Caliban Cove

Caliban Cove https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250019/bmid_resident-evil-2-caliban-cove-250019.jpg 4 64 11

Resident Evil série

Věděli, že to ještě neskončilo… Po utrpení, kterým si prošli v genetické výzkumné laboratoři Umbrella Corporation, se zbývající členové S.T.A.R.S. snaží varovat svět před spiknutím, které má za účel vytvořit děsivé biologické zbraně. Konspirace ale ještě zdaleka neskončila, jak S.T.A.R.S. zjistí, když jsou lidmi, kteří je vycvičili, prohlášeni za zločince. S.T.A.R.S. jsou nuceni přejít do utajení, jsou ale odhodlaní bojovat s konspirací sami a najít a zastavit experimenty Umbrelly, ať už jsou kdekoli. Polní medička a biochemička Rebecca Chambersová, jediný přeživší člen týmu Bravo, se připojí k nové úderné jednotce S.T.A.R.S. poté, co se rozšíří zvěsti o dalším experimentu Umbrelly: pod skalními útesy Caliban Cove v Maine někdo buduje armádu nemrtvých. V děsivém majáku, v rozlehlém mořském jeskynním komplexu i v trupech potopených lodí musí S.T.A.R.S. bojovat s dalšími nevyslovitelnými hrůzami a zabránit šílenci v tom, aby vypustil do světa biologickou hrozbu. Možná k tomu ale S.T.A.R.S. vůbec nedostanou příležitost, napadne je totiž agresivní virus měnící DNA, který vymyslela Umbrella k vytvoření živoucích zbraní…... celý text

Literatura světová , Horory , Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print

Caliban Cove , 1998

Harry_
15.08.2020 4 z 5

Přišlo mi o něco lepší než první díl, čte se stejně dobře, akorát cíl hlavního zloducha je divný, asi nejsem dost šílený.

Mirin1349
05.09.2019 3 z 5

Já věděla, proč jsem ji přeskočila ve čtení a po nadšení z konspirace Umbrella jsem se vrhla na třetí knihu v pořadí - Město mrtvých, které se také četlo jedním dechem... Když jsem se vrátila zpět ke Caliban Cove, měla jsem pocit, že knížku píše úplně někdo jiný. Atmosféra byla pryč, těch zombíků tam taky až tak moc nebylo a pár hádanek to nezachrání. Konec mi taky přišel takový překotný... V hodnocení budu dost neobjektivní, protože pokud by se nejednalo o Resident Evil, který miluju, nedala bych asi ani ty tři hvězdy.

DarthSoren
11.02.2019 3 z 5

O něco slabší než první díl Konspirace Umbrella. Už to nemělo ten feeling, který nabízela první kniha, měl jsem z toho úplne jiný pocit. Při čtení se snažím prožívat a vcítit se do postav, ale necítil jsem se zde nijak výrazně ohrožen, tak jako to bylo u první knížky. Hádanky a monstra sice zůstali, ale ostatní prvky typické pro RE sérii autorka jakoby škrtnula. Ani ta (ne)povedená lovestory nebyla něčím, nad čím bych jásal. Ale na druhou stranu, postavu Rebeccy Chambers, resp. Rebekky Chembāsu, jak říkají Japonci, zbožňuju už od herního RE Zero, líbila se mi i v Konspiraci a zde se moje sympatie k ní ještě více prohloubili. A to ani nezmiňuju CGI film RE Vendetta. Jo, je to taková moje crush, neboli platonická láska :D (podobně jako Jill a Claire) Můžu za to, že holky v RE sérii jsou tak cool? Shrnu to - zápletka, obsazení, spisovatelský styl a gradace příběhu je za 2 hvězdičky, a Rebecca si zaslouží třetí. Takže 3*

trudoš
03.07.2018 2 z 5

I když jsem si nemyslel, že to půjde, přesto mi přišlo, že je Caliban Cove o chlup slabší, než předchozí Konspirace Umbrella. Hlavně kvůli nelogičnosti zápletky, která má v jádru myšlenku dobrou, ale se smysluplností je to podstatně horší. Osnovu totiž autorka odstavila na vedlejší kolej a podstatné se pro ni stalo sejmout všechno, co se hýbe a hýbat nemá. Komické je, že jak jsem v minulém díle vyčítal „počítačové“ nacházení munice, tady to chybí, takže to vypadá, že hrdinové zamíří do podzemních laboratoří s valníkem střeliva, protože utrácejí jak při zimním výprodeji. Ale jo, beru, že jde o akční béčko, ale nejde mi přehlížet takovéhle lapsy, když sama Stephanie Perryová pak lpí na naprosto nepodstatných detailech. Nehledě na to, že si do textu procpala i trocha těch ženských emocí, pročež mariňáci v těch nejvypjatějších situacích - kdy se na ně valí inteligentní zombíci ze všech stran - dumají, jestli je ten a ten dostatečně přitažlivý a zda by z toho nemohla být láska jak trám.

dobroslav9182
15.08.2017 4 z 5

Opět se vracíme do Raccoon city, i když jen na chvíli. Přeživší z prvního dílu jsou terčem Umbrelly a ani pomoci ze strany S.T.A.R.S. si nemůžou být jisti. Ne všichni se ale dají koupit a tak se najde pár jedinců, kteří neustále věří v ideály, jenž S.T.A.R.S. dlouhou dobu zastávala. A když se odmlčí další z tajných laboratoří Umbrelly, nezbývá, než opět vyrazit do akce.
Kniha je dějově dosti podobná prvnímu dílu - tajemná laboratoř, řešení hádanek, nemrtví laboranti. Do popředí se dostává více Rebecca a noví, stále věrní, členové S.T.A.R.S. . A tak, zatímco Jill, Chris a Barry mají práci jinde, Rebecca a nové posily vyrážejí do Caliban Cove aby opět jednou nakopali pár nemrtvých zadků, zachránili svět a pořádně Umbrelle zatopili.
U knihy se mi paradoxně navzdory většiny komentářů líbila první třetina v Raccoonu a příprava do akce. Prostřední část se poměrně vleče, luštění hádanek a průzkum laboratoří postrádá drajv a napětí Spencerova sídla, ale závěr je opět povedený. Celkově je kniha slabší, než první díl, přesto ale nemůžu jít s hodnocením níže, protože navzdory všem problémům se kniha velice dobře čte.

Nelíísek
25.05.2017 3 z 5

Hodně podobné jedničce ale mnohem slabší, ze začátku příběhu to byla opravdu nuda až ke konci to nabralo ten správný směr.

Tigergirl
07.09.2016 3 z 5

O něco slabší děj než v prvním dílu.... V polovině knihy se to ale docela slušně rozjelo :) Knihu jsem přečetla poměrně rychle a stejně tak rychle jsem se přesunula k třetímu dílu :)

Evickar
08.05.2016 3 z 5

Asi trochu subjektivní hodnocení. Jednička byla určitě lepší, ale já prostě miluji herní sérii, takže i kdyby to byla slátanina, dala bych aspoň 3 hvězdy. Rozhodně si přečtu i další díl. Bylo zde méně akce a hlavolamů. Prvních 100 stran popisuje přípravu týmu na akci. Kniha je velmi čtivá a stránky ubíhají strašně rychle.

Fidaa
30.03.2016 4 z 5

Knizka se cetla velmi dobře. Od půlky to bylo hodně podobný prvnímu dílu.

Terva
09.09.2015 3 z 5

Celkem jsem se těšil, ale nakonec jen průměr. Příběh je zhruba do poloviny knihy jen opakováním faktů z předešlého příběhu a když se konečně děj rozjede, není to takové překvapení a šok, jaké by takový příběh měl mít. Chvilkama jsem se nudil a pár odpudivých scén nezachrání příběh. Navíc jsem si během nudy uvědomil, že je kniha uměle nastavovaná. Změřte si velikost listů a okraje písma. Kniha mohla mít klidně poloviční velikost a také jen půlku stran potřebných k celému příběhu. Místo daných 239 korun mohla být klidně za polovic.

acul.p
28.07.2015 4 z 5

Malinko slabší, než první díl, ale jinak super...napínavá jednohubka :)