Konspirace Umbrella

Konspirace Umbrella https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211023/mid_konspirace-umbrella-resident-evil-1-waY-211023.jpg 4 103 28

Resident Evil série

Raccoon City: odlehlá horská komunita, kterou znenadání postihne série brutálních vražd, k nimž došlo v okolních lesích. Začnou se šířit bizarní zprávy popisující útoky zákeřných stvůr, zčásti lidských… zčásti ne. Oběti jsou očividně sežrány. V epicentru úmrtí stojí temná, odloučená usedlost tajemné společnosti Umbrella Corporation. Dlouhé roky tady Umbrella nepozorovaně pracovala a prováděla údajně neškodný genetický výzkum. Vyšetřováním těchto podivných událostí je pověřena zvláštní taktická a záchranná jednotka STARS, neobvyklá polovojenská skupina, která se pyšní různorodými specialisty, mezi něž patří floutek Chris Redfield, bývalá zlodějka Jill Valentineová, ostrostřelec Barry Burton a tajemný velitel týmu Albert Wesker. Společně s ostatními příslušníky STARS mají dobré důvody myslet si, že jsou připravení na všechno. Když ale jednotka STARS do dlouho uzavřeného sídla pronikne, rozpoutá se hrůza, která překoná i nejhorší noční můry: střetne se tu se stvůrami popírajícími zákony života i smrti – s následky zakázaných experimentů, které se děsivě vymkly kontrole. Za vším navíc stojí obrovská, zákeřná konspirace, kvůli níž budou STARS zrazeni zevnitř, jen aby se svět nikdy nedozvěděl tajemství Umbrelly. A pokud někdo přežije… možná bude závidět těm, kdo už jsou po smrti.... celý text

Literatura světová , Horory , Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print

The Umbrella Conspiracy , 1998

Vota
16.02.2021 5 z 5

Je to vpodstatě to samé co hra, akorát v knižní podobě, jsem velkým fanouškem RE her, ale první díl se mi dříve nedařilo dohrát díky docela velké obtížnosti...proto jsem sáhl po této knize.
Pokud máte stejný problém, rozhodně doporučuji!
Po pár letech jsem hru zkusil znovu a už jsem si s některými situacemi věděl rady:)

SarahRoyalAss
13.01.2021 2 z 5

Na knižní pojetí RE jsem se těšila, jelikož hry jsou naprosto skvělé a už je to prostě klasika.
Bylo by ale lepší jít do knihy s menšími očekáváními, vlastně se do určité míry jedná o přepis hry. Ocenila jsem nějakou tu snahu dát příběhu "trochu koule" když se autorka snažila vykreslit pocity u postav. Nemám ale pocit, že by mi kniha dala nějaký dodatečný lore nebo nějaký nový/zajímavý požitek ze série.
Každopádně, fanouška her to může chytnout a upřímně, ráda se podívám i na další díly. :)

Harry_
14.06.2020 4 z 5

Kniha zapadá do "universa" Resident evil. Dobře se čte, je to akční, žádné sáhodlouhé psychologické pochody či popisy. Tím pádem je trochu povrchní, ale od tohoto typu knih to přece nečekáte. Ubírám hvězdu za některé přece jen nelogické konstrukce.

yaoiyuri
09.01.2020 3 z 5

No takhle… Číst to v době, kdy se mi do ruky dostala Kořist Steva Perryho (tatík autorky) nebo vetřelčí sága z pera tohoto rodinného dua, asi by mě to uchvátilo a přihodila bych pár hvězdiček k dobru, ale dávka nostalgie prostě chybí.

Čím hlouběji se noříme do labyrintu tajného komplexu, tím víc se ukazuje, že bez podpory vizuálních vjemů, kdy si můžeme vše téměř osahat, je příběh sám o sobě šíleně plytký a plný samoúčelné akce – což je pro potřeby hry naprosto dostačující, ale pro knihu už nikoliv. Postavy sice neustále pobíhají po psychodomě, střílejí zombie, hledají klíče, luští podivné hádanky, ale v konečném důsledku z toho není nic kromě velkého BOOOOM na konci, přičemž ke konci už kniha docela ztrácí tempo i dech (a navíc se tam z nějakého důvodu všichni neustále "kření" – *mrk, mrk* na překladatelku).
Souboj s Tyranem byl naprostým zklamáním a některé další pasáže sice vycházely přímo ze hry, ale v knize působily dost WTF momenty (naprosto useless kytka, žralok, hadi, vrány…). S tím, co vím o Weskerovi (ačkoliv jsem hrami aktivně nepolíbena), mi některé jeho myšlenkové pochody připadaly více než podivné.

U tohohle typu literatury netrpím přehnanými nároky, problém Konspirace Umbrella ale je, že kniha „něco“ zoufale postrádá. To „něco“, co by ji vytáhlo průměrné šedi brakových knižních adaptací.

Julinka679
24.02.2019 1 z 5

Za mě bohužel nedočteno... Herní i filmová série se mi líbila ale ta knižní oproti nim hodně zaostává. Pravděpodobně si knižní série najde své fanoušky ale já mezi ně patřit nebudu. Je to škoda, celkem jsem se těšila :-/ :-)

PabloFuentes
09.02.2019 2 z 5

Čteno v originále a to nadšení všech tady vlastně nechápu. Jako fanoušek herní série jsem si ji samozřejmě pořídil, ale nelíbí se mi, že jsem tady skoro četl návod na hru, namísto příběhu, který ní měl být inspirován a převeden trochu do reálného světa.

DarthSoren
03.02.2019 5 z 5

Tohle bylo fenomenální. Je jasné, že serie Resident Evil, ať se jedná o hry, filmy nebo knížky, nepatří mezi umělecké skvosty, ale jako fanouška her i filmů mě Konspirace Umbrella ohromila. Hodně se stydím za to, že donedávna jsem netušil, že tahle knižná série vůbec existuje :D Paráda, bylo zde snad všechno z prvního videoherního dílu, jenž je knížce předlohou. Je vidět, že autorka se vyzná, nezapomněla na přítomnost psacího stroje, nedostatku munice, logických hádanek, drahokamů a všech ostatních drobností, jež jsou pro herní sérii typické. Navíc se mi zamlouvalo, že velice hezky a nenuceně rozvíjí osobnostní profily postav - líbilo se mi třeba vyprávění o tom, jak vypadají skříňky členů S.T.A.R.S týmu. Při čtení jsem se opět přenesl o 11 let zpátky do doby, kdy jsem prvně hrál Residenta jedničku a téměř všechny scény z knížky jsem si představoval ve videoherní grafice prvního remastru z roku 2002 :D A bylo to skvělé. Bravo.

Mirin1349
31.01.2019 5 z 5

Herní i filmovou sérii Resident Evil naprosto zbožňuji, takže i koupě knížek byla nutnost. Musím říct, že mě knížka obzvlášť v první půlce svou atmosférou vrátila do děje hry a já si čtení neskutečně užívala. Knížku jsem přečetla skoro jedním dechem a těším se, že se vrhnu na další díly, které už mám koupené.

Gracian1964
24.11.2018 3 z 5

Knihu si kúpil môj syn. Keď si ju prečítal, povedal, že je dobrá a už má aj pokračovanie. Keďže som kedysi túto hru hrával, požičal som si ju a prečítal. Nie je to síce žiadny zázrak, ale ako oddychovka sa to v pohode dá zdolať. Tak som ju teda zdolal. Druhý diel už ale čítať nebudem, veď načo, že?

Morgaine07
12.02.2018 3 z 5

Jako fanoušek Resdientu ocením každou knihu a takhle se mi líbilo moc.

Abynka
12.11.2017 5 z 5

Musím říct, že jsem fanoušek Resident evilu jak her, tak i filmů - i když některé díly nejsou úplně 100%. Knížka je za mě naprosto super, příjemně sem se u ní pobavila a přečetla jsem ji na dovče během 2 dnů. Rozhodně se těším i na ostatní díly :3

dobroslav9182
15.08.2017 4 z 5

Budu naprosto upřímný - hru jsem (bohužel) nikdy neměl to štěstí hrát. O fenoménu Resident Evil jsem se dozvěděl před lety, kdy jsem se ve věku dvanácti let málem posral u prvního dílu (to už je doba). Filmy, ačkoliv mají s herním světem společného pramálo a jejich kvality taky nejsou zrovna valné, patří mezi mé guilty pleasure nu a teď jsem se konečně dostal i ke knihám. Chytly mě takovým způsobem, že během pěti týdne mám za sebou první tři díly. První díl věrně sleduje děj první hry (ačkoliv jsem ji nehrál, youtube poskytuje spoustu možností, jak si hru projít i bez konzole ;-) ), seznamuje nás s hlavními postavami a i když jde o přepis děje hry, získáváme navíc možnost seznámit se s charaktery postav, oblíbit si Jill, Chrise i Rebeccu, litovat a soucítit s Barrym a ještě víc nenávidět toho zmrda Weskera (ups, spoiler).
P.S.: Po přečtení knih mě baví, jak ve filmech velice volně pracuje se známými postavami Anderson :-D

domtcha
05.06.2017 3 z 5

Zajímavé rozšíření původního příběhu ze hry. Slabé souboje s bossi. Nenápadité řešení hádanek. Minimální spoilery.

Nelíísek
03.04.2017 3 z 5

Herní pecka od šílených Japonců převedena do knižní verze. I když je kniha suprová nic prostě nepřebije tu atmosféru hry z roku 1996.

Tigergirl
03.09.2016 5 z 5

Hru znám ze základní školy, kdy jsme ji hráli ještě na playstationu 1, resp. s bráchou jsme přemlouvali kamaráda, ať ji hraje on a my se budeme dívat, protože jsme se báli :D O knižní sérii jsem se dozvěděla nedávno a rozhodla jsem si nejdříve koupit první díl "na zkoušku". Rozhodně kniha nezklamala. Vrátila mě zpět do dob, kdy jsme sedávali u bratra v pokojíčku s PS1. Vyvolala ve mě snad ještě větší pocity napětí, jako samotná hra. Čtení jsem si opravdu užívala a každý den jsem se těšila domů z práce až budu ve čtení pokračovat. :) Další pokračování tedy nesmělo chybět a nyní čtu druhý díl a další dva na mě čekají :)

LusyanaF
16.05.2016

jsem fanoušek herní a filmové verze a donedávna jsem nevěděla že je knižní série. Přečetla jsem všechny díly a četly se jedním dechem. Díly těmhle knížkám hlavně první díl a třetí pojednává přímo o herní serii jsem se vrátila do dob kdy jsem jako menší sledovala tátu hrát tyhle hry na herních konzole a hned jsem hru znovu prožívala a bála se :). Pro fanouška herní série prostě nutná nezbytnost.

Rose88
26.03.2016 4 z 5

Čirá radost, znovuobjevení ztraceného. To jsou naprosto přesné pocity, které jsem zažívala při čtení knihy Konspirace Umbrella. Vím, není to žádná úžasná literatura, a je mi celkem jasné, že člověku, který dnes již kultovní sérii Resident Evil nezná, to přijde jako neuvěřitelný brak s naprosto nereálnou a příšerně složitou a překombinovanou zápletkou. Já se však během těch pár hodin vrátila o více než deset let zpátky v čase (kdy hraní konzole do pozdních nočních hodin představovalo tu nejlepší možnou zábavu :-)) a užívala si každou minutu vzrušujícího dobrodružství. Vše téměř naprosto totožné s herní sérií, a to jakým způsobem byla do knihy zakomponována i taková drobnost jako je sbírání nábojů nebo řešení mnohačetných hlavolamů :-D Pro fanoušky hry je kniha dle mě absolutní nutnost. Hodnotím hodně přehnaně, ale co já se při tom fakt bavila :-)

Ellissabeth
22.02.2016 3 z 5

Super knížka. Trochu předvídající, ale zábavná "zombiologie", ovšem zase tolik jich tam nebylo. Labyrint skvělý, chvilkami už moc zdlouhavé a nudné. Ale rychle se čte, hezky napsáno.

Renaiti
11.02.2016 4 z 5

Jakožto dívka, která se k herní sérii - která byla předlohou pro tuto knihu - nikdy nedostala, jsem byla velmi mile překvapena! Naprosto bez problémů jsem pochopila oč se vlastně jedná, neboť autorka vše vykreslila nadmíru dobře. V knize bylo mnoho pasáží, při kterých tuhne krev v žilách a naskakuje vám husí kůže. Nechybí zde ani úderné sarkastické narážky a ani ten správný padouch celého příběhu...

trudoš
11.12.2015 2 z 5

Série kanibalských vražd v okolí městečka Raccoon City donutí jednotku žoldnéřů S.T.A.R.S. podívat se záhadě na zoubek. Naneštěstí se na zoubek podívá záhada žoldnéřům. A taky na kloubek. O dvanácterníku nemluvě.
Resident Evil je bezesporu legendou. Přestože je videohra z roku 1996 klasickou adventurou, mrazivá atmosféra a propracované pozadí ji rychle dostaly na vrchol zájmu. Tomu se, díky zdařilým pokračováním a úspěšné filmové řadě, těší dodnes.
Bohužel, románové podobě se nabízený potenciál zcela proměnit nepodařilo. S. D. Perry se až příliš urputně drží scénáře prvního dílu hry, díky čemuž z děje trčí jeho absurdita. Boj s monstry v osamělé vile uprostřed temných lesů zní skvěle, dokud hrdinové nezačnou procházet labyrintem tajných chodeb, kde pátrají po ukrytých zbraních, klíčích a dokumentech. Přitom si, aby toho nebylo málo, musejí poradit s množstvím rafinovaných pastí. Román je tak sice poctou hře a pohladí po duši každého fanouška, ale jako akční horor na mě nezafungoval.

herní adaptace

Stephani Danelle Perry