Kopie

Kopie https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399835/bmid_kopie-7ky-399835.jpg 4 72 14

Replika série

< 2. díl

Ve světě za zdmi Havenova institutu je pro Lyru a Oriona těžké chovat se lidsky – zvlášť když se u Lyry čím dál víc projevují příznaky nebezpečné nemoci, kterou byla nakažena. Gemma se poté, co se dozvěděla pravdu o Havenově institutu a své roli v celém příběhu, jen těžko vrací zpátky k normálnímu životu. Když se však dozví, že její otec spřádá nové a děsivé plány, jak naložit s Lyrou a Orionem, nelení a se svým přítelem Petem vyrazí uprostřed noci zachránit, co se dá.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Ringer , 2017

ZuzajdiX
26.06.2023 5 z 5

Nejprve musím říct, že jsem se ze začátku do knihy nutila, abych měla celou dvoudílnou sérii přečtenou. Ze začátku mi to přišlo jako zbytečné prodloužení prvního dílu, které se odehrává zhruba měsíc po konci první knihy, ale zhruba od 1/3 knihy mě děj opět vtáhl a přečetla jsem ji pomalu jedním dechem. Role dívek se od prvního dílu dost proměnily a také se mi na knize líbily pohledy i jiných postav než jen Lyry a Gemmy. Konec konců knihu hodnotím jako dost povedenou a stojí určitě za přečtení a je hezkým závěrem celé série.

Fortuna7
30.08.2022 4 z 5

Velice dobré zakončení této distopické série. Musím ale říct, že mě to do děje nevtáhlo tolik jako 1. díl a docela mi trvalo se začíst. Formát knihy je prostě skvělý a moc se mi líbí styl psaní autorky. Moc mě nebavila linka Lyry, ale Gemma a její příběh mě naopak strašně bavil.

Vendomila
28.02.2022 3 z 5

Za mě tahle knížka byla slabší než ta předchozí (Replika). Přišlo mi, že byla už trochu zbytečná, mně osobně by stačil samotný první díl. Bylo to fajn, líbil se mi vývoj hlavních hrdinů, ale děj už byl.. nic moc. Doporučuji těm, kteří se nudí a neví po čem zrovna sáhnout.

DreamerX9
02.05.2021 3 z 5

Druhý díl mi z počátku přišel zbytečný ale pak bavil ještě více než ten první, děj dostal nové grády a byl o to víc napínavější. Co se týče konce jsem spokojená. Tahle duologie byla skvělá ale serie Delirium byla lepší

VéjaTarabová
25.08.2020 3 z 5

Hned na začátek musím říct, že první díl byl rozhodně lepší. Naskytli se zde části, ze kterých jsem měla husí kůži. S oběma postavami mi nedělalo problém se sžít. Měla jsem pocit jako bych tma byla s nimi a rozhodně toho hodně ve mně kniha zanechala. Je to něco jiného, než čtu normálně, ovšem moc mě to bavilo.

maca5449
25.01.2020 3 z 5

Uf! A je to! Patlala jsem se s tím snad rok. Konečně jsem to pokořila! Prosím fanfáry a potlesk.

Sám o sobě příběh není špatný, jen mě nějak nedokázal vtáhnout, nebo udržet moji pozornost na více než pár minut. Přitom autorka píše docela čtivě. Nevím, kde je problém.

Trochu mi vadí nutnost knihu neustále otáčet. Ok během příběhu to zvládnu, ale ke konci, když už to teda vrcholí a napětí graduje, si v podstatě jednou stranou vyspoileruju to zásadní z druhé strany?! Humpf! Navíc mám ráda, když vidím, jak mi příběh odsýpá a mám pod kontrolou, kolik mi toho ještě zbývá přečíst. Takhle jsem se blížila ke středu a ne konci knihy! Co je tohle za fóry?! Jako jasně - inovace, originalita. Ale co je mi po tom?! To jako ani autorka sama neví, jak to chce vlastně vyprávět?

A taky mě vytáčelo, že se hrdinové neustále musí potýkat (budu slušná) s trampotami. Jako fakt by nemohli mít aspoň chvíli klid?! Musí jím autorka furt házet nějaký klacky pod nohy, aby museli pociťovat jenom beznaděj a nemohli se z toho bludnýho kruhu s*aček vymotat?!

Ani nevím jak hodnotit. Je to průměr? Nebo takový nic moc? Vážně nevím, nepřišlo mi to nějak otřesný. Jenom to nemělo šťávu a šmrnc.

rm
22.08.2019 3 z 5

Nějak mě to moc nebavilo...

Šárušš
08.08.2019 5 z 5

Repliku i Kopii jsem přečetla jedním dechem, můžu říct, že to je pro mě jedna ze sérií knih, co mi přirostli k srdci.
Tenhle díl byl lehce napínavější, lehce krvavější, lehce násilnější, a právě proto to byla bomba.
Není to úplně kniha, co by měla dobrý konec a ještě ho má otevřený, ale zde se dá lehce domyslet, co se s postavami může stát dál, alespoň v Lyřině části příběhu.

warca
19.07.2019 4 z 5

Stylový příběh.
Pořádně jsem se začetla až na konci.

Damonka12
17.06.2019 4 z 5

Stejně dobrá jako první díl. Spoustu věcí dovysvětluje. Plusové body také za to že je to jen duologie, těch jsem zatím četla málo. Líbí se mi jak se postavy vyvinuli. A také dějové zvraty, které jsem nečekala.

Niky811
02.06.2019 5 z 5

Jedná z nejlepších knížek, které jsem kdy četla.

Sarah11
28.04.2019 5 z 5

Na rozdíl od ostatních čtenářů jsem byla uchvácena už prvním dílem, proto jsem nedočkavě vyhlížela vydání toho druhého a má očekávání byla obrovská. A řeknu vám jedno - Kopie nezklamala, dokonce mě bavila ještě víc než předchozí díl. Naleznete tu mnohem více napětí a akce a ani zdaleka to není tak předvídatelné jako Replika.
Nevím, jestli je to mým momentálním psychickým rozpoložením, ale takové intenzivní pocity už jsem u knihy dlouho nezažila. Pokud holdujete knihám, které jsou na té depresivnější vlně, věřím, že budete stejně nadšení jako já. Z téhle knihy totiž pocity bezmoci, strachu a deprese úplně sálají. Taktéž pokud vám v prvním díle vadily opakující se pasáže (což není můj případ), tady už jich ani zdaleka není tolik, protože každá z hrdinek se většinou nachází úplně jinde.
Moc se mi líbila proměna, kterou obě hrdinky prošly, obzvlášť ta Lyřina. A pokud máte rádi knihy, které mají přesah, věřím, že ho zde naleznete, protože je tu spousta otázek, které určitě stojí za zamyšlení.
Jediná věc, která mě mrzí, je vědomí, že touto knihou se s mými oblíbenými hrdiny musím nadobro rozloučit a že se nedozvím, jak to s nimi bude dál, protože i když si ten konec hraje na happyend, úplně to tak není...

betys6914
07.04.2019 3 z 5

Pro Gemmu i Lyru to měl být nový začátek, vyrovnat se s minulostí a nechat ji za sebou. Znovu se naučit žít. Jenže je to všechno opět jedna velká lež, peníze a moc totiž hýbou světem a lidé, kteří je mají, vždycky chtějí víc. Tak se Gemma snaží najít Lyru a Lyra zase lék. Naleznou toho však daleko víc.

Ale jo, není to špatné, ale taky to není vynikající. Přijde mi, že i přes velké objevy a zásadní zvraty se toho vlastně zas tak moc nestane anebo když stane nechává to hrdiny a svět kolem dost netečnými. Čtení z obou stran je zde využito daleko lépe než v jedničce, ale nejsem si jistá, jestli to k překonání stačí, spíš ne.

sadlo
11.03.2019

Pokračování knihy Replika. S chutí jsem si přečetla její pokračování ,druhý díl Kopie. Doporučuji . Příběh má "hlavu i patu". Zaujme .