Reset

Reset https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165301/mid_reset-reset-Kqf-165301.jpg 4 396 97

Reset série

Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění). Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček – Callum Reyes – je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat – jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem… 1. vydání.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Reboot , 2013

bookshelf
11.07.2014 3 z 5

Od knihy jsem se snažila nic neočekávat. Jsem za to ráda, protože při opaku by mě zaručeně zklamala. Je škoda, že autorka vše popisovala jednoduchým stylem. Okolí, vzhled, charakter postav - to vše zůstalo víceméně na naší fantazii, abychom si to představili.

SPOILER!
Postavy byly takové nijaké. Neurazí. Ale ani nenadchnou.
Ever si všichni oblíbili. (Jak jsem četla) A přitom se chovala jako obyčejná puberťačka.
Callum, zaručeně nejlepší postava ze všech, byl přemýšlivý, sympatický a také hodně sebevědomý. I jen to jak na začátku jednal s Stoosmasedmdesátkou zatímco on byl je Dvaadvacítka : Je jen otázkou času, kdy mi neodoláš.
Wren byla zprvu obyčejný reset, který poslouchal na slovo. Proč by taky ne? Nemá emoce, je silná a řídí se pravidly, která jsou daná. Tak jakto, že na konci pláče, cítí se provinile atd. ? Chápu, že v ní Callum probudil nějaké dávno zapomenuté emoce, ale stejně..
Adina byla plytká. Úplně bez osobnosti.
Líbil se mi vztah Calluma a Wren. Občas mi připomínali Katniss a Peetu v aréně. Ona je ta silná, ta co jej chrání. Obstarává jídlo atp.

Závěr byl velmi uspěchaný. Ještě více než celý příběh. Když už Wren získala tu armádu resetů, proč tedy s nikým nebojovali? To mi tam chybělo. Celý úprk z tak rozsáhlé a zabezpečené společnosti vypadal až příliš jednoduše.

Dávám ✯✯✯ , protože mě příběh dostatečně zaujal a potěšil, ale po dokončení jsem si na knihu ani jednou nevzpomněla.

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, hlavní postava je příjemná, takže celý příběh je velmi živý a svižný, těším se na další díly :DD

mynonka
18.05.2014 3 z 5

Nějak mi tahle kniha příliš nesedla. Příliš se mi nelíbil autorčin až příliš jednoduchý styl psaní a ani jednu z hlavních postav jsem si nějak extra neoblíbila, dokonce ani Calluma, akorát tak Ever a tu hned zabili. Hodně to svým hrdinům usnadňovala v akčních scénách a tím tomu trochu uškodila. Taky bych dala víc prostoru popisům, abych si alespoň jedno místo mohla dobře představit a nějakým způsobem oblíbit, byla to škoda.
Nic mě nepřekvapilo, ani neposadilo na zadek a ani jsem tam nenašla žádnou hlubší myšlenku, takže pro mě dost průměr.

Lucka.79
11.05.2014 4 z 5

Knihu jsem četla od začátku do konce s velkým zaujetím, svým námětem je totiž originální, mnoho jsem od ní neočekávala a tak jsem byla mile překvapená.

*-*Kleny*-*
08.02.2014 5 z 5

Nevím co všichni mají s tím, že knížka v druhé půlce není dobrá. Pro me je důležitý, ze se do ni dokážu začít v kterékoli časti. Je to knížka přesně pro mě. A to, že se Wren změnila kvůli klukovi, ony holky se nevědomky většinou mění, tak proč u ni udělat výjimku. Ať je reset nebo ne, má právo na emoce!!!

ravenaiko
17.01.2014 5 z 5

http://www.creepychill.net/2013/12/reset-amy-tintera.html Tak :)

go10
24.12.2013

první půlku knihy bych ohodnotila ***** hvězdičkami - měla to spád, napínavost a zakázané ovoce .... druhá půlka je max za *** hvězdy - ještě jsem to nedočetla, jelikož mám pocit, že se unudím k smrti nebo se ze mě stane marcipán, jak je příběh přeslazený, idylický a k tomu mě začíná vytáčet hlavní hrdinka ... nějak rychle se změnila kvůli klukovi - každopádně je nápad originální, a kdyby knížka skočila v půlce, je to plný počet :D raději nebudu hodnotit ...

Melindaaaa
04.11.2013 3 z 5

Jedna z těch knížek, u kterých vám velká očekávání kazí výsledný dojem z celé knížky. Nechápejte mě špatně, mně se to líbilo, ale zdálo se mi, že knížka vlastně nepřináší nic moc nového. Stát, který chce nějakým způsobem ovládat své obyvatele. Vojáci bez duše a bez emocí.
No možná už jsem těch dystopií přečetla příliš mnoho za moc krátkou dobu a proto to vidím tak kriticky...
Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, přesto si ode mě 1. díl plánované trilogie nevyslouží víc, jak 3,5 hvězdičky

JajinkaBeck
03.11.2013 2 z 5

Musím se přiznat, že jsem čekala druhé Hunger Games (což je sama o sobě chyba, protože druhou tak dokonalou věc už asi číst nebudu), takže jsem poměrně dost zklamaná. První polovina knihy byla fajn, bavila mě. Pak to ale zkazila scéna na stranách 196 až 199 (SPOILER: Jít na tajnou schůzku s kamerou na hlavě, takže nepřítel sleduje všechno, co se děje, a závěr kapitoly ještě vygradovat dramatickým stržením té věcičky je prostě směšné. Buď jde o špatný překlad nebo autorka dělá ze čtenáře blbce.) a já se musím přiznat, že potom už jsem na tom hledala jenom samé mouchy. Hlavní hrdinka se až příliš rychle změní a závěr je nelogický, uspěchaný, zkrátka působí dojmem, že už to chce mít autorka všechno za sebou. Chyběl mi zvrat, drama. Po druhém dílu se ze zvědavosti podívám, ale vyloženě vyhlížet jej nebudu.

Keksík
17.10.2013 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila vlastně náhodou a nelituji. Po několika upírovinách a vlkodlaků se objevilo konečně něco nového. Wren jako necitlivá, vraždící holka s nehezkou pověstí a Callum usměvavý, milý a optimistický. Sice bylo hned ze začátku jasné jak facka jak to s nimi bude pokračovat, ale zbytek děje bylo jedno velké překvapení. Doopravdy paráda :)

Pakuna
09.10.2013 4 z 5

Kniha mě zaujala svým námětem, po dlouhé době jsem četla něco originálního! Originální, svěží a vtipné čtení, doporučuji.
Pokud bude druhý díl, tak si ho ráda přečtu. :)

Nikolka001
08.10.2013 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tak moc bavit. :) Opravdu jsem překvapena. Skvělý čtivý děj, který člověka pohltí. :) Bylo to super. :)

Anne Leyyd
30.08.2013 5 z 5

Kniha mě zaujala zajímavým nápadem a řekla jsem si, že to bude stát za to. Opravdu stálo.

Amy Tintera píše velmi příjemným, čtivým, nezdlouhavým stylem, do něhož se začtete a čtete tak dlouho, dokud se nedostanete na konec.

Námět je rozhodně originální, i když se v některých použitých prvcích dá najít podobnost s jinými, ale nechci do toho šťourat, protože v dnešní době najít něco ZCELA originálního, je opravdu velmi těžké.

První polovina knihy mě bavila více než ta druhá. Trochu mě zklamalo, že se pak Wren chovala (dalo by se říct) jako normální holka a resetka v ní se tak nějak vytratila. Ne že by mi to vyloženě vadilo. Mám raději hodné hrdinky, spíš to ale myslím tak, že bych ocenila, pokud by se její změněná povaha více projevovala a ona s ní musela více bojovat, více uvažovat, jak by se měla chovat jako člověk…
Uvidíme, jak bude vykreslena dále v pokračování, na které se opravdu VELMI těším a doufám, že na něj nebudeme čekat dlouho.

Postava Wren mi tedy byla sympatická, až na to lámání končetin. Před čtením jsem si ji představovala úplně jinak, takže jsem aspoň mohla být překvapená.
Callum je – no, prostě Callum :-) Ten mě dostal. Líbilo se mi, že byl pořád takový optimista a jak se stále usmíval. To muselo být ve společenství resetů určitě ojedinělé a osvěžující :-)

Zápletka byla zajímavá. Trochu jsem se bála, že kniha skončí otevřeným koncem, a proto jsem si docela oddechla, že to tak autorka neudělala. Na pokračování se určitě vrhnu hned, jak to bude možné, protože mě zajímá, jak to s Dvaadvacítkou a Stoosmasedmdesátkou bude dál :-)

Scharks
24.08.2013 5 z 5

Na knihu jsem se už hodně dlouho těšila a musím říct že splnila všechna má očekávání :) Příběh je originální, akční a velice čtivý, takže všem co mají rádi dystopii vřele doporučuji :)

Lusius
13.08.2013 4 z 5

Naprostá spokojenost, knihu jsem dá se říct uplně zhltla. Vcelku originální nápad, čtivé a co hlavně oceňuji je delka děje v jedné knize. Nečekala jsem, že se již v prvním díle dostanou až k rezervaci....

La Fiera
27.07.2013 5 z 5

Originální, svěží, svižné, romantické, vtipné a čtení stále bavilo. Skvělé hlavní postavy a závěr akční a rozhodně nakopne na další díl.

Arya Roseová
05.07.2013 4 z 5

Na tuhle knihu jsem si brousila zuby už hodně dlouho, ale snažila jsem se od ní nečekat tak moc, abych případně nebyla zklamaná.
Takže pro mě Reset byl příjemným překvapením. Obě hlavní postavy mi přišli moc fajn, i když Wren mi sedla trochu víc. Líbil se mi originální nápad s tím zmrtvýchvstání a vůbec s celou dystopickou společností která je ovládána organizací která sleduje především vlastní cíle. A na závěr musím, říct, že mi poslední stránka trošičku vyrazila dech.
Moje rada zní: Když nebude vědět po čem sáhnout, sáhněte po Resetu.