Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371627/bmid_renegati-w0R-371627.jpg 4 924 211

Renegáti série

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

GuardianEmber
04.03.2024 4 z 5

Úplně jiný svět, ale nebylo složité ho pochopit a ponořit se do něj.

Carol1122
27.02.2024 4 z 5

Napínavé a netradiční sci-fi/fantasy z pera mé oblíbené autorky. Z tématu princezen a pohádek se dostáváme k daleko nebezpečnějšímu prostředí plného zrady, intrik a potenciální zkázy světa. Příběh se četl dobře a velmi rychle ubíhal, jen mi možná neseděla hlavní postava Novy. Jelikož se jednalo o první díl, jsem zvědavá, jak se vše vyvine v dalších dílech.

Schary
30.01.2024 3 z 5

Kniha se četla dobře, hlavní myšlenka byla neotřelá, ale hrozně mi vadila hlavní hrdinka Nova. Její zabedněnost a neschopnost ve světě vidět, co je dobro a co zlo. Uznávám, byla naočkováná už v dětství a zmanipulovaná, navíc o čem by byly další knihy, ale stejně...

Marthas
24.01.2024 3 z 5

(SPOILER) 2,5/5 První díl série Renegáti mám za sebou. A pocity jsou veskrze smíšené. Pro mě byl začátek dost složitý kvůli té přehršli postav, s kterou se máme hned v první kapitole seznámit. Shrnu- li to, tak vím jistě jen, že tam byli nějací hrdinové a nějací padouši. Fakt bych ocenila přehled postav na konci. Stále se mi totiž i na konci knihy pletla prvotní šestka. Nepomohlo tomu ani to, že jména zůstala původní. Pravda, ale je, že třeba i Thunderbird sice zní lépe a lépe se s ní i jazykově zachází než s jejím českým ekvivalentem, natož u těch ostatních (horor pro mě v tomhle ohledu je Lady Imdomitable), ale nepřekládání vlastních jmen má i svá úskalí. A postavy a jejich charaktery, zmíním např. hlavní postavu Novu, ta mě tak neskutečně většinu knihy vytáčela a štvala, až se to skoro nedá. Ještě štěstí, že nejsme celou dobu jen v její hlavě. Ale alespoň byla plastická, což u některých jiných postav prostě nevyšlo. Zajímavé je, že z hlavních hrdinů mě zatím štvala jen ona a zloduši, i když byly tam i momenty, kdy by potřebovali proplesknout i klaďasi a štvalo mě i to, že Renegátská rada jako taková bohužel moc plastická nebyla. Myslím, že by neuškodilo, kdyby se pár postav zrušilo. Na obálce máme reklamní názory, které poukazují na obrovský popkulturní přesah, což je celkem k ničemu pro někoho, kdo se superhrdinským knihám většinou vyhýbá jako čert kříži. Jen mě napadlo, že jméno Gatlon jsem někde už slyšela, ale kde, ani na to jsem si v průběhu celé knihy nevzpomněla. U knihy mě držela spíše jen zvědavost, jak to nakonec skončí s romantickou linkou, i když i několik otázek, jenž mi nedaly spát. Bohužel většinu odpovědí jsem se ještě nedozvěděla, přestože nějaké domněnky mám.
Co mě na knize vytáčelo ještě více, než hlavní hrdinka, bylo, kolik jen tam bylo překlepů a přešlapů v samotném textu. Tak trochu se nedivím, protože je kniha fakt tlustá, což je další mínus. A taky mě vůbec netěší, že je to trilogie.
Co mě naopak zaujalo je především koncept světa. Myslím, že by z něj šlo vytěžit opravdu hodně. To, že je z knihy vidět, že autorka už za sebou má nějaké spisovatelské zkušenosti, takže jazyk, a tím pádem i převod, by byl dobrý až na ty kiksy, co jsem už zmiňovala. Obálka se mi sice moc nelíbí, ale k tématu sedí jako prdel na hrnec. A ta romantická linka. I když fakt bych po boku Adriana radši viděla někoho jiného. Pravda, ale je, že v tom případě by to nebylo tak zajímavé kvůli úhlu pohledu boje dobra proti zlu.
Kupodivu musím říct, že přestože jsem nebyla ani nijak moc uchvácená z Měsíčních kronik, tak tady to je ještě o level níže a nedokážu se rozhodnout, ani zda byl ten cliffhanger dobrý. Asi byl ale taky mě pěkně vytočil.
Další díl mám už ale doma, tak uvidím.

felixrr
25.12.2023

Čekal jsem příběh spíš ve stylu Ready Player One nebo Kotletova Undergroundu a ne vyloženě „superhrdinské“ dílo. Knihu jsem odložil asi v pětině, ale možná se k ní časem vrátím.

Dym
12.09.2023 3 z 5

Do četby této knihy jsem šla s nadšením že si přečtu další dílo autorky mých oblíbených měsíčních kronik. Popravdě mi dlouho drvalo Renegáty dočíst, musela jsem se do toho trochu nutit. Jinak je to zajímavé čtení

KnihoMolka-_-
17.08.2023 5 z 5

Superhrdinové, téma které mě nikdy nezajímalo a je mi cizí. Právě proto trvalo od objevení knihy k přečtení asi půl roku. Proč tak dlouho? Kniha je prostě skvělá, já osobně jsem toto téma skoro nevnímala. Příběh vás vtáhne už v prvních stránkách, rychle vás přežvýká a potom najednou vyplivne na konci. Postavy jsou skvělé a rozhodně se pustím do celé trilogie.
Jediné mínus-v knize jsem si docela často všímala pravopisných chyb. Jinak není co vytknout, jsem nadšená.

LussyP
25.07.2023 5 z 5

4,5/5

- Kdo se ničeho nebojí, nemůže být statečný. -

Wow, tak tato knížka pro mě byla příjemným překvapením, měla jsem ji už tak dlouho a konečně se na ni dostala řada. Přes 500 stran uteklo jako nic a já se těším na další díl.
Přesto, že hlavní motivy obou hlavních postav nejsou moc originální, tak vystavěný svět a jeho historie, současnost i budoucnost je velice zajímavá a promyšlená. Navíc, od mala všude vídáme, jak je vždy jeden superhrdina a zachraňuje svět... Co kdyby byl superhrdina se zvláštními schopnostmi každý? Co kdyby skoro každý měl nějaké zvláštní schopnosti?
Autorka navíc pokládá mnoho morálních otázek, pohrává si s mnoha myšlenkami a nutí vás se zamyslet. Nemáme tu stranu dobra a zla, více se přikláníme k tomu, jak to funguje běžně, nic není černobílé, ale spíš šedé.
Nova i Adrian mi přišli velice reální, nejen svým chováním, ale i svými vlastními strachy a démony.
Samozřejmě, občas zde bylo pár méně logických věcí, chybičky by se našly, ale celkovému dojmu vůbec nezškodily a bylo jich opravdu málo.
A ten konec mě opravdu posadil na zadek!

Zruza
05.06.2023 5 z 5

Skvělý začátek do série. Novu mám strašně ráda a moc doporučuji celou sérii.

ElessaRiverbow
24.05.2023 5 z 5

Upřímně, téma superhrdinové nemám vůbec ráda, Marvelu a DC se vyhýbám jako čert kříži, ale knihy od M. Meyer naprosto miluju. Musím říct, že mě kniha už od začátku chytla, i když jsem měla neustálý zmatek ve jménech. Líbilo se mi, jak autorka vymyslela spoustu schopností. Novu jsem si oblíbila už na začátku, zatímco k Adrianovi jsem si musela najít cestu. I vedlejší postavy byly úžasné, hlavně Ruby, která mi ihned přirostla k srdci. Konec byl jedno velké wow a hodně mě nalákal na pokračování (které už mám stažené ve čtečce a snad se k němu brzy dostanu).

Sirina
14.05.2023 5 z 5

Marissa umí psát skvělé a hlavně velmi čtivé knihy.
Po dlouhé době je to kniha, kde je kompletně popsaný svět a člověk se v něm od začátku vyzná. Občas se mi tedy motala skutečná jména a přezdívky, ale jinak jsem si čtení užila. Za mě skvělý začátek série. Doufám, že nás v dalších knihách čeká spousta zvratů.

Iva095
03.04.2023 5 z 5

Na začátku jsme byli padouši všichni.

Hrdinové vs Zloduchové neboli Renegáti vs Anarchisté.
Nepatřím mezi velké fanoušky superhrdinů, ale tato knížka se mi moc líbila. Skvělí propracovaný svět, zajímaví superhrdinský jména i jejich schopnost a to v obou případech jak u hrdinů tak u padouchů. Čtiný, rychle plynoucí příběh. I přes to, že kniha je spíš pro mladší čtenáře tak jsem si jí užila a brzy se pustím do pokračování.

Petra-1
01.04.2023 3 z 5

Tuhle knihu jsem měla velmi dlouhou dobu rozečtenou a bylo načase ji dočíst. A opět jsem se musela tak trochu nutit do čtení. Sérii měsíčních kronik jsem milovala, ale tady mi přišlo, že se nic nedělo. Hodně vnitřních monologů a zbytečných vycpávek na úkor děje. Pro mě maličké zklamání.

Book_lover469
01.03.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem začínala s velkým očekáváním a rozhodně nezklamala. Adrian a Nova jsou skvělý vypravěči od kterých se dozvídáme o světě, stejně tak o jejich názorech a postojích, kdy každý chápe zlo a dobro jinak a jde si pevně za svým cílem. Děj příběhu mě snad nikdy nenudil. Mělo to tempo, pořád se něco dělo ale zároveň byl čas na poznávání postav. Anarchisti i Adrianovu skupinu renegátů jsem si zamilovala a nemůžu se dočkat až se dozvím jak to s nimi bude dál. Stejně tak vztah Novy a Adriana. Konec byla jen třešnička na dortu která mě nutí začít číst druhý díl co nejdříve. Rozhodně doporučuji!

Knižnípauza
25.02.2023 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, postavy dobře vykreslené, problém dobra a zla je díky střídavému vyprávění dvou hlavních postav velmi uvěřitelný. Nova jako hlavní hrdinka je skvělá. Nejdřív s ní nenávidíte všechny renegáty ale později stejně jako ona zjistíte že ne vše je černé nebo bílé, dobré a zlé.

No a Adrian? Kdo by se do něj nezamiloval:)

Schopnosti všech výjimečných, ať už renegátů, nebo anarchistů jsou velmi pěkně vymyšlené a zaujmou.

Knihu moc doporučuji ! :)

Barabora
04.02.2023 5 z 5

Já nemám slov! Byli tam napětí, akce, prostě všechno tak jak má být. A i když jsem od toho neměla moc velké očekávání, protože Marvelovky a tak obecně superhrdinové nejsou tak úplně můj šálek kávy. Ale tohle mě příjemně překvapilo. Určitě se vrhnu druhý díl. :)))

Bookworm345
29.01.2023 5 z 5

No ty kráso! Tak tohle byla absolutní bomba.Příběh napsaný čtivým stylem,
zajímavá zápletka....a hlavně superhrdinové...Jelikož mám moc ráda marvelovky,tak mi bylo od začatku jasné, že se mi to bude líbit.Jediné minus:na začatku jsem se docela ztrácela v jménech a přezdívkávh různých postav.(ale to je maličkost) Dávám 5*

Kate3003
12.12.2022 5 z 5

Já osobně mám superhrdiny a superhrdinské příběhy ráda. Tato kniha mě na první pohled zaujala obálkou a poté i anotací. Příběh výjimečných žijících v Galtonu mi od začátku hodně připomínal X-meny od Marvelu, ale přesto si zachoval velkou míru originality. Autorka zvládla vymyslet velké množství úžasných schopností kterými Renegáti, Anarchisté i další výjimečný vládnou. Celkově je kniha velmi čtivá, plná akce a nečekaných zvratů, styl psaní Marrisy Meyer se mi velmi líbí a přečetla jsem všech 509 během pár dní. Kdybych si mohla nějakou schopnost vybrat dost by se mi líbila ta Sketchova.

Leonora
15.11.2022 1 z 5

Já teda nevím... Podle mě je to nudná, průhledná, afektovaná a podřadná fan fiction na marvelovky. Každý musí mít cool přezdívku (hlavně anglickou), cool kostým a cool schopnosti. Za mě trapné až na půdu. Dám tomu ještě pár kapitol, ale asi to poletí do kouta ještě dlouho před první čtvrtinou.
Edit: Nedám. Mám na seznamu hromadu zajímavějších knih, než tuhle slátaninu... Čili nedočetla jsem ani do čtvrtiny a NIKDY už nedočtu. Ani mě nezajímá, jak to dopadne, a to je u knihy opravdu hodně špatně.

Ticiana
10.11.2022 4 z 5

Kniha je ctiva, ale temer celou dobu jsem měla problémy s postavami, autorka používá přezdívku ale i skutečné jméno a bylo to matoucí. Taky to v jakým je týmu a jakou ma schopnost. Jsem zvedava, jak to bude pokračovat dal, par zvratu tady bylo, ale celkove mi prijde, ze na tolik stránek se toho událo malo.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky sci-fi pro děti superhrdinové sci-fi

Marissa Meyer
americká, 1984