Protivníci

Protivníci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407570/bmid_protivnici-MZu-407570.jpg 4 573 99

Renegáti série

Pokračování superhrdinské trilogie Renegáti od oblíbené autorky. Ve městě Galton City pokračuje nesmiřitelný boj mezi Renegáty a Anarchisty. Nejenže disponují výjimečnými schopnostmi, ale podařilo se jim vyvinout nebezpečnou tajnou zbraň a hrozí, že svět, který doposud znali, spěje k zániku. V turbulentní politické situaci i Nova a Adrian začínají silně zpochybňovat vlastní ideje i city a hranice mezi dobrem a zlem se pomalu stírá. Vše směruje k velké válce, která může všechno změnit. Podaří se ji odvrátit?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Archenemies , 2018

ifa
19.11.2019 3 z 5

První díl mě zaujal... během druhého mi došlo, do jaké pasti jsem se chytila. Přečetla jsem ho jedním dechem a stránku za stránkou jsem marně doufala, že dojde k nějakému pořádnému zvratu, že někomu konečně dojde něco co má beztak celou dobu přímo před očima, že spolu některé postavy třeba začnou pořádně komunikovat a tak dále. Část děje je založená na tom, že dvě postavy, kterým na sobě ve skutečnosti upřímně záleží, si navzájem lžou a jedna z nich s druhou navíc docela brutálně manipuluje. Tato situace trvá už skoro 1000 stran a jen se prohlubuje. A to mě nebaví... na konci je sice pár dobrých zvratů, ale taky pár, které mě rozčilují ještě víc.
Ale jelikož už jsem si koupila elektronickou verzi Supernovy v originále, tak to nejspíš funguje. Jdu číst.

whiolet
10.11.2019 3 z 5

Já vlastně ani nevím zda se mi pokračování líbilo a nebo ne.
Postavy v knizce mi přijdou fajn,příběh taky celkem ujde,ale něco tomu chybí, a bohužel tomu "to něco" chybí,tak moc,že se při čtení knížky nudim a někdy se do čtení i přemlouvam.
V tomhle díle se vlastně toho moc nedělo a byla to taková ta omáčka okolo.
No jsem zvědavá na třetí díl.

1259
03.11.2019 5 z 5

Druhý díl Renegátů je hodně spletitý a přitom je naprosto úžasný. Skvěle se díky knížce uniká z reality. Nemohu se dočkat až bude závěrečný díl, který bude zase o něco lepší, než byl tento a i ten předchozí.

Lokina
27.10.2019 5 z 5

Marissu Meyer mám velmi ráda, po Měsíčních kronikách jsem se odhodlala, pustit se do Renegátů a nyní jsem dočetla druhý díl Protivníci.
Musím přiznat, že první díl se mi líbil o něco víc, ale nic se nemění na tom, že i toto pokračování jsem si užila.
Autorka má dobře vymyšlený svět, ve kterém se příběh odehrává. Ať už jde jen o popis města či myšlenku příběhu, zda přítomnost superhrdinů nepřináší obyčejným lidem i nevýhody, které si neuvědomují.
Adrian i v tomto díle byl fajn, zvláště jeho schopnost, se kterými ukázal neuvěřitelné kousky. Novu jsem si docela oblíbila, i když někdy balancovala na hraně, zda činy Anarchistů nejsou trochu přehnané, tak i přesto vyhrála její loajalita k nim.
Konec byl vážně dobrý, akční a napínavý..jsem tedy zvědavá, jak si naši "hrdinové" poradí v dalším díle :-)

Sabča92
23.10.2019 3 z 5

Nevím čím to bylo, ale dvojka u mě propadla. Možná to bylo tím, že jsem oba díly četla za sebou, nebo zkrátka se mi netrefily do noty... Děj kolísal na místě a dost mi vadilo, že jedna zápletka pokračovala z jedničky až do trojky (minimálně). Chápu, že se jedná o sérii, ale toto mi přišlo jako natahovaná kaše.

roman9276
04.10.2019 5 z 5

Eeeej tohle byla zase parádička. Marissa prostě umí a vymyslela superhrdinskej svět, kterej mě fakt baví. Skvěle vymyšlená zápletka s agentem N, konec totálně napínavej a skvělá gradace už od prvního dílu. Nightmare a Sentinel okolo sebe kroužej a já pořád čekám na to odhalení, ale prostě ještě asi nenastal ten správnej čas, autorka nás mega napíná a já jsem nadrženej, jak to bude pokračovat. Potřebuju akutně další díl, tak sakra piš rychle!!!

Never-More
12.09.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Už v minulosti nám Marissa Meyer ukázala, že je opravdu skvělou autorkou a nezklamala mě ani teď. I když si někteří čtenáři stěžují na neustálé opakování toho samého, mě to při čtení vůbec nevadilo. Možná právě naopak by to nebylo ono, protože jde hlavně o vnitřní boj, avšak ne všechno je jednoduše černé a bílé. Nemohu říct, že bych se uprostřed knihy zasekla u nějaká části nebo že by mi připadala nudná a říkala jsem si, kdy se tam objeví akce (což se mi poslední dobou stává často). Možná proto, že nudná ani v nejmenším nebyla. Vůbec nelituju, že jsem si knihu koupila a ihned po přečtení zaujala čestní místo v mé knihovničce. Doufám, že si čtení Protivníků užijete stejně jako já, protože já si tuhle superhrdinskou jízdu vychutnala do poslední stránky.

Lunox
10.09.2019 5 z 5

Série se v tomto díle už pořádně rozjela! "Hodní" superhrdinové nejsou až tak hodní a "Zlí" superpadouši až tak zlý. A někde mezi nimi tancuje na tenké hraně Nova. Opět v knize nejde zas tolik o romantickou linku, i když jí je věnována větší část knihy než v minulém díle. Ale jde spíše o racionalitu, že tam prostě logicky musí být.
Na Novu je vykládán strašný nátlak a ač se snaží seč může, všichni jsme věděli, že někdy to prasknout musí...
Geniálně napsáno. Hlavně pak od závěrečné části jsem se nemohla odlepit. Napětí, superschopnosti, hrdinka v utajení mezi nepřáteli, jeden milej kluk a obrovská touha po pomstě..... A Renegáti nejsou zas až tak špatní, ne? Někteří se opravdu snaží pomoct světu a lidem v něm? Dělá Nova opravdu dobře?
Já nevím, jak jinak vám mám říct, abyste si to přečetli! :DDD

A slovo na závěr?

V hrdinství není místo pro slovo já.

AliceTief
08.09.2019 5 z 5

Za mě naprosto napínavý příběh a už se nemůžu dočkat posledního dílu. Jelikož se jedná a náctileté odpovídá to i tomu jak se chovají, myslím že závěrečný díl nabitý překvapením =D M. Meyer vůbec nezklamala!

denniys
13.08.2019 3 z 5

Protivníci mají na CBDB hodnocení 94 % dnes 13.08.2019, hodnotilo teprve 13 lidí a já píšu 1.komentář....ok....upřímně doufám, že hodnocení klesne, protože je to urážka knih, které si toto číslo zaslouží... Protivníci jsou max za 70 % a aby se na mě nikdo nezlobil, ještě jsem přidala...všichni přece víme, že Marrisa Meyer psát umí, Měsíční kroniky jsou jasným důkazem, ale v této sérii se prostě topí..Čekala jsem alespoň vysvětlení nelogického konce 1.dílu ohledně určité důležité postavy ( nechci spoilerovat, věřím, že pochopíte ), nedostala jsem ho..Hlavní hrdinové mají nadále pubertální a nedospělé chování se sklony k sebelítosti a nesou na bedrech tíhu světa, přestože pak dělají stupidní rozhodnutí a je to nalinkované tak, že vy to víte už 20 stran dřív než oni..kniha nemá jediné překvapení, což je to nejhorší, co se knize může stát..další díl přečtu, to je jas, ale necítím ten pocit, že se zblázním, pokud nebude hned..bohužel

Nicoletta1681
06.08.2019 3 z 5

Upřímně řečeno, nejdůležitější části knihy je začátek a konec. Prostřední část knihy je spíš výplň a vůbec mě nebavila. Nevěděla jsem, co Adrian zamýšlí, co právě cítí k Nově, co se Sentinelem a naopak co Nova a její alterego Nightmare má v plánu. A upřímně to nevěděli ani 9ni sami. Což vůbec není na škodu, jen se mi to zdálo dlouhé a furt opakující se. Konec dojem z knihy o mnoho zlepšil, takže i přes to všechno jsem zvědavá na vyvrcholení:)

Purple7
05.08.2019 5 z 5

Autorka dokazala udrzet napeti a mou pozornost od zacatku do konce. Jsem napnuta jako ksandy, jak to dopadne. Konecne druhy dil, ktery neni jen vyplnovou vatou a za mne lepsi nez jednicka.

ulleguana
29.07.2019 5 z 5

Už aby byla 3.kniha :-)

DannyLady
27.07.2019 4 z 5

Tahle série mě úplně pohltila. Opravdu skvělá oddechová fantasy kniha. Postavy, které si člověk prostě musí zamilovat. Romantická linka měla v tomto díle větší prostor, ale zase si myslím, že měl příběh sem tam troch mezery, protože se tam všeho všudy nic extra nestalo. Což samozřejmě nezpůsobilo že by mě to nebavilo. Každopádně všechna velká odhalení nám zůstaly na poslední díl, na který snad nevydržím čekat do příštího léta.

Žožik
22.07.2019 4 z 5

Jako rozhodně lepší než první díl. Už to nebylo jen samé klišé a taky se tam něco občas stalo. A teď mě zajímá, jak to dopadne.

izfnp
30.06.2019 4 z 5

Marissa Meyer vytvorila ďalší veľmi sympatický, živý a na žáner pomerne originálny svet, v ktorom rozohrala hru plnú akcie a zvratov. Charaktery bavia stále rovnako, čitateľ už sa medzi nimi toľko nestráca, spoznáva politický a sociálny systém o niečo lepšie a hlavne - príbeh baví. Akcia autorke ide, je priehľadná, čtivá, avšak nie je to len o nej - príde rad i na charaktery, ich vývoj, ich pocity a motivácie. Dvojka ma teda bavila tak ako jednička, romantická linka bola veľmi šikovne zapracovaná do deja a ústrednej dvojici bolo ľahké ako jednotlivcovom i ako páru držať palce.

Páči sa mi, že postavy nie sú čiernobiele a že i vďaka tomu totálne netuším, čo čakať od posledného dielu, myslela som, že k veľkému odhaleniu identity ústrednej dvojice príde už tu a ono nič. Je toho teda mnoho, čo treba stihnúť v trojke, ale verím, že Meyer to zvládne. Teším teším :)

Costanzo
22.06.2019 5 z 5

První díl s názvem Renegáti byl vynikající a já s napětím očekávala tento druhý díl, abych se zase mohla ponořit do světa fantazie, který je tak bravurně vykreslen. Kniha je nabitá akcí již od prvních stránek, děj je svižný a plný napětí. Otáčíte stránku za stránkou a neuvěřitelně rychle se začtete. Hrozně se mi líbilo skrývání totožností obou hlavních hrdinů, jak to vlastně celé dopadne? Skvělá kniha, kterou hodnotím nadprůměrně. Autorka nádherně popsala nejen tamní svět, ale i vzájemnou náklonnost obou hlavních hrdinů, a i když nejsem moc na romantiku, tohle mě vážně dostalo. Novodobý příběh Romea a Julie ve skvělém zpracování.

veruptackova
13.06.2019 5 z 5

Miluju ten svět. Zbožňuju ty postavy! ❤️
Opět to bylo čtivé od první strany. Více tu dostala prostor romantická linka a skvěle zapadala do děje a spoustu toho pomohla pochopit!
A ten závěr byl neuvěřitelně nabitý akcí! Samozřejmě nechybí ani pořádný cliffhanger.
Nemůžu se dočkat pokračování.

betule3
09.06.2019 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý,stejně jako první díl! Hned na začátku mě zaujalo shrnutí všech důležitých postav a jejich přezdívek, protože o roce od čtení Renegátů, jsem to trošku pozapomněla. :D Celá kniha je neskutečně napínavá a plná nečekaných zvratů. Autorka zkrátka opět potvrdila, že umí psát naprosto perfektně. A Adrian byl prostě neskutečný miláček, jeho si nejde nezamilovat. ;) Jediné, co mě štve, je doba, kterou budu muset čekat na pokračování.

pro dívky sci-fi pro děti superhrdinové

Marissa Meyer
americká, 1984