Rebel

Rebel https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270466/bmid_rebel-JJg-270466.jpg 4 138 33

Reset série

< 2. díl

Wren 178 si myslela, že se své lidskosti nadobro zbavila už před pěti lety. Když tehdy zemřela a vstala z mrtvých po 178 minutách jako resetka, získala nové užitečné vlastnosti, které z ní učinily dokonalého vojáka Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění (KLEZ). Pak se ale objevil Callum 22 a rázem všechno převrátil vzhůru nohama. Po útěku od KLEZ jsou oba připraveni začít nový život v rezervaci pro resety. Jenže Micah 163, reset, který rezervaci řídí, má temnější plány: chce vyhubit lidi. Všechny. Micah celé roky buduje armádu resetů a nyní je připraven zahájit invazi do měst. Callum je odhodlán lidi chránit. Wren už nechce o boji nikdy ani slyšet. Na jedné staně stojí Micah, na druhé KLEZ. Wren a Callum váhají někde uprostřed mezi nimi. Zdá se, že jim zbývá jen jedna možnost…... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Rebel , 2014

vlkove
04.12.2021 5 z 5

HODNOCENÍ SÉRIE: 89 %

Veronika33
10.03.2021 4 z 5

Druhý diel série bol ešte pútavejší ako predchádzajúci, najmä vďaka môjmu obľúbenému striedaniu postáv. Dej bol o poznanie akčnejší a je vidieť, že autorka sa viac rozpísala a vypilovala príbeh. Séria ma príjemne prekvapila a určite si ju niekedy znova prečítam.

Lokina
31.01.2021 4 z 5

Druhý díl jsem dočítala s různorodými pocity. Na jednu stranu se mi příběh líbil, mělo to velmi dobrý nápad s resety, povedené akční scény (mohly být delší) a mé oblíbené vyprávění z pohledu alespoň dvou postav.
Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá, zachránila to až následná konfrontace s Micahem, díky tomu se v knize začalo něco dít a nenudilo mě to. Celé Micahovo působení v ději mi přišlo jako nevyužitý potenciál. Podle mého autorka už nevěděla jak dál a zapříčinilo to jen jeho ledabyle ukončený pád.
Závěrečná bitva není nijak propracovaná, ale nabízí to nejlepší z knihy. Očekávaný konec byl trochu sentimentální a Wren s Callumem se chovali přesně jako dva teenageři, kteří nemají nic jiného na práci než se jenom líbat a objímat, zhruba poslední dvě stránky byly fajn a kniha měla sice maličko otevřený, ale zajímavý konec.

VendyBW
12.08.2020 3 z 5

Když jsem byla v knihovně pro první díl, ptá se mne knihovnice, zda nechci i druhý. Týden poté jsem vracela první díl a půjčovala si druhý (natěšená). I druhý díl se mi moc líbil, líbilo se mi vyprávění z 2 pohledů, ač místy jsem byla popletená, kdo nyní vypráví. Děj nevázl, žádné prodlužování a samozřejmě napínavé. Pěkná kniha. Oba díly skvělé.

Ticiana
08.08.2019 5 z 5

Tak druhej dil jsem přečetla v podstatě za den. A musim říct, ze se mi libil vic než první. Střídavě kapitoly Calluma a Wren, hodně akce a pak trosku otevřeny konec, který mi ani nevadil. Bylo to nápadité a líbilo se mi i jakou proměnou prošli hlavní hrdinové. A taky ze série ma jen dva díly.

Ellie23
13.03.2019 4 z 5

Druhý a závěrečný díl série RESET. Po překvapivém prvním díle jsem se ihned vrhla na druhý díl. Je trochu slabší, ale i tak si zachovává čtivost a akci. Ze začátku se v knize nic moc nedělo a museli jsme čekat na nějakou akci. Přišlo mi, že tahle kniha je trochu uspěchaná, například některé boje trvaly maximálně 3 stránky a byly ukončené dříve než začaly. Myslím, že autorka mohla děj trochu protáhnout a vůbec by to neuškodilo. V této knize mlžete vidět jak se postavy postupem času měnily a to se mi líbilo. Celou sérii hodnotím velmi kladně.

Havel0303
13.03.2019 2 z 5

Hodnotila bych to stejně jak Reseta. Málo rozvinutý děj, celkově strohé.

werush
25.02.2019 4 z 5

Knížka mě bavila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout

Bookgirl
21.10.2018 5 z 5

Pokračování mě rozhodně nezklamalo. Knížka byla stejně úžasná, ještě více nabitá akcí a přečetla jsem ji během jediného dne. Líbilo se mi střídání pohledů Wren a Calluma, zamilovala jsem si Addie. Rozhodně fajn knížka o které si myslím, že by si zasloužila mnohem více pozornosti!♥

lukas4568
17.09.2018 5 z 5

Pokračování ,které je snad ve všem jiné a lepší než první kniha. Způsob jakým jsou zpracované jednotlivé kapitoly si navždy zapamatuji opravdu mistrovsky přispěl k atmosféře na konci. Nyní bych si nechal líbit film z tohoto univerza .

Annkag
20.08.2018 4 z 5

Rebel je na vyšej urovni než Rest.Prude mi to akoby sa autorka rozpisala a zistila čo čitatelia chcu,a prekvapila nás.Ale aj tak tá milostná zápletka tam trocha tienila.

VeronikaHV.
12.04.2018 3 z 5

Druhý díl mi přišel dějově o něco lepší a pokud by tam nebyla tak stupidní romantická zápletka (nechápu jak se z vraha bez emocí může přes noc stát totálně rozklepaná, pubertální holka, která prostě "lovískuje" svého nového kluka.) Jinak kniha mi přišla jako nový zajímavý pohled na zombie apokalypsu... :) ps: když už romantiku tak bych fandila spíše Raylimu :) :) :)

PajusenkaB
28.12.2017 4 z 5

Pěkný příběh, ještě originálnější nápad. Wren jsem fandila, Callumovi o něco méně. Překvapil mě obrat osobnosti Calluma. Převrat v rezervaci jsem tušila už od začátku, jelikož o čem by byl druhý díl?
Jak jsem říkala, nápad na příběh velmi oceňuji - originální a neokoukaný. Co bych vytkla, tak nucená romantika. Proč má herdek každý autor knih pro mládež pocit, že mládež potřebuje v knize romantiku, aby ji neodložil? Já měla chuť knihu odložit kvůli věčnému pusinkování. Ke konci knihy je to snad nejhorší. Za tuhle otřesnou romantiku dávám hvězdu dolů. Knihu i přesto doporučuji. Zhltla jsem ji za dva dny.

petra-š
21.10.2017 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se těšila od chvíle co jsem si přečetla první díl Reset, a tak jsem si jednoho krásného dne v létě udělala radost a zašla si do knihkupectví, kde jsem si ji koupila. Když jsem tam prohledávala regály a hledala jsem ji mezi sci-fi, už jsem ani nedoufala. Musel mi pomoct pan prodavač, který mě upozorňoval, že knížka už je starší a že ji nejspíš už neprodávají. K mému štěstí tam jedna úplně poslední knížka byla, a tak jsem neváhala a hned jsem si ji koupila. A nezklamala, dovoluju si říct, že je o trošičku lepší, co se týče akčnosti, než první díl. Za mě, patří tato knížka mezi jedny z nejlepších knížek sci - fi. Jediné co mě trošičku iritovalo, byla až moc častá fráze ,,Nechal/a se slyšet."

Rika007
05.10.2017 4 z 5

Celkově super, jen ten konec mohl být trošku napjatější! :-)

Peťule159
05.10.2017 5 z 5

Wow!! Tak tuhle i první knížku bych si přečetla klidně znova :) Skvělé pokračování a zakončení příběhu Wren , Calluma a resetů :) Doporučuji všem si přečíst :)

Ailee
24.09.2017 4 z 5

Kniha se zdá velká, ale díky velkému řádkování a kraťoučkým kapitolám se čte velmi rychle. Finální bitva, na kterou jsem se celý díl těšila, byla trošku... odfláknutá. Nezaujala mě, ale jinak knize moc vyčíst nemůžu. Za přečtení stála.

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Pokračování skvělého prvního dílu. Nezklamalo, opět jsem se téměř nemohla odtrhnout.

SimonaPrihodov
20.07.2017 3 z 5

„Byla jsem mrtvá 178 minut, a nehodlám zemřít znovu“

Popravdě mi chvíli trvalo než jsem se rozkoukala. Naštěstí trvalo jen pár stránek a byla jsem hned v tom. V tomto díle je novinka pohled Calluma i Wren. Pohled Calluma a jeho myšlenky mě zajímaly vždy, tak jsem za to byla ráda. Chvílemi se mi to však pletlo. A co se týče Micaha, tomu jsem nevěřila vůbec a čekala jsem podraz. Mrzí mě že už nebude pokračování, hlavně při tom konci. Děkuji autorce za krásnou knížku. :)

lulu28501
07.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha i předchozí se mi moc líbila.
Calluma jsem si oblíbila už v prvním díle takže když to v jednu chvíli vypadalo že zemřel,..no jak bych to napsala,no prostě mi trochu slzely oči .
Ale jakmile se zjistilo že přežil byla jsem šťastná jelikož špatné konce nemá ráda a u Divergence to moc dobře nedopadlo.
Rileyho mi bylo dost líto po tom všem co prožil.
Micachovi jsem už od začátku nevěřila jak byl až moc na Wren hodný oproti Callumovi a pak jak se ho všichni bály a co udělal.
Doporučuji přečíst.

mutanti vojenský výcvik