Rétorika – umění mluvit a jednat s lidmi

Rétorika – umění mluvit a jednat s lidmi https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478702/bmid_retorika-umeni-mluvit-a-jednat-s-li-VIC-478702.jpg 4 6 1

Vážení přátelé, možná že už jste také někdy potkali člověka, kterému zřejmě nikdo neřekl , že nejen chrlení krve, ale i chrlení slov je nemoc. Nebo jiného, který Vás chtěl přesvědčit, ale tím monotónním huhláním Vás akorát uspal. Řeč je jistě veliký dar, který jsme od Pána Boha dostali jenom my, lidé. Darem ovšem je pouze potud, pokud ji umíme dobře, tedy bez chyb, používat. Proto dnes jsou v celém světě na školách kurzy komunikace a rétoriky a vycházejí učebnice a knihy. I u nás právě vychází taková kniha: ,,Rétorika, umění mluvit a jednat s lidmi." Její autor, prof. J. Kohout, učil správné komunikaci a rétorice na VŠE a ČVUT, na pedagogické fakultě KU, na soukromé fakultě ESMA, součásti univerzity v Barceloně. Protože měl možnost diskutovat o těchto otázkách s učiteli na univerzitách v USA a mnoha zemích v Evropě, protože mnoho poznatků mu sdělili i manažeři takových firem, jako Ford Company v USA, Unilever v Anglii, Fiat v Itálii, přináší jeho kniha celou řadu poznatků skutečně prověřených celosvětovou praxí. To potvrzuje i skutečnost, že vychází již v pátém vydání a je překládána i do cizích jazyků. Svědčí to i o tom, že dnes sotva najdeme profesi, kde by kultivovaná řeč a komunikace nebyla potřebná. Čtenáři této knihy vÚly · zvláště oceňovali její zaměření na praxi - jak správně vést dialog, řídit poradu, mluvit před plénem apod. Oceňována byla i kapitola o trémě. V pátém vydání autor připsal novou kapitolu: Rétorika zítra a pozítří. V ní si všímá místa a úlohy moderní informační techniky (mobily, laptopy) a jejich vztahu k rétorice. Kde a jak tedy tuto knihu lze získat? Stačí název vyhledat na webu Bookla.... celý text

RyonMathrin
20.07.2018 5 z 5

Perfektní praktická kniha. Poskytuje cvičení a návody, jak se zlepšit v mluveném projevu. Jakožto plachý jedinec jsem publikaci velmi ocenil.
Základní předpoklad pro zlepšení se je trénování. Mluvit, zkoušet si i jen tak pro sebe, "nasucho".
Myslím, že se může hodit každému.