Reportér

Reportér https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72693/reporter-72693.jpg 4 421 56

Milióny ľudí si každý večer sadajú pred televíznu obrazovku, aby si pozreli večerné správy. V dnešnom búrlivom svete sa to už stalo takmer nevyhnutnosťou. Málokto však viem, ako spravodajstvo vzniká, málokto pozná ťažkú a často aj veľmi nebezpečnú prácu reportérov, redaktorov a televíznych technikov. V Reportérovi sa čitateľ stáva svedkom vzrušujúcich situácií v zákulisí veľkej americkej televíznej spoločnosti. Jednému z najznámejších moderátorov teroristi unesú ženu, syna a otca. Jeho kolega a priateľ, reportér Harry Partridge, sa podujme na ťažkú úlohu vypátrať úkryt únoscov a oslobodiť rukojemníkov.Na pozadí tohto príbehu sa stretávame s množstvom zaujímavých postáv od pracovníkov televízie až po nemilosrdných teroristov, sledujeme dramatický konflikt medzi záujmami zisku a etikou, v exotickom prostredí juhoamerického pralesa sa stávame svedkami márneho boja idealizmu s brutálnosťou.... celý text

balu
23.03.2015

Výborná kniha konečně něco co není moc přehnané a co se nehemži zachranci světa . Prostě Haily
je mistr a jeho knihy i po desetiletích nestratili na přitažlívosti .Škoda že toho nenapsal více . Jen mi je líto že v konkretním románu největší padouch ujde trestu .

elcapitano
22.11.2014 4 z 5

Přečetl jsem jedním dechem. Obecně se mi to moc líbilo, rád bych tu nechal pár nesouvislých poznámek:
- při čtení knihy jsem si občas připadal jako v práci, ..pro autora dobré vysvědčení, pro mne spíš lehce stresující
- zpravodajské prostředí jednoznačně parádně vykreslené, je to však napsané v roce 1990, takže v dnešní době je to jako výlet do pravěku: není internet, mobily jsou něco extra, postavy si nechávají vzájemně vzkazy na recepcích hotelů, natáčí se na kazety, ...
- zajímavé, jak je dnes téma terorismu opět živé, byť spíše ze strany islámu

Moje vydání knihy dost utrpělo překladem, pár bonbonku, kterými nás René J. Tesař oblažil:
- ředitel zpravodajství v Americe asi nepošle pro "chlebíčky", ..budou to spíše sendviče, ne?
- výhled z NY apartmánu na "Východní řeku"..
- když se stříhá video, tak to určitě není na "montážním zařízení"
- restaurace "Čtyři období"..
- v TV běží "mydlinkový program"..?
a tak dále. Takže doporučuju jiné vydání než moje z roku 1992 vydané FTV Premiérou.

Witta
30.10.2014 5 z 5

Četl jsem ji dvakrát a pokaždé mě to utvrdilo v tom, že Arthur Hailey je výjimečný autor, který dokáže napsat skvělou knížku z jakéhokoliv prostředí. Pro mě osobně je to jedna z jeho nejlepších knih, která rozhodně figuruje v mých TOP 10.

Ladys
16.07.2014 4 z 5

Za mě lepší 3. Těšil jsem se na parádní jízdu kolem novinařiny a tu jsem dostal jen z části. A i když ten únos byl hnacím motorem knihy, tak bych býval raději, kdyby v příběhu nebyl. Ale jinak pořád slušné počteníčko

Boggy
30.04.2014 5 z 5

Klasická kniha tohoto skvělého autora.

guru
24.03.2014 4 z 5

Opäť kvalitné vykreslenie profesie, aj s celkom zaujímavým dejom, aj keď tam to nebolo nič až také výnimočné.

Babouš
13.09.2013 4 z 5

Tohle mě bavilo. Od té doby, co jsem to přečetl, jsem se utvrdil v tom, že chci být novinář.

Levandulová
13.08.2013 4 z 5

Začátek nic moc ,myslela jsem že to vzdám.Ale potom přišel sešup... :) Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a kouknu se po dalších od tohoto autora :)

lucifrid
06.08.2013 5 z 5

Jak píše Ječmínek, není to typická Haileyovka. Je to tak trochu thriller, i když ne v dnešním slova smyslu. Když jsem jí četla v mých nácti, tak mi vadil dlouhý úvod, kterým jsem se dlouho prokousávala. Dnes se nechápu, protože kniha je velice chytlavá a děj se sune velice rychle dopředu. Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Je to nadčasovka, ke které se budu stále vracet.

Nibiru
12.06.2013 5 z 5

Opravdu vynikající, strhující kniha.

Nikita04
04.03.2013 5 z 5

Byla to první kniha, kterou jsem od Haileyho četla, jelikož jí mám doma. A díky ní jsem jsem se dostala k dalším autorovým knihám, které jsem přečetla jedním hltem.

kattyV
16.02.2013

Souhlasím s Ječmínkem, že je to pro Haileyho trochu netypická kniha. Prostředí v televizi popíše méně podrobně než třeba prostředí nemocnice, letiště nebo hotelu v jiných knihách. Ale styl je stále stejně čtivý, postavy výborně vystižené a děj stejně dobře vygradovaný.

Maryanna
15.10.2012 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, u které se nebudete nudit. Doporučuji.

Ječmínek
07.08.2012 5 z 5

Tahle kniha není pro AH úplně typická. Možná čekáte, že autor bude (jak u něho bývá zvykem) popisovat televizní společnost od ředitele až po uklízečku, ale není tomu tak. Děj se brzy přesouvá do džungle v Peru a najednou čteme napínavý akční thriller. Čte se skutečně jedním dechem.

Martin1974
20.07.2012 5 z 5

Vydarený thriller, radím ho medzi najlepšie "heilyovky"

brabofka
29.03.2012 5 z 5

moje první setkání s Haileym. A musím říct , že mě tak kniha i autor dostali. Knihu jsem si přečetla po letech ráda znovu. A díky DK zjišťuji kolik dalších knih od Haileyho jsem ještě nečetla. Musím to napravit :-)

novináři terorismus

Arthur Hailey