Reset

Reset https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165301/mid_reset-reset-Kqf-165301.jpg 4 396 97

Reset série

Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění). Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček – Callum Reyes – je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat – jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem… 1. vydání.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Reboot , 2013

AlenaŠ1
27.07.2018 3 z 5

Knížka mě zaujala hned podle obalu a obsahu. Myšlenka a nápad je skvělý, znělo to jako příběh, u kterého člověk bude celou dobu napnutý jako struna. Ale opak je pravdou. Je to hodně oddychová záležitost. Hrozně mě zklamalo, že plno věcí nešlo do hloubky a kniha byla velmi uspěchaná. Většina věcí byla předvídatelná. Nijak větší zápletka.
Spoiler: Kde se vzal vir? Proč je tak hrozný sirotčinec? Jakto, že je tak jednoduché se dostat do resertí oblasti?
Největší zklamání byl překvapivě konec, kdy se za deset minut dostala hrdinka do obrovské pevnosti KLEZu a hned taky bez jediné oběti ven. Za zmínku stojí i charakter postav, který je u všech resetů stejný. Jako kdyby vir místo života sežral postavám veškeré mozkové buňky a reset byla spíš lobotomie. Když poznáte Wren, přijde vám svým způsobem třeba roztomile naivní, ale pak zjistíte, že jsou svým vyjadřováním všichni reseti vlastně stejní.
Pokud prostě chcete chvilku oddechnout, vědět, že to dobře dopadne a váš věk je od 10 do 15 let, je to kniha pro vás.

Kačkaknihomol
30.06.2018 odpad!

Ehh, tohle bylo hodně hodně špatný. Tady je několik důvodů, proč je moje hodnocení takové, jaké je:

Hlavní hrdinka. Pokud mě nějaké klišé štve nejvíc, je to hlavní hrdinka tvářící se jako jedna z nejlepších ve svém oboru. To by ještě šlo, avšak v knize není ani jediná zmínka, a naši milou nánu mnohem více zajímají nějací hezcí kluci, než zabíjení. Tady se to potvrdilo hned po pár stránkách. Nejdřív bez veškerých emocí zabije, potom je celá rudá jen kvůli roztomilému úsměvu. Co to kurva je? Navíc v tom, že je mezi resety zdaleka ta nejlepší, mě taky neutvrdila. Většinou, když už došlo k nějaké té akci, stála tam jak tvrdé Y. O jejím vztahu s Callumem ani nemluvě. Vážně, ti dva si snad dokážou říci jen to nanicovité "Miluju tě". Dovršeno je to myšlenkovými pochody hlavní hrdinky, která po resetu přišla snad nejen o emoce, ale i o mozek.

Žádný zádrhel. Pokud máte rádi neustále zamotávání se děje, hlubší myšlenku s kapánkem filozofie a potíže s nimiž se hlavní hrdinové neustále střetávají, téhle knize se vyhněte obloukem. Je naprostým opakem spletitosti a hloubky, postavám vždy všechno vyjde, tím pádem, když jim hrozí o vlastní život, člověk se ani o ně nebojí, s velkou pravděpodobností to totiž přežijí. Popisy akce, jež tam bylo překvapivě požehnaně, pro mě byly vzrušující, jako sálodlouhé opisy přírody.

Abych nad tímto komentářem nestrávila až nezdravě moc času, knihu bych přirovnala k velkému plivanci, říkající absolutně nic, a rychle setřenému z tváře. Pokud si váš mozek chce dát na chvíli dovču, klidně do toho běžte, tento orgán u čtení vážně nepotřebujete.

Annkag
19.06.2018 3 z 5

Nápad na knižné spracovanie bol vysoko dobrý.Reseti,ktorých využíva spoločnost ako vojakou proti boju rebelov a iných resetov,ktorý musia byt odstránení.Len otázočka...fakt je že hlavná hrdinka bola bez citov.Ano vo svojej spolubývajúcej si nenašla priatelku ale príde nouma,ktorý je v boji asi tak platný ako moja babička v pantoflích aona odrazu pozmáva silu lásky?Nie!Prečo?Ani ten koniec už nebol tak zaujímavý ako som si predstavovala.
Keby to išlo trocha iným smerom tak by to bolo perfektné.

ejmus0033
07.01.2018 2 z 5

Nápad - dobrý. Spracovanie - dobré. Level romantiky - vysoký. Možno vyzniem ako cinická obluda, ale naozaj musí byť romantika všade? Zo začiatku tu vyzeralo byť super, dievča bez citov, všetci sa jej boja ale potom prišiel na scény Callum (pozor spoilery) a z Wren, nemilosrdnej zabijačky sa stáva ufňukané trinásť ročné dievča.

Jolana777
28.12.2017

Knížku jsem nedočetla tak ji ani nebudu hodnotit hvězdami. Ale nudila mě čím dál víc a hlavní postava se mi nelíbila, ale nápad na knížku dobrý.

Roux
17.12.2017 1 z 5

Jen by mne zajímalo proč vždycky slibně se tváříci hlavní hrdiny, to po*erou tím, že se zamilují do největšího joudy široko daleko. V případě Wren 178, to nechápu dvojnásob. Kniha, která má v sobě velký potenciál, ale přináší velké zklamání. No... tak třeba zase příště.

silvinka12
22.11.2017 5 z 5

Tahle knížka se mi hodně líbila. Nádherně se čte a vše je prostě úžasné. Ani nevím co na to říct. Prostě Wow! Těším se na další díl!

honorka
11.10.2017 4 z 5

Ráno jsem si říkala, že zase přečtu jednu knihu do čtenářské výzvy. Stáhla jsem si tuto jako ebook a už ji mám přeečtenou. Je skvělá. Líbí se mi nápad, spád příběhu a trocha té romantiky taky zafungovala. A to ani nejsem cílovou skupinou young adult ;)
SPOILER!
Možná bych trošku prodloužila změnu stoosmasedmdesátky, po pěti letech by jí mělo asi trvat déle, než v sobě objeví člověka. Ale to je jen drobná vada na kráse jinak opravdu dobře napsané knihy.

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Za mě naprosto skvělý příběh, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Přečteno za pouhý den, kdy jsem se sotva zašla najíst. Nápad skvělý a bylo to zase něco jiného, než na co jsem zvyklá.

Peťule159
09.09.2017 5 z 5

Už abych měla v ruce další díl ;-) Skvělý příběh...

PajusenkaB
18.08.2017 5 z 5

Velmi originální nápad a opravdu nádherně zpracovaný nápad. Děj je krásně rozložený, knížka nutí číst dál a dál. Ačkoli je tak tlustá, měla jsem ji přečtenou za chvíli. Určitě se zařazuje do mých oblíbených knih a ráda si ji přečtu znovu. Občas mi ovšem vadili romantické pasáže, které byly docela ohrané, nicméně ani to nemohlo pokazit můj dojem z knihy.

jolisek123
06.08.2017 4 z 5

Knížka pro mě ze začátku velmi originální, v druhé polovině se to zvrtlo do klasického románku Wren a Calluma, což se ovšem dalo čekat. Také konec knížky byl jaksi moc uspěchaný, jakoby autor měl dopředu určený počet stran, do kterého se musí vejít. Čekala jsem tam více popisu a soubojů. Jinak pro mě velmi hezky napsaná, rychlé čtení na večery:-)

maia
16.07.2017

Dobře se čte, zajímavý námět podložen vztahem hlavních hrdinů. Rychlý konec, zkusím druhý díl.

Mark.
12.07.2017 5 z 5

Děj byl napínavý, stále se něco dělo. Nechybí akce, trocha detektivky a hororového napětí. Líbilo se mi pojetí postav, nebylo to přehnaně romantické, ale s pevným poutem a to především mezi Wren a Callumem. Z jednoho úhlu se mi konec zdá být useknutý a z druhého ne. Ani nevím jestli se mi chce do druhého dílu. Našli tábor Resetů. Mám obavy, že mohu být druhým dílem zklamaná. No jo, ale to že utekli, k žádnému valnému výsledku s ostatními Resety nikam nevede, takže jo. Jsem zvědavá na druhý díl.

anibeni
02.07.2017 4 z 5

Čtivá kniha, dobrý námět, jen konec byl nějaký rychlý...

petra4080
08.06.2017 3 z 5

Tohle bylo vážně fajn, obzvlášť když člověk ví do čeho jde. Nápad dobrý, knížka se příjemně čte, nejde o nic hlubokého ale to jsem od této knihy ani nečekala.
Jen ten konec mě trochu zklamal, najednou useknuto a přečti si další díl...

MayaTom
02.06.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Od začátku mě pohltila. Jediné co mě zklamalo byl konec. V jedné kapitole byl děj, který by vystačil na třetinu kniky. Navzdory tomu hodnotím kladně.

warca
08.05.2017 4 z 5

Je to skvělý nápad. Zpracování je sice malinko horší, ale rozhodně mě kniha nenudila a nezklamala.

Ailee
26.04.2017 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno a ještě teď si vzpomínám, jak jsem špačkovala, že s vydáním druhého dílu tak otálejí. Když jsem se ho konečně dočkala, chtěla jsem si to dát pěkně od začátku, i když mi spousta věcí z děje v hlavě uvízla hned napoprvé, což samo o sobě značí, že mě to muselo tenkrát zaujmout. A líbilo se mi to i teď, třebaže jsem věděla, co mě čeká. Mělo to takové příjemné vyrovnané tempo, člověk se u toho i zasmál a Calluma si snad nejde neoblíbit:-D Ano, je to typická YA dystopická knížka, ale co naděláme:-)

WallopX
31.03.2017 5 z 5

Knize jsem musela dát 5★. Klidně bych jí dala více.
Stihla jsem ji přečíst za 1 den a nemohla od ní odtrhnout oči. Vážně doporučuji.