Řešení gama

Řešení gama https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97144/reseni-gama-97144.jpg 5 14 3

Knížka bývalého politického vězně a pozdějšího zakladatele K 231 nás provádí jeho osudem od konce války až do r. 1968.

draka
03.09.2020 5 z 5

Autor si prožil po ovládnutí země komunistickým terorem své. Po invazi v roce 1968 emigroval. Bohužel se již nedožil pádu komunistů.
* Delegace se vrátila z Moskvy. Před jedenadvaceti lety prohlásil na témže letišti zahraniční ministr Masaryk: „Odjel jsem do Moskvy jako ministr suverénního státu a vracím se jako Stalinův pacholek …“
Nikdo nezaznamenal, co řekli po příletu oni. Vrátili se bílí, ztrhaní ve tvářích stejně jako ti, kteří je v ulicích, kostelích a polích bránili. Před čtvrtou bylo vydáno komuniké. Dvě hodiny poté jsem projížděl Prahou na nádraží. Vlály černé prapory, plakali muži, protože ženy už nemohly, okolo sochy sv. Václava klečeli lidé i na chodníku, plakali vojáci i důstojníci – a já znovu odjížděl k jihu. *
Tato knížka stojí za přečtení.

marta6391
18.06.2019 5 z 5

Silné, ale čtivě podané svědectví o nelidském režimu, který panoval v československých věznicích (nejen) pro politické vězně. Ač popisuje nesmírné ukrutnosti, forma zůstala lehká, nepřetížená detaily, neutopí se v utrpení vlastním ani cizím.
Pak stejně lehce a svěže popisuje naději, kterou vzbudilo "Pražské jaro" i její konec v roce 1968.
Toto by měla být povinná četba.

ch.p.korb
08.04.2018 5 z 5

Kniha ktera by se měla čist ve školach

Autorovy knížky

Jaroslav Brodský