Řetěz

Řetěz https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443409/bmid_retez-L6e-443409.jpg 4 641 219

Musíte unést dítě, aby vaše dítě zůstalo naživu. Absurdní? Ano, jen dokud se to nestane právě vám. Na tomto půdorysu rozehrává jeden z nejvýraznějších současných autorů thrillerů a detektivek Adrian McKinty (doposud u nás vyšly tři jeho detektivní romány z řady s detektivem Seanem Duffym, zasazené do doby Nepokojů v Severním Irsku) příběh, jaký se snadno může stát noční můrou každého rodiče. Jsme v poklidném novoanglickém městečku, jemuž vládne tajuplný Řetěz. Nikdo o něm nemluví, nikdo se neodváží obrátit na policii ani na FBI. Vždyť jde o vaše dítě. Próza Adriana McKintyho má jako vždy spád a snadno vás nepustí ze svých spárů, připravte se, že vynecháte večeři a přejedete stanici, kde jste chtěli vystoupit. Zároveň se jeho text pozvedá z prvoplánového napětí k nevyřčeným otázkám po smyslu lidské existence, k hranicím morálky, k znepokojivému vědomí, že každé vítězství má svou cenu. Román, který ve vás bude dlouho doznívat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Chain , 2019

KKK
07.02.2022 5 z 5

Za mě paráda, stojí za přečtení!

Terez_Proskova
06.02.2022 3 z 5

Začátek mě hodně bavil ale ten konec je za mě fakt nic moc. Hrozně na sílu

Kami33
02.02.2022

Moc hezká kniha. Zajímavý námět, děj rychle ubíhal a než jsem se nadála byl tu konec. Každopádně podle mě stojí za přečtení.

Holly.W
01.02.2022 4 z 5

Výborná zápletka knihy – pro záchranu svého dítěte lidé udělají naprosto všechno, a to i nemyslitelné – stanou se zločinci. Děj čile ubíhá, kniha se čte velice rychle, je napínavá a nechybí překvapivé zvraty. Bohužel druhá polovina knihy, ve které se čtenář dozvídá, kdo stojí za řetězem, je už slabší. Čekala jsem že za řetězem stojí úplně někdo jiný, že to bude daleko složitější a propletenější kolos…. A ten konec celkově byl prostě takový lehce ošizený, nedomyšlený, mohlo to být více propracované, lepší. Škoda. Ale jinak docela dobrý thriller.

Criosphinxx
31.01.2022 4 z 5

První polovina kniha byla extrémně čtivá, děsivá a nešlo to odložit, ale známka času se zde podepsala a druhá polovina mi už nepřišla tak kvalitní...Ovšem stále to bylo napínavé a já chtěl vědět, jak to skončí! Ale už jsem si to neužíval tolik, jako když tam byl uváděn přesný čas. Konec mi přišel přehnaně moc akční a nějak jsem v tom cejtil takové ty americké konce ve filmech a z toho jsem nebyl moc odvařenej. 4 hvězdy, ale u mě spíše potencionální 3,5.

Dolik13
26.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem si koupil náhodně, protože se mi líbil námět. A jak jsem od ní nic neočekával, o to víc jsem překvapený a nadšený!

Na začátku jsem měl trochu problém s postavami, které mi přišly ploché a nikterak zajímavé. Nicméně postupem času děj graduje, spirála se roztáčí a kniha směřuje k velkolepému finále, které mě zcela uspokojilo.

Velmi se mi líbilo, jak do knihy byly postupně zakomponovány části, které odhalovaly vzniknutí a smysl Řetězu. Rozhodně doporučuji a určitě zkusím další knihy autora.

micha-ella
24.01.2022 3 z 5

Přečetla jsem první část a stačilo mi to. Asi mám slabší povahu, jak vidím v komentáři hanzmb. Sloh z převážně krátkých oznamovacích vět mi nevyhovoval, o námětu nemluvě.

zimolka
22.01.2022 5 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli výbornému hodnocení na databázi a musím říct, že jsem udělala moc dobře.Prečetla jsem ji během jednoho dne, opravdu zajímavý příběh.

knihomolkadorfa
15.01.2022 5 z 5

Skvělý thriller, který nutí k zamyšlení. Jen to vzalo zbytečně rychlý konec.

luci78
04.01.2022 4 z 5

Velmi zajímavé téma. Kniha se četla dobře, bylo to napínavé, ale ten konec byl hodně přehnaný. Závěrečné tempo bylo rychlé, co se během pár stránek všechno stane. To mě trochu zklamalo.

klikas
04.01.2022 4 z 5

Kniha nutí čtenáře hrábnout si do svědomí. Co by jsi udělal Ty? Thriller s hlubším přesahem. A rozuzlením trochu protaženým za pačesy. To ale neva.

Parwana
07.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Jeden z nejlepších thrillerů z poslední doby. Neotřelá zápletka, hrdinka se lvím srdcem a labilní pomocník na drogách vs. zlá dvojčata. Rozuzlení se sice dalo vytušit, ale celkový dojem to nezkazilo. Těším se na další díla tohoto autora.

Levianka
04.11.2021 4 z 5

Velmi orginální příběh, který Vás nutí číst dál a dál. A nutí také k zamyšlení co bych udělala asi já na kdybych byla v kůži hlavní hrdinky??? nooo co by jste kdi udělal???

Hvězdinka
30.10.2021 4 z 5

Co jsme schopni udělat pro záchranu vlastních dětí? Originální, extrémně čtivé. Konec takový typicky americký, ale jinak určitě doporučuji.

hanzmb
25.10.2021 5 z 5

Brrrr!!!! Tak tohle není čtení pro slabší povahy. Nebo alespoň na mě tak vždy zapůsobí zločiny na malých dětech. Tady by měl být trest smrti zachován. Nejprve jsem byl zklamán, že děj není z Belfastu, ale po pár stránkách už se nedalo odtrhnout. Bohužel přišel "pohádkový závěr".
Spoiler:
Takový triviální nepravděpodobný konec si tahle kniha nezasloužila. Nejprve ta přestřelka. Pak sice hlavní hrdiny zprostí obžaloby (logicky zpracováno), ale co ti zbylí v řetězu, ti všichni přece spáchali únos??!!

em75
17.10.2021 4 z 5

Velmi znepokojivé téma. Nejhorší co by se kdy mohlo stát je, kdyby někdo ublížil mému dítěti. Co všechno bych byla schopná kvůli tomu udělat ..?

rilajaan
10.10.2021 5 z 5

Co všechno jsou rodiče schopni udělat, aby zachránili své děti. Kniha se četla sama.

Monty196
10.10.2021 4 z 5

Kniha má velmi zajímavý námět. Je jiná než většina knih tohoto žánru, takže mě mile překvapila a i bavila. Asi to není úplně to TOP, ale představa, že by se mi tohle stalo je šílená.
Takže kniha je čtivá a napínavá, sice v poslední čtvrtině už víte kdo to udělal, ale na napětí to nic moc nemění.
Konec už byl takový ten klasický jako u většiny thrillerů, ale příběh jednoznačně originální.

tlapiczka
05.10.2021 5 z 5

Kniha o tom, že zlo plodí zlo a násilí vede k dalšímu násilí.

megamysl1901
30.09.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Řadí se mezi mé nejoblíbenější. Moc se mi líbí originální příběh. S tímto tématem jsem se ještě v žádné knize nesetkala. 100% doporučuji a hodnotím 5*.