Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404075/bmid_renegati-DFp-404075.jpg 4 925 211

Renegáti série

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost. První kniha dvoudílné série od bestsellerové autorky. Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

Nelajza
22.02.2021 3 z 5

Dost průměr... Superhrdiny mám ráda, ale hlavní hrdinka mi nesedla a příběh byl předvídatelný. Od autorky jsem četla Měsíční kroniky a ty se mi moc líbily.

nonameperson04
10.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která se dobře četla. Kapitoly byl tak akorát dlouhé a příběh byl poutavý. Těším se až si přečtu Protivníky a Supernovu. 4,75*/5*

AnnaPanulis
09.02.2021 5 z 5

Renegáti byli pro mě první knížkou od této autorky a už teď mi je jasné, že se pustím i do jejích dalších sérií. Nejprve jsem měla opravdu velký problém vyznat se ve všech přezdívkách a jménech, která na nás autorka vybalila, ale knížka byla tak čtivá, že se od ní nedalo odtrhnout, a tak jsem si brzy ujasnila, kdo je kdo.

Námět padouchů a superhrdinů mě velice zaujal a stejně tak jsem si okamžitě oblíbila hlavní hrdinku Novu, která byla prostě parádní. Přála bych se takovou kamarádku. Dokázala přemýšlet, byla inteligentní, drzá a zároveň cílevědomá, a přes to, že byla vlastně padouch, tak měla srdce na správném místě.

A ta romantická linka? Trpěla jsem, ale v tom dobrém slova smyslu, jen bylo hrozné to čekání, kam se to bude posouvat, na což si budu muset ještě počkat.

Doporučuji! Nemůžu knize vůbec nic vytknout. Bylo to napínavé, svižné, postavy měly charaktery a svět byl do detailu vymyšlený a uvěřitelný.

Verča@
07.02.2021 5 z 5

Tak tohle...byla jízda !!!
Od knihy jsem měla hodně velké očekávání...a...nezklamala !!!
Kniha je neskutečně čtivá a postavy...prostě boží.
Sice jsem si nejdřív nemohla zvyknout, že má každá postava dvě jména, ale pak už jsem si to ujasnila. Novu jsem si oblíbila hned na začátku.
Navíc nápad, že hlavní hrdinka je tak trochu padouch, je geniální.
A konec...ten jsem tak trochu čekala, ale o to víc mě překvapil.
Obálka je za mě dost povedená.
Knihu můžu jedině doporučit...

evil356
23.01.2021

Tak tahle kniha... To byla jízda. Kniha je napsána čtivě, jen mi přišla trochu delší, protože autorka popisovala hodně detailů. Ale nakonec to bylo naprosto v pořádku. Hlavní hrdinku Novu jsem si nesmírně oblíbila, a potají jsem doufala, aby se jí všechno podařilo, jak s její "misí", tak i v jejím "milostném životě", jestli to tak mohu nazvat. Konec knihy mi úplně přeházel myšlenky. Brzy půjdu na druhý díl. Doporučuji, výborné akční fantasy se špetkou romance :)

Čtecímaniak
14.01.2021 3 z 5

Od autorky jsem četla Měsíční kroniky, které mě uchvátily a patří mezi moje TOP knižní série. Ovšem o tomhle se to říct nedá. Čekala jsem nějakou pecku. Je to Marissa, která píše dokonalé příběhy. Musí to být skvělé. Všude se na to hrne chvála, jaké je to dokonalé atd.
Zklamalo mě to. Jakože hodně zklamalo. Šla jsem do toho s představou napínavého příběhu se superhrdiny a ono z toho vzniklo... celá kniha vlastně o ničem? Jo. Pojďme si rozebrat hlavní hrdiny a příběh jako takový.
Začnu Novou. Popravdě, nevypěstovala jsem si k ní žádné city. Bylo mi v podstatě jedno, co se s ní stane. Ani sama nevím, jestli mi byla sympatická, nebo ne...
Adrian. K němu jsem si vypěstovala nějaké city. I přesto mi přišel strašně plochý... nedodělaný.
Skoro všechny ty postavy mi přišli napodobenina na kroniky. Nova byla charakteristikou podobná Cinder, Adrian zase Kaitovi.
Příběh... Nebyl špatný, ale mě nebavil. Do čtení jsem se musela nutit a říkala si, ať už to konečně skončí a můžu se vrhnout na něco jiného. Pro mě to bylo hodně utahané. Některé pasáže (patří tam i konec) jsem nepochopila. Událo se to tak rychle, že jsem neměla ani tušení, jak se to stalo (nebo moje nepozornost).
Obálka je krásná. To musím uznat, je opravdu povedená, ale příběh mě nenadchnul.
Abych nepobouřila fanoušky knihy, nebylo to tak špatné, ale něco světoborného to taky nebylo. Hoodně mě to zklamalo. Doufám, že Bez srdce bude lepší. Do dalšího dílu série se asi nepustím.
3*/5*
ig: book_stagram_czech

LucyVillain
08.01.2021 5 z 5

Jedná se o první knihu od autorky, ke které jsem se dostala, a musím říct, že mě okamžitě polapila a nemohla jsem se od ní téměř odtrhnout. Autorka má úžasný styl psaní (i když velkou zásluhu má tady určitě i překladatelka) a děj mě dost bavil. Kdyby byly otevřené knihovny, tak už dávno čtu druhý díl, ale aspoň mám teď šanci vstřebat ten překvapivý konec - musím uznat, že jsem to vůbec nečekala :) Za sebe určitě doporučuju!

Plná recenze: https://kulturnicek.blogspot.com/2021/05/renegati-recenze.html

Monisek.B
03.01.2021 3 z 5

Nejdriv jsem mela problem se do knihy zacist, docetla jsem ji az na treti pokus. I pres rozpacity zacatek me to casem opravdu chytlo. Cte se fakt suprove. Ale konec jsem nepobrala... ne ze bych to nepochopila, ale moc mi to nedava smysl.. ach jo..

Frida12
19.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Dost mě mátlo, že každý měl alespoň dně jména. Ze začátku dělá problém si zapamatovat jedno, ale dvě... Adrian s Novou jsem moc ráda neměla, ale oblíbila jsem si Ruby s Oscarem.
V tom Lunaparku to bylo dost napínavý, upřímně trošku hororový...
To, co se stalo nakonec, jsem očekávala, ale stejně mě to překvapilo.
Rozhodně zkusím další díl.

loty13
11.12.2020 5 z 5

Na to, že nečtu knížky se superhrdiny. Tak mě tato překvapila. Rozhodně budu číst i další díly.

BarBarBar
25.11.2020 4 z 5

Až na pár textových chyb a trošičku předvídatelný konec, se kniha čte výborně! Pro mě neměla žádná hluchá místa. Nechybí od všeho trošku, akce, napětí i ta láska tu zahoří. Jde se na další díl.

Allebith
14.11.2020 3 z 5

Asi pro mě platí - čím hezčí obal, tím víc o ničem obsah. Zkrátka na to, že svět se zdál dosti lákavým, mě nedokázal vtáhnout do děje a knihu jsem snad četla déle než rok. Prostě se sama odkládala po dvou nezáživných kapitolách zpátky do knihovny a čekala, než se zas budu nudit víc, než při jejím čtení. A to přitom young adult romány mám v oblibě. Jenže necelých 500 stran knihy, jejíž děj se dá shrnout do 250, je u mě plýtvání papírem.

Petkona
27.10.2020 5 z 5

Od Marissy Mayerové jsem už dávno četla Měsíční kroniky a ty naprosto miluju, takže jsem se musela pustit i do Renegátů. Knihu jsem měla koupenou hned, jak vyšla, nevím jak to, ale pustila jsem se do ní až teďka. Od knihy jsem měla hodně vysoké očekávání, protože se o ní pořád mluvilo a skoro všichni ji vychvalovali. A musím uznat, že to všechno byla pravda. Hned od začátku to splňovalo moje očekávání vysokého hodnocení, ale úplně jinak jsem si představovala ten děj i postavy. Ale nějak jsem to postupně přestala vnímat a do světa jsem se hnedka ponořila. Celý ten svět je neskutečně propracovaný, na což jsme od Meyerové asi všichni zvyklí. Postavy byly skvělé, hrozně mě bavily ty přezdívky a rozdíly (někdy právě ne až takové rozdíly) mezi Anarchisty a Renegáty. Nova s Adrianem jsou skvěle napsané postavy, ale samozřejmě tam jsou i skvělé vedlejší postavy. Líbilo se mi taky, jak tam nebyla jen jedna hlavní linka, ale byly tam i nějaké vedlejší. Hrozně mě bavilo to číst a prožívat děj s hlavními postavami. Bylo to docela i napínavé a ten konec mě docela překvapil, takže jsem hnedka musela sáhnout po druhém díle.
Myslím, že tahle celá série bude patřit mezi mé top fantasy série a už se těším, co dalšího Meyerová napíše :)

Magdyla.8
27.10.2020 3 z 5

Kdybych na knížku měla více času slupla bych ji jako malinu. Byla čtivá, popisovala světy jak renegátů tak anarchistů. Je pravda, že na tak relativně tlustou knihu se tam odehrály jen 3 převratné scény. I příběh dokážete trochu předvídat. Konec byl překvapivý, ale vzhledem k tomu, že nemají důkazy o mrtvých jsem si jistá, že jich bude více na živu a budou mít chuť se pomstít. Tak hurá na druhý díl

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Nevěřila jsem, že autorka Měsíčních kronika dokáže napsat sci-fi. Ale jo. Je to úžasné. Postavy jsou skvělé a autorka má velice kreativní mysl...

Lea_41
21.10.2020 5 z 5

Nikdy jsem neviděla žádný film ani jsem nečetla knížku o superhrdinech. Byla jsem dost skeptická jestli se mi to bude líbit. Už na prvních 5 stránkách jsem si zamilovala Novu a Anarchisty. A ten Leroyho nápad? Divím se že se Nova neprozradil. Ten konec??? COŽE??? Jako vážně. Nutně potřebuji další díl...

VéjaTarabová
04.10.2020 3 z 5

Ze začátku jsem se knihou lehce prokousávala a říkala si, že tohle nejspíš nebude nic pro mě. Postavy se speciálními schopnosti mi nijak nevadí, ale zde už byli uváděni příliš jako superhrdinové. Nastal tady pro mě hlavně úplný zmatek kvůli tomu, že každá postava měla své klasické rodné jméno, ale také i svou ,, superhrdinskou" přezdívku. Autorka v příběhu střídala oboje, tudíž jsem dost často nevěděla o kom je zrovna řeč. Co se samotných ,,superschopností " týče, tak mi připadali až moc takové kýčovité, čekala jsem je trochu originálnější. Od prvního setkání Novy a Adriana v rušné ulici na přehlídce bylo snad všem hned jasné, že tito dva se nevidí naposledy a jakým směrem se jejich vztah bude vyvíjet. Celkový příběh byl lehce předvídatelný, až tedy na úplný konec, ten byl naprosto nečekaný. Také bych čekala, že i po bitvě o Gatlon zbyde Anarchistů více, protože v takovém to počtu nemají šanci Renegáty svrhnout. Při delších popisech jsem přestávala vnímat a moc jsem nepochopila, jak vypadá to anarchistické podzemní sídlo. Klidně by zde mohl být i plánek hlavní centrály. V knize se vyskytlo hned několik překlepů, což je škoda. Autorka vám přímo neříká, která strana je dobrá a která špatná, což mi připadá naprosto skvělé. Záleží na vašem úhlu pohledu, na tom, jak vy se rozhodnete. Meyrová se tudíž s vámi nesnaží manipulovat, nepodstrkuje vám její názor, prostě vám dává na výběr. A stejně si myslím, že i po dočtení celé knihy nebudete mít jasno, ke které straně se přikláníte. Nebudete schopni určit pouze dobrou a špatnou stranu. Ke konci jsem se tedy už rozečetla a těším se na druhý díl, jelikož mě zajímají osudy mnoho postav a jak to celé skončí.

,, Na začátku jsme byli padouši všichni."

,, Kdo se ničeho nebojí, nemůže být statečný."

+ není určená dobrá či špatná strana
+ nečekaný konec
- až moc superhrdinské
- příliš mnoho jmen a přezdívek
- lehce klišé, občas předvídatelné

DreamerX9
03.10.2020 3 z 5

Měsíční kroniky byly TOP ovšem tento první díl série hodnotím také velmi pozitivně. U měsíčních kronik mi spousta stran nevadilo tady mi to někdy přišlo až zdlouhavé ale musím říct že to stálo za to. Líbí se mi ta myšlenka a originalita akorát dle mého názoru je tam až příliš mnoho postav a vlastně jsem se občas ztrácela v tom kdo jsou Anarchisté a kdo Renegáti. Hlavní hrdinové mi trochu připomínají charaktery hrdinů ze Cinder ale byly mi sympatičtí. Další díly si ráda přečtu :)

Karin_Kim55
29.09.2020 4 z 5

Na druhý díl rozhodně jdu! Jsou zde postavy, jejichž osudy mě hodně zajímají! (A zase to jsou vedlejší postavy, že jo...)

Někdy chování postav moc nechápu. To jejich svěřování důležitých věcí lidem, které moc neznají...

Dvakrát jsem se přistihla, jak u delších popisů přestávám vnímat. Delší popisy mě upřímně nudily. V soubojích a hlavní centrále jsem taky byla úplně mimo. Vůbec jsem nepochopila, jak ta budovy uvnitř vypadá. (Přesně proto potřebuju v knihách plánky, mapy a obrázky!)

Byla tu chvíle, kdy jsem musela zavřít knihu a prostě ji odhodit. Byli tu i chvíle, které mě překvapily - dostala jsem něco jiného, než jsem čekala. A věc, na kterou jsem sice ani jednou nepomyslela, me pak už taky nepřekvapila. Škoda.

+ Uvítala bych překlad některých hrdinských jmen. Na začátku jsem si myslela, že Phobia je dívka, než mi došlo, že je to ten fóbie. A Cyanide mohl být úplně s klidem Kyanid. (Queen Bee nebo Red Assassin by v čj asi tak dobře neznělo.)
+ Nikdy si chyb nevšímám, ale taky mě překlepy docela rušily. Byla jich sice max 5 za celou knihu, ale je to škoda.

Vážně mě to mrzí. Příběh a různé detaily se mi líbí. Nejvíc mě zajímá minulost a hlavní cíl renegátů. Ale styl psaní mi moc nevyhovoval.
Sečteno a podtrženo? 3,5 ★

Mojepočteníčko
22.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Jeden z nejpovedenější prvních dílů série, které se mi kdy dostaly do rukou! Většinou jsou tyto knihy spíše popisné. Uvádí nás do děje, prostředí a seznamují s postavami. Ano, souhlasím, že JE to důležité. Ne každá však od začátku dokáže odsýpat stejně jako Renegáti.
Nova si z dětství přináší nejen hrůzný zážitek, ale také nenávist vůči Renegátům. Ti se prezentují jako ochránci slabých a zastánci spravedlnosti. Kde však byli, když je doopravdy potřebovala?! A proto je jejím životním cílem pomsta - jejich zničení. Jejím strýcem je jeden z nejslavnějších Anarchistů, který kdy žil. A Nova se rozhodne jít v jeho šlépějích. To by však nesměla potkat Adriana, který patří mezi Renegáty. Na povrch vystoupí spousta různých faktů a událostí, které Novu pořádně zviklají.
Otázkou zůstává jediné - dokáže jít stále za svým?
Krásná obálka, čtivé od první stránky, superhrdinové se schopnostmi, které se jen tak nevidí. Hlavní hrdinka si mě získala - nebyla neporazitelná od začátku, ale velmi lidská a mnohdy chybující. Stejně tak tým, do kterého se později dostala.
Nemyslela jsem si, že tohle někdy řeknu, ale ANO, jsem zvědavá na vývoj romantické linky. Ta svůj prostor sice dostala, ale autorka ji prozatím plně nerozvedla.
Doporučuji! Ať už jste fanoušci tohoto žánru nebo hledáte čtivou knihu na odreagování.