z vraždy. I když je rychle zatčen pravý pachatel, jak Carellův policajtský nos, tak skeptický čtenář o tom pochybují. K tomu se blíží sněhová bouře a Štědrý večer, kdy se ukáže, kdo koho miluje nebo nenávidí a proč!

mi-380
10.04.2022 5 z 5

Vánoce 1972. McBain tentokrát staví do hlavní role jednoznačně Steva Carellu a zároveň vede jeho vyšetřování stylem poručíka Columba. Čtenář má tedy celkem brzy jasno, a tak napětí obstarávají hlavně otázky kdy a jak dojde k odhalení. Autor si pěkně pohrál s klidem před bouří závěrečné akce, kdy vtipně popisuje předvánoční krádeže a řádění opilců, a naopak bez humoru smutné peripetie kolegy Berta Klinga. Své příběhy z revíru 87 rozvíjí přísně chronologicky a já stejně poctivě jdu v jeho stopách. Blížím se k polovině (26/57) a zatím mě to pořád baví.
90 % (76 hodnocení s průměrem 80 %).

A přestože měl v kapsách zlaté plnicí pero, platinové hodinky, zlatou svorku na bankovky, náhrdelník z falešných drahokamů, pěknou sbírku náušnic a prsten s černým onyxem a monogramem, nepřestával protestovat a tvrdit policistovi, který ho zatkl, že ty věci koupil někde jinde a zahodil účtenku a nese si je domů, aby si je sám zabalil, protože se mu nelíbí nedbalost, s kterou to dělají v obchodě.

tygřík2
03.02.2021 5 z 5

Intuice, to je věc! Měli bychom na ní dát víc, než to děláme. Detektiv Steve z 87. revíru to udělal a přidělal si tak v předvánočním čase kupu práce. Vydala jsem se s ním shánět důkazy a dobře jsme udělali..

konicekbily
02.05.2020 4 z 5

Tentokrát to nebyla čistá detektivka, vrah je zřejmý od počátku. Autor se zaměřil na vykreslení myšlení hlavního podezřelého. Aby vše mohl dobře popsat, vnutil mu nestandardní jednání a tím novelu znehodnotil.

St.Evelin
01.01.2017 4 z 5

Jako vždy dobrá práce, jen mi to přišlo oproti jiným příběhům malinko slabší. Ale pořád vysoké hodnocení, nezklamalo!

Skripi
12.02.2015 4 z 5

Mňa kniha celkom bavila, aj keď bola po česky ... 87. revír nesklamal. :)

kika 13
27.06.2014 2 z 5

Mě to nezaujalo a děj mě zklamal.

soukroma
03.06.2014 4 z 5

Případy 87. revíru miluji, ale tentokrát to bylo opravdu trochu moc jednoduché, po všech stránkách, takže nehodnotím jako obvykle coby výtečné čtení.

zerafel
18.01.2014 1 z 5

Jednoduché, ničím neuchvacující čtení. Samotnou zápletku jsem po 50 stranách odhadl celkem dobře. Vadilo mi, že téměř všichni muži jsou tam popsáni jako velcí, rozložití a modroocí - to měl autor úchylku na modré oči nebo na muskulaturní muže? Taktéž mi absolutně chyběl popis některých (dokonce hlavních) postav... dávám 1*

TerkaM
14.12.2013 3 z 5

Knihu jsem přečetla celou, ačkoli jsem vlastně celý děj předvídala, ale berme to tak, že jsem to chtěla mít rychle přečtené a nechtěla jsem to jen tak odložit... něco mě stále nutilo číst. Navíc to nebylo dlouhé. Celkově mi to ale přišlo jako plýtvání papírem.

crazyjuan
06.09.2013

K téhle knížce jsem si odskočil od českých a severských detektivek a po pár stránkách jsme se k nim zase rychle vrátil, protože tohle fakt nešlo. Prostě a jednoduše mě to nechytlo, nezaujalo a už nikdy víc.

Ed McBain
americká, 1926 - 2005