Řetěz hlasů

Řetěz hlasů https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109505/bmid_retez-hlasu-owO-109505.JPG 5 5 1

V centru vyprávění stojí skutečná událost z roku 1825 – nezdařená a bílými kolonisty krutě potlačená vzpoura hrstky otroků na farmách van der Merweů v Kapsku. Autor postupně předává slovo jednotlivým aktérům, do jejichž „hlasů“ se promítají tehdejší společenské poměry, úmysly a tužby.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

A Chain of Voices , 1982

broskev28
30.12.2019 5 z 5

Další ze skvělých děl tohoto autora. V téhle knize dal každému účastníkovi možnost objasnit svou situaci, zaujmout své stanovisko, obhájit svou (zlo)činnost, proto ten název. Kouzlo knihy spočívá v tom, že autor čtenáři vůbec nevnucuje své stanovisko, ale na rozdíl od novinové propagandy je jasné, že barva pleti není zárukou spravedlivého a poctivého jednání na žádné ze zúčastněných stran.
Další z výborných knížek, které bohužel nevlastním. Takže si je jen čas od času vypůjčím z naší knihovny a znovu žasnu nad krásou textu a silou příběhu. A děkuju překladatelce, paní Evě Masnerové, za nádherný český jazyk, a nakladatelství Odeon (které vydalo většinu Brinkových knih u nás), za bezchybný text.