Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404075/bmid_renegati-DFp-404075.jpg 4 925 211

Renegáti série

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost. První kniha dvoudílné série od bestsellerové autorky. Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

Shinju
21.09.2020 4 z 5

Tak jak hodnotit.:) Sérii s klasickými princeznami nehradili super hrdinové alá Marvel a DC. V celku povedený první díl série, ale Měsíční kroniky mi přišly o fous lepší. A proto dávám jen 4 hvězdičky. Trochu něco příběhu chybí, aby byl perfektní.

Julia284
09.09.2020 5 z 5

Na to, že měla tato kniha přes 500 stránek se četla velmi rychle. Doporučuji. Určitě si přečtu i druhý díl.

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Po sérii Cinder jsem se klepala na další a byla mi dopřána super Renegátská jízda :-) která by mimochodem mohla klidně mít další díl... no nic šup sem s dalšími úžasnými knihami :-)

Luccinda
20.08.2020 5 z 5

Přestože má tahle cihlička přes 500 stran, užila jsem si každou z nich. Styl psaní Marissy Meyer je totiž tak krásný a poutavý, že jsem knížkou doslova prolítla. Někomu by nemusel sedět trošku rozvleklejší začátek, ale za mě to byl perfektní úvod do celého příběhu a skvělé seznámení se s novým světem a s nemalým množstvím postav.

Kapitoly jsou vyprávěné na střídačku z pohledu dvou hlavních hrdinů: Nova patří k Anarchistům a Adrian k Renegátům, přičemž obě skupiny se ze srdce nenávidí. A teď přichází to, co je na celé sérii úplně nejlepší, a to je naprosto skvělé vykreslení obou frakcí. Anarchisté jsou sice zpočátku představeni jako padouši, ale v průběhu čtení postupně zjišťujeme, že jejich cíle nejsou zas tak špatné, jak se na první pohled zdá. Renegáti zase sami sebe prezentují jako superhrdiny, kteří zachránili svět, nicméně ani oni nejsou stoprocentní klaďasové. Autorka mi tak v hlavě vytvořila naprostý chaos a já jsem většinu času nevěděla, komu bych měla vlastně fandit.

Kyta
15.07.2020 5 z 5

Tohle mě neskutečně bavilo! Renegáti jsou jedna velká jízda, která pro mě skončila, bohužel, až moc rychle.

Trvalo mi pár desítek stran, než jsem se pořádně začetla a zorientovala se v Marissině novém světě, ale pak to stálo za to. Problém mi zpočátku dělalo hlavně velké množství postav a zapamatování si jejich jmen + přezdívek. Svět Výjimečných s úžasnými superschopnostmi mě úplně vtáhl a já se vůbec netěšila, až přečtu poslední stránku, tak mě to bavilo. V knize je na mé poměry dobře vyvážena akce, humor, ty pomalejší scény nebo i historická okénka. Romantika zde ustoupila do pozadí, což mě trochu mrzelo, ale věřím, že v příštím díle nám to Marissa vynahradí.

Všechny postavy mají něco do sebe a můžete si je oblíbit z různých důvodů, nejen pro jejich superschopnosti (ačkoliv některé mi přišly vážně originální, viz absorbce, krvácení rubínů nebo přeměna v motýly). Nova je skvělá špionka, ale srdce ji táhne na druhou stranu, což se snaží rozumem regulovat. Říkala jsem si, že když je to hlavní postava, proč jí autorka nedala nějakou "suprovější" schopnost, ale vše to dává smysl - kdyby Nightmare a Insomnia měly stejnou schopnost, bylo by to moc okaté. Adriana jsem si oblíbila také rychle, je to takový klasický hlavní (super)hrdina, kterého si čtenářky bezpochyby zamilují. Jeho opravdu zajímavá schopnost zhmotňovat své kresby se ukáže jako velmi užitečná, těším se, co si v příštích dílech přikreslí dalšího. Romantická linka mezi těmito postavami se rozjíždí pomalu, ale moc mě baví, jak před sebou navzájem skrývají tu druhou identitu.

Líbilo se mi, že autorka vyprávěla z pohledu obou hlavních hrdinů, je to vždy krásné zpestření příběhu, navíc jsme na děj pohlíželi jak z pohledu Renegáta, tak Anarchisty. Ukáže se, že nejen ti "špatní" můžou být zlí, každý má své mouchy a žádný systém není perfektní.

V knize se objevila zajímavá myšlenka, že světu by bylo lépe bez superhrdinů, že se na ně lidé příliš spoléhají a oni přestávají být stateční, protože všechnu práci nechávají na Renegátech. Moc mě tato část zaujala a přiměla k zamyšlení. Každý z nás svým způsobem může být superhrdina, na to člověk nemusí mít nějaké special schopnosti, stačí páchat jen nějaké to dobro, když to druzí potřebují.

Svět superhrdinů a padouchů snad nikdy nepřestane bavit, což se ukázalo i u Renegátů. Příběh skončil otevřeně a já se proto už nemůžu dočkat, až otevřu druhý díl!

stozarka
14.07.2020 5 z 5

První díl je taková skvělá seznamka. Sedne vám a budete chtít další rande! A přísahám, že na konci série si budete chtít všechny postavy vzít. Promyšlený svět, super postavy, příběh odsýpá a je to napínavé, Stojí to za to, Meyer umí.

martina7276
09.07.2020 5 z 5

Super cteni, koupili jsme trilogii synovy k svatku... ja ma prectene vsechny, manzel cte druhou, synek stale prvni dil :D Je to takova pohodovka, myslim, ze svet byl zajimave promysleny, jako u zadne young adult literatury nechybi nejaka ta romance... dalsi dil bych asi ted nechtela, ale jinak to bylo prima poutave cteni.

Papája88
07.07.2020

Lidé kolem nadšení a já, možná právě kvůli tomu vysokému očekávání, bohužel zklamaná. Přestože byla kniha napsaná čtivě (což je velké plus, díky kterému se určitě pustím i do pokračování o tom žádná), tak půlka knihy byla za mnou a já pořád čekala, kdy se konečně začne něco pořádného dít a nedočkala jsem se ani na konci. Nemluvě o tom, že už na začátku mi v hlavě naskočil obrázek Gothamu a Honey mi dost připomínala Harley Quinn, což by mi ani tak nevadilo, kdybych od této série nečekala něco víc. A vůbec největším zklamáním? Chemie mezi hlavními postavami pro mě nebyla žádná... Ach jo, na to jsem se těšila nejvíc a.......nic. No, uvidím, jak se to bude vyvíjet v dalších dílech a třeba budu mile překvapená. :-)

makul
28.06.2020 5 z 5

Knize není co vytknout

juni
21.06.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších sci-fi knížek, co jsem kdy četla. Doporučuji. A ta obálka je naprosto boží. Nemůžu se dočkat pokračování

barbb8k
16.06.2020 4 z 5

Sci-fi nemusím, takže jsem se do této knihy úplně pouštět nechtěla, ale začala jsem ji a velice mě překvapila.
Čekala jsem, že kniha bude o naparování superhrdinů, ale toho tam naštěstí tolik nebylo.
Děj ubíhal velmi rychle. Začátek byl sice trochu slabší, ale od první třetiny knihy se to začalo rozjíždět a já se nemohla odtrhnout a musela číst stále dál.

Většina hlavních hrdinů mi byla sympatická, ale zase se našly výjimky, které autorka zamýšlela jako kladené postavy a já je brala za špatné, anebo naopak. Z špatných jsem dělala dobré.

Schopnosti, které autorka vymyslela jsou většinou úžasné, ale některé byly podle mě zbytečné...

Anezves
12.06.2020 2 z 5

Toto dílo není zrovna můj šálek kávy, scifi moc nemusím. Očekávala jsem od knihy úplně něco jiného. V podstatě se v knize odehráli asi tak 3 nebo 4 hlavní scény, jinak se v podstatě nic nedělo, a přišlo mi, že šlo spíš o poznání světa a postav a jejich motivů. Knížku jsem četla až neskutečně dlouho, spoustu scén mě to nebavilo a bylo to zdlouhavé do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Chtěla jsem ji zkusit vzhledem k recenzím, a už jen díky nim bych chtěla sérii dát ještě šanci, takže druhý díl zkusím, a doufám, že bude lepší než první díl.

Yuuki24
08.06.2020 3 z 5

Řekněme, že toto dílko mě trochu zklamalo. Na to jaké to má vysoké hodnocení a dobré recenze nic moc. Děj často vázne a než se doberete k nějaké napínavé scéně tak to si rozhodně počkáte. Navíc nehovořím o té neoriginalitě příběhu. Připomíná mi to těžké vykradení komiksů od DC nebo Marvelu, popřípadě nám tak známé sérii X-MEN. Ano přečtu si další díly, abych věděla jak to dopadne, ale pochybuji, že se někdy k této sérii vrátím.

karolina2869
03.06.2020 3 z 5

Od knihy jsem očekávala něco jiného, když jsem si četla recenze. Je to čtivé, hezky napsané, příběh plyne. Jak dlouho se Nova s Adrianem znali? Něco kolem 2 možná 3 týdnu? Romantická linka mi tam neseděla. Bylo to strašně rychlé. Prostě BUM je in love a žádná taková ta "kaše" předtím a to mi strašně vadilo. Knížku jsem četla poměrně dlouho i když je čtivá. Byly tam části, které jsem věděla dávno předtím, než nám je autorka prozradila. Schopnosti, které Meyer vymyslela jsou krásné. Nejsou tu jen samí silní superhrdinové/padouši ale i s míň mocnými silami nebo tak středně silní. To, že si Adrian uvědomuje, že ne vše, co Rada dělá je dobré a že se lidé potřebují osamostatnit je velké +. Co se Novy týče to je taková klasická hlavní postava. Konec se mi líbil i když jsem nějaké tušení měla, tak mě to stejně celkem překvapilo. Nevím, jak knihu hodnotit. Na jednu stranu se mi líbila a na druhou stranu tolik už ne. Každopádně si další díl přečtu. Zajímá mě, jak to autorka vymyslí dál. Databáze by měla udělat to, aby šlo dávat 0,5 hvězdiček. Za mě 3,5*
Co se nedalo přehlédnout bylo "se". V knize je např věta: Adrian se podíval se. Takovéhle věty se tam vyskytovaly velice často a nevím, jak je možné, že to tam je.

Kasana
31.05.2020 4 z 5

Já jsem možná velký milovník fantasy, ale kupodivu NESNÁŠÍM sci-fi. Takže jsem dlouho odkládala číst tuto knihu. Jo, a taky NESNÁŠÍM americké filmy o superhrdinech. Na druhou stranu, Boku no Hero Academii nebo první sérii One Punch Mana miluji. Tak jsem si řekla: "Hele, dej tomu šanci. Třeba tě to překvapí."

A hele. Ona překvapila!
Protože ano, četla se náramně dobře. Ten svět, celá ta filozofie tam dává smysl. Hrozně se mi líbí, jak tam Nova a Adrian diskutují o tom, zda jsou Výjimeční potřeba nebo ne, je to naprosto boží. Velké plus. Také se mi tolik nepříčilo číst o něčem ze sci-fi a asi tomu dám šanci (i když Diabolik byl podle mě špatný, hodně špatný).

Postavy jsou fajn. Líbí se mi, že Adrian není typickou hlavní postavou (kluk s brýlemi a natolik oslepen svým snem a posláním, že často nevnímá důsledky). Měla jsem menší problém s tím, jaký je vlastně vztah mezi Anarchisty. Protože pokud má Nova vzpomínky na to, jak ji vychovávali a starali se o ni, pak nechápu, jak je dokáže zradit bez větších zamyšlení (to je hned na začátku). Tam mi to úplně nesedělo a kdyby měla úzký vztah jenom k jedné postavě, bylo by to lepší. Ale celkově vztato, jsou postavy dobře napsány.

Ale má to i mouchy. A to hlavně v schopnostech. Některé jsou naprosto skvělé, některé tak děsně OP (koukám na tebe Adriane!) a některé ... k ničemu? Docela ubohé? Ale zase si říkám, že kdyby tam byly jenom dobře promyšlené schopnosti, tak by takových postav bylo o dost méně a ten svět by potom nefungoval. Tak asi jo, šlo by to.
Pak mi vadí, že mám spoustu nezodpovědných otázek ohledně schopností: dají se dědit? Nebo se dědí to, že děti budou mít schopnost? Lze nějak na první pohled zjistit, kdo má a kdo nemá schopnosti? A jsou někteří lidé zákonem omezeni? Dají se geneticky upravovat embrya, aby se narodily děti se schopnostmi? No, je docela možný, že zatím v tom světě nebylo dost času se nad tím pozastavit.

Uf, doufám, že mi brzy dá Marissa odpovědi, protože rozhodně jdu číst druhý díl.

Christien
29.05.2020 5 z 5

Napíšu to takhle: Neskutečně mě mrzí, že jsem si nekoupila rovnou i druhý díl, protože... Já to prostě nevydržím! Konec mi naprosto vyrazil dech. Přiznám se, že jsem snad nikdy nečetla komiks o superhrdinech a celkově je nemusím, ale tahle knížka..... Nemám slov! Taky se mi líbí, že nám to ukazuje pohled obou stran a já si pořád nejsem jistá, které mám fandit... No, uvidíme, co přinese další díl.:D

vodopad152
27.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla bomba. Úžasně propracované postavy, dobrá zápletka, děj měl spád. Zkrátka přesně to, co od dobré young adult očekáváte. Rozhodně doporučuji. A těším se na další díl.

Dearbooklife
25.05.2020 4 z 5

knížka mě fakt bavila a je to takových lepších 4,5*. trošičku zbytečně zdlouhavé. ale i přesto to mělo spád a dost se mi to líbilo a rozhodně se těším na další díly! :D

sassenkka
05.05.2020 3 z 5

Já se do tohoto žánru teprve dostávám, ale musím říct, že Měsíční kroniky mě uchvátily - autorka píše čtivě, má neuvěřitelnou fantazii, takže na Renegáty jsem byla fakt zvědavá. A musím přiznat, že zpočátku jsem byla trochu zklamaná. Prvních 100 stran mi přišlo o ničem, nezajímalo mě, co a jak s hlavní hrdinkou bude a bála jsem se, že mě to nechytne. Chytlo. Neříkám, že to byla kniha plná zvratů, což jsem čekala, ale od jisté části se to rozjelo, bavilo mě to a další díl si dám také. Postavy jsou propracované, nejsem typ, který by hltal superhrdiny, ale tady mi to sedí. Chtěla jsem dát tři hvězdy, krásný obal hvězdičku přidal a veřím, ža další díly budou za plný počet. :)

Kukicka
26.04.2020 2 z 5

Byly casti, ktere me moc nebavily a casti, ktere jsem hltala. Bohuzel tech nebylo tolik. Do poloviny knihy se nedelo skoro nic. Bylo to celkove takove rozvlekle a mohlo to byt asi o tretinu kratsi. Miluji Marvelovky a hodne schopnosti bylo prebrano odjinud a nebo jen trochu upraveno a za to davam body take dolu. Jsem ale zvedava, jak se bude pribeh vyvijet dal, takze dalsi dil si prectu