Renegáti

Renegáti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371627/bmid_renegati-w0R-371627.jpg 4 925 211

Renegáti série

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Renegades , 2017

wotana
13.03.2019 5 z 5

Jednoduše - skvělý příběh, přečteno jedním dechem.

merrynka812
04.03.2019 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale jak se člověk začte, zjistí, že je to skvělá kniha. Marissa Meyer je úžasná autorka. Už se těším na pokračování

ulleguana
25.02.2019 5 z 5

S kapkou strachu jsem na doporučení začla líně Renegáty číst, s hltavou dychtivostí sem knihu dočetla. Napětí od začátku do konce. Doporučuju :-)

andrejci
24.02.2019 5 z 5

Tak tohle bylo super. Celou dobu se tam něco dělo a bylo to takové akční. Přečetla jsem od autorky Měsíční kroniky a tohle bylo stejně dobré. Schopnosti některých postav byli překvapivé. Ten konec byl překvapivý. Opravdu se těším na další díl. Ještě, že vyjde v červnu, nemusím aspoň čekat tak dlouho.

DannyLady
24.02.2019 5 z 5

Autorka se s tím nepáře a rovnou nás hodí do rozjetého příběhu. Ze začátku sem byla úplně zmatená z postav, které mají každá dvě identity (pravou a svoje super-alterego). Říkala sem si, že si nikdy v životě nazapamatuju kdo je kdo a jakou má schopnost, ale po chvilce mě příběh natolik pohltil, že mi přišlo, jako bych ty postavy znala celý život. Jasně, zkraje je to trochu chaos, ale příběh ubíhá rychlým a svižným tempem. Ze začátku si říkáte že ti hodní sou zlí a zlí sou hodní, ale pak proniknete i na "druhou stranu barikády" a už nevíte co si o tom máte myslet. Knihu vřele doporučuji a už se celý třesu na další díl.

roman9276
19.02.2019 4 z 5

Renegáti jsou vlastně už tolikrát omílaný téma superhrdinů a superpadouchů. Postavu Nightmare, tu od prvních stránek milujete, nejde to jinak. Alespoň, že nemá tak úžasný superschopnosti, aby nebyla až tak dokonalá. S Adrianem, je to trošku horší, takovej vyumělkovanej chlapeček, ten mě až tak moc nebavil. Skvělá ukázka toho, že svět není černobílej a že i nepřítel nemusí být takový, jak se na první pohled zdá. V něčem originální, v něčem neoriginální a ten konec jsem vlastně tušil už od půlky knížky, tak uvidíme, co přinese další díl.

whiolet
15.02.2019 4 z 5

Kniha je plná superhrdinů a jejich zvláštních schopnostech (oceňuji na autorce, že jeden z hlavních hrdinů kreslí fixou místo toho,aby třeba ovládal oheň). Hlavní hrdinkou je zde také Nova (ovládá spánek), která vyrůstala mezi zlodušskou partou,ale pořád se pere sama se sebou a tím kdo a co vlastně je.
No, že bych z toho byla odvařená se říct nedá,ale celkem mě to i bavilo, jen bych možná knihu zkrátila nebo do ní dala víc akce, takhle mě ke konci už fakt nudila.

czokies
15.02.2019 2 z 5

Inu, to bylo tak...dlouhe! Knizka je nabouchana akci od zacatku do konce, ale mne to bylo uplne fuk. V mistech, kde melo bejt napeti, jsem si sla udelat veceri, a tam, kde mely bejt jakoze hluboky ci romanticky momenty, jsem si sla pustit film. Tahle knizka je proste tak prazdna a oproti Mesicnim kronikam nezajimava, ze dvouhvezdickove hodnoceni je vsechno, co z toho dokazu vymacknout. Jak mne Nova lezla na nervy!
A radoby sokujici zaver, kterej pripravuje pudu pro dalsi dil, me nijak nezvedl ze zidle. Mno jo no, jak rikam, prazdna knizka.

1259
10.02.2019 5 z 5

Dlouho jsem se knizce vyhýbala, protože sem nevěřila tomu, že bude nějak zajímavá, ale když sem jí teď otevřela a začala číst nešlo to zastavit. Příběh je naprosto úžasný, strhující, plný zvratů a vtáhne vás do děje. Doufám, že bude druhý díl, neboť samotný konec mě tak překvapil, že by byla škoda, kdyby příběh nepokračoval.

veruptackova
02.02.2019 5 z 5

Kniha plná akce, kde ne všichni superhrdinové jsou super a kde ne všichni padouši jsou tak špatní. Nevěřila jsem, že se mi Renegáti budou až tak líbit. Kdybych měla něco vytknout, tak může někoho mást množství postav (zvlášť pokud autorka používá jejich skutečná jména i ta superhrdinská). Ale to už bych byla asi trochu hnidopich.
Dost si vybírám, co si přečtu, ale i tak musím říct, že letos mám zatím opravdu hodně šťastnou ruku na knihy. Nemůžu jinak 5 /5

klarinka9974
28.01.2019 4 z 5

Rozhodně se mi více líbili měsíční kroniky, těm se prostě nic nevyrovná ale i tato kniha stála za přečtení, jen sem doufala v jiný konec.

Mozkovna
27.01.2019 5 z 5

Jelikož jsem velký fanoušek Měsíčních kronik, byla jsem hrozně natěšená na další knihu od stejné autorky. Rozhodně nezklamala!
Zezačátku jsem moc nevěděla o co jde, neměla jsem tušení o čem příběh je, ale téměř od začátku mě děj pohltil a jak jsem se tak rychle blížila ke konci knihy, přála jsem si víc a víc aby nikdy neskončila.
Líbilo se mi, že autorka dávala prostor oběma stranám (Renegátům i Anarchistům), aby se hájily. Sama jsem chvílemi byla na rozpacích, jakému týmu fandit. Uvidíme, jak to bude dál. Zatím tedy nejsem ani pro jedno, nejvíce se mi líbí myšlenkové pochody Novy, které jde především o to, aby všichni byli svobodní a aby se měli dobře. Postava Adriana se mi taky líbí, i když mi občas přijde trochu bláhový a na svět kouká přes růžové brýle. Každopádně jeho superschopnost se mi (jako malířce) moc líbí!
Celkově se mi hrozně líbila rozmanitost superschopností všech postav, od krvácení rubínů po Maxovu schopnost, kterou nechci vyzradit budoucím čtenářům (Maxe jsem si mimoto taky hodně oblíbila). Honey mi hodně připomínala Queenie z Fantastických zvířat, a Phobia mi teda naháněl husí kůží i přestože měl v knize tak málo prostoru.
Vypadá to, že si autorka libuje v líčení budoucnosti, ve které technika hraje velkou roli, a že k ní zatím všechny hlavní hrdinky měly sklon (Nova, Cinder...). Svět superhrdinů je sice od bydlení na Měsíci poměrně odlišný, ale přesto se to autorce moc povedlo.
Jestli se chystá další díl, jen sem s ním! Nemůžu se dočkat, jak to bude pokračovat. (OBSAHUJE SPOILER... ne tak velký, ale přeci jenom: přišlo mi hrozně super, jak k sobě měli Adrian a Nova blízko, ale zároveň se Sentinel a Nightmare chtěli navzájem dopadnout, odhalit a možná i zabít. Jednoznačně super zápletka!)

Andynka
24.01.2019 5 z 5

Tak tohle je vážně skvělé! Napínavé, překvapivé, lehce dojemné a hrozně čtivé. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a nemám, ani co vytknout... Tohle si musíte přečíst. A doufám, že další díl bude stejně tak dobrý!

morpyth
24.01.2019 5 z 5

Takže po dočtení Měsíčních kronik mi bylo jasný, že od téhle autorky si přečtu cokoli dalšího z jejího pera. Proto Renegáti byla jasná volba. A myslím, že to byla dobrá volba.
V první řadě je nutný ocenit autorčin nápad. Superhrdiny známe všichni, ale mě osobně se moc zamlouvali jejich neobvyklé schopnosti (dívka, které se nafukuje hlava - to si myslím chce pořádnou fantazii).
Co k postavám. Líbili se mi. Občas se vyskytl problém s logikou, kterou Nova používala, ale to byla jen chvilková nedorozumění. Občas se ve mě pralo, které ta strana je vlastně vůbec správná. Renegáti nebo Anarchisti? Ale myslím, že to byl záměr autorky.
Celkově, začátek byl takový více měně klidný, pozvolný a vyloženě na začtení. Zbytek už měl lepší spád a četl se vlastně úplně sám. Ale i přesto všechno mi tam chyběla nějaká jiskra nějaký ten šmrnc, který by mě dokázal odrovnat a okouzlit.
Přesto můžu doporučit. Pokud váháte, tak neváhejte a čtěte, stojí to za to.

Denčaa
16.01.2019 4 z 5

Sci-fi knihy mi zatím nic moc neříkají. Ale když jsem slyšela, že je zde podobnost s Marvelovskými hrdiny, nemohla jsem odolat. Také mě dostatečně nalákala i obálka, která je famózní. Ze začátku jsem byla z knihy docela zklamaná, nedokázala jsem se začíst, jelikož autorka při akčních scénách hodně odbočovala od tématu a to mě rušilo. Také jsem byla hodně zmatená v postavách, které ke svému pravému jménu mají také přezdívky, jakožto superhrdinové, které vystihují jejich schopnosti. Ale charaktery postav byly úžasně vykresleny a hned jsem si jich hodně oblíbila. Dějově to bylo velmi dobře postavené a zápletka opravdu zaujme. Hodně se těším na další díl, jsem zvědavá, jak to celé dopadne a po dočtení mi zůstalo spoustu nezodpovězených otázek.

polaris
12.01.2019 3 z 5

Takže Renegáti. Prvně když jsem na tu knihu koukala, tak jsem si říkala, že kniha o superhrdinech nemůže nijak smysluplně fungovat. Marrisa Meyer dokázala opak, její minulou sérii Měsíční kroniky jsem nečetla (nejspíš ani číst nehodlám), takže nemůžu posoudit jestli nějak změnila svůj styl psaní.
Zpátky ke knize. Příběh má logiku, jde o nějakou smysluplnou zápletku. Tzv. dobří proti zlým, to se mi líbilo. Anarchisté a Renegáti celý celek jako výjimeční, proti sobě, k tomu byly použity i rozumné důvody aby se vzájemně nenáviděli. Ale ze začátku, jak se člověk seznamuje s postavami, tak se mi hrozně pletli jména. Jedna postava má svoje normální jméno a zároveň své superhrdinské, myslela jsem, že je na scéně hodně postav a pak se ukázalo, že ne. Tak tohle bylo trochu chaotické. Po zbytek knihy už to bylo lepší.
V knize nebylo pořádně vysvětleno, jak tzv. "výjimeční" získali své schopnosti, něco poukázáno bylo, ale ne tak abych to více pochopila.
Nova - hlavní postava, kterou jsem si oblíbila. Její chytrost a vynalézavost, to mi na ní přišlo zajímavé.
Adrian - další hlavní postava, ta mi nepřišla tak zajímavá jako Nova, ale ne že by mi úplně vadila. Nicméně jeho tajemnou superhrdinskou stánku jsem si zamilovala.
Konec knihy, ač jsem ho čekala trochu jinak, nebyl špatný. Klasicky, otevřený konec na pokračování dalšího dílu.
Příběh je plný akce a napětí a tajemství. Trochu jsem od ní čekala více, ale nakonec se i tak kniha povedla.

Nikoll2
12.01.2019 5 z 5

Superhrdinové se superschopnostmi a padouši s cílem rozvrátit společnost. Nebyla jsem si jistá, zda je něco takového četba přímo pro mne. Jelikož je však kniha velice opěvována, rozhodla jsem se jí dát šanci.
Po přečtení se i já přidávám k jejím fanouškům. Kniha nemá zrovna málo stránek, ale čtenáři to díky stálému ději, plného nových zvratů a informací, ani nepřijde. Jak postavy na ,,straně zla'' tak i ty na ,,straně dobra'' jsem si oblíbila a s chutí jsem se stále více a více dostávala do jejich promyšleného života.
Čtení této knihy jsem si opravdu užila, i když mne její závěr nechal sedět v tramvaji s otevřenou pusou a hlavou plnou myšlenek a možných scénářů. Opravdu se těším na další díl a pokračování tohoto skvělého příběhu.
PS: Možná bych jen udělala ještě jedno kolo korektury. :D
Všem doporučuji!

ahomonicky
04.01.2019 5 z 5

Od knihy jsem moc necekala. Nenadchla me obalka ani popis, ale ted vim, jak jsem se zmylila. Serii doslova miluji. Je to spise odpocinkove cteni a nejaka ta romantarna. Zaroven si na sve prijdou i milovnici dramatu a akce. :) Hned na prvnich stranach vas kniha vtahne a ten konec. :0 Uz aby byl dalsi dil. A to maji byt tri! Nez je autorka dopise tak ja asi zemru. Novu i Adriana zeru.

SPOILER: jak ho sakra muze Nova tak zradit? Na konci mi ho bylo uplne lito. Ale verim, ze se to napravi. Snad :))

Pegs
31.12.2018 4 z 5

Zpočátku jsem trochu tápala v orientaci mezi postavami. Najednou toho bylo trochu moc. Ale rychle mě to vtáhlo do děje a četla jsem s chutí. Některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky nebyly dle mého gusta ale celkově jsem spokojená a ráda si přečtu pokračování.

Christine97
31.12.2018 4 z 5

Nic není jen černé, a nebo jen bílé. V tomhle světě to platí dvojnásob. Klasický, neúprosný boj dobra a zla se v průběhu času dočkal mnoha různorodých zpracování, a tak mě zajímalo, jak si s tím Marissa Meyer poradí. Neměla jsem příliš vysoká očekávání, a to v tomhle případě bylo dobře. Začátek samotné knihy mi přišel dost chaotický, nepřehledný a těžko uchopitelný, enormní množství postav taky nepřispěl k okamžitému začtení čtenáře. Naštěstí jsem si na autorčin styl psaní zvykla a postupem času mě začal příběh docela i bavit. Oceňuji především nápaditost a neotřelé superschopnosti postav. Škoda, že vedlejším postavám se nedostalo více prostoru, protože mi mnohdy přišly zajímavější než právě hlavní dvojice hrdinů. Jsem zvědavá, jakým směrem se bude příběh dál ubírat.

antiutopie, dystopie, kakotopie pro dívky sci-fi pro děti superhrdinové sci-fi

Marissa Meyer
americká, 1984