Protivníci

Protivníci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407570/bmid_protivnici-MZu-407570.jpg 4 573 99

Renegáti série

Pokračování superhrdinské trilogie Renegáti od oblíbené autorky. Ve městě Galton City pokračuje nesmiřitelný boj mezi Renegáty a Anarchisty. Nejenže disponují výjimečnými schopnostmi, ale podařilo se jim vyvinout nebezpečnou tajnou zbraň a hrozí, že svět, který doposud znali, spěje k zániku. V turbulentní politické situaci i Nova a Adrian začínají silně zpochybňovat vlastní ideje i city a hranice mezi dobrem a zlem se pomalu stírá. Vše směruje k velké válce, která může všechno změnit. Podaří se ji odvrátit?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Archenemies , 2018

CatherineBarton
21.06.2020 5 z 5

Super!!

barbb8k
16.06.2020 4 z 5

Tento díl byl o trošku lepší než předchozí.
Do děje jsem se zase začetla a nedokázala se odtrhnout.
To co se událo na konci, jsem opravdu nečekala. Prostě WOW. Myslela jsem si, že vím, co se stane, ale velice jsem se zmínila.

Hlavní postavy jsem si zamilovala/znepřátelila ještě víc.
SPOILER? (nevím, ale pro jistotu to sem dávám ????)
Teď po pravdě nevím, kdo ze stran jsou záporáci a kdo jsou hodní.
Každý má svoje pro a proti... Nevím

Kasana
05.06.2020 4 z 5

Já snad mám ještě víc otázek než z toho minulého dílu. Ale hezky popořadě.

Líbí se mi, že se tenhle díl více zabývá celou tou otázkou Výjimečných a méně se zaměřuje na nějaké akční scény. Což říká někdo, kdo ty akce miluje. Divný ... No, co vyzdvihnu, je Adrian. Už v prvním díle se mi líbil jako postava, ale teprve tady dostal takového prostoru a myslím, že to bylo jenom dobře. Na druhou stranu Nova začíná trochu pokulhávat. Její myšlení už mi nepřijde tak přesvědčivé (ve smyslu, že nerozumím, proč tak uvažuje) a jediné skvělé momenty jsou, když začíná lehce pochybovat. Jako, asi mě moc nepřekvapí, co se stane v posledním díle, ale tady je to fajn, protože vidím, jak si tím vším prochází.

Taky zde milovaný Wonder Boy naznačil, že tito Výjimečný se objevují už hooodně dlouhou dobu, což jsem nechtěla. Zajímal by mě větší kontext. Co se děje s Výjimečnými i mimo město? Jako, musím připustit, že je to daleko více propracovanější než jiné YA série, ale stejně ... Na to, že jde o druhý díl (kde se většinou neděje nic moc), tohle není vůbec zlé. A možná ze mně ještě mluví to, že jsem to právě dočetla namísto toho, abych se učila.

Kikulka97
14.05.2020 4 z 5

Konečně jsem se dostala k druhému dílu a musím uznat, že to byla opět skvělá kniha. Závěr nečekal nikdo a jsem neskutečně zvědaáv, co autorka provede v dalším díle.

OsolenéKnihy
14.05.2020 5 z 5

Úžasný druhý díl, který rozvíjí skvělý superhrdinský svět, pochyby postav a zápletku, která mě nadchla už v prvním díle. Nečekala bych, že se někdo chopí superhrdinů nějakým novým způsobem, ale tady se to povedlo. I ve druhém díle autorka ponechává prostor čtenáři, aby si sám rozhodl, která strana je dobrá a špatná - nic není černobílé a to se mi na tom hrozně líbí. Protivníci mě ohromili čtivostí, za den jsem knihu přečetla. Líbilo se mi také, že zde byl prostor na nahlédnutí do psychiky Adriana a Novy, ocenila jsem, že byla možnost je více pochopit. Za mě ještě lepší než první díl.

martinakraus
12.05.2020 3 z 5

Knížka mi nedala to, v co jsem doufala. Dostala jsem vyloženě průměrný výplňkový díl, kde se (až na pár věcí) nic moc nestalo.. Myslím, že by vůbec nevadilo, kdyby se ty věci staly na konci 1. nebo na začátku 3. (nebo-li 2.) dílu..
Slow burn romanci mám ráda, ale už i to se za mě trochu táhlo..
Musím ale přiznat, že jak jsem u jiných (mnou přečtených) knih autorky měla problém s tím, že jsem v začátcích/půlce knihy odhadla, co chystá, v tomhle díle mne vyloženě překvapila, klobouk dolu!
Na třetí díl se rozhodně chystám a těším se jaký bude.

bara-z5649
10.05.2020 5 z 5

Tahle série je prostě boží a čte se jedním dechem! Hned se pouštím do dalšího dílu, protože mě zajímá, jak to dopadne a doufám, že mě autorka nezklame a vše odhalí a rozuzlí hezky a postupně.

Kukicka
29.04.2020 4 z 5

Druhy dil me bavil o poznani vice, nez prvni a poslednich 100 stran jsem hltala. Bylo to napinave a plne zvratu. Za nejakych 14 dni ma vyjit posledni dil, takze jsem moc zvedava, jak z toho Nova vybrusli a jak to vse dopadne

lena.o.knihach
15.04.2020 5 z 5

Tohle byla naprostá pecka! Potřebuju další díl! Neskutečně moc mě to bavilo. Přečetla jsem ji strašně rychle a pane bože, jak se mám teď pustit do další knihy?

Bylo to tak napínavé a strašně dobře promyšlené. Ani na chvilku jsem se nenudila. Bylo to čtivé, plné překvapení a akce. Nechyběla ani ta správná dávka romantiky, nebylo ji moc, ale ani příliš.

warca
27.03.2020 4 z 5

Wow... Proč to musí končit tak napínavě?
Nova mě děsně štvala. Takový typ postav nesnáším. Je cílevědomá, nic ji nezastaví... Tváří se, jaký je sobec, ale začíná se ukazovat, že taková není.
Kniha byla čtivá. Skoro lepší než první díl.
Líbí se mi, že odhalení postav si autorka vyšetřila až na třetí díl. Důmyslné!
Za mě tedy na začátku až moc únavně dlouhý popis boje.

katka-kacav3318
03.03.2020 5 z 5

Bavilo mě to více než první díl.

LilianaFalcon
22.02.2020 4 z 5

Knížka je skvělá. Jen jsem doufala, že se toho rozlouskne víc. Takhle se to celé vlastně ještě víc zamotalo, až mě děsí, jestli z toho vůbec bude nějaká cesta ven.

Andynka
16.02.2020 5 z 5

Měla jsem problém se do knihy začíst. Děj se totiž rozjížděl velmi pomalu. Ale nijak to knize neuškodilo. Protože mě ty postavy baví, že mi nevadilo se jim více věnovat.
Každopádně, když se děj rozjel, tak už to stálo rozhodně za to. Prožívala jsme to za každou postavu, do teď jsem se nedokázala rozhodnout na čí straně stojím. Můj největší fanoušek byl asi Callum, měla bych stejný pohled na svět, jako on. :)
A teď rozhodně potřebuji už 3 díl.

Izi167
11.02.2020 3 z 5

Abych pravdu řekla, četla se dobře. Snad každá kniha je ze začátku trochu nudná, než se do ní čtenář dostane, a ani Protivníci nejsou výjimkou. Avšak následně mě dokázala celkem slušně vtáhnout a tvrdošíjně držet, dokud jsem stránky nezaklapla.

Nicméně nelze přehlédnout fakt, že ač jsem se ještě nepodívala, kdo přesně je zodpovědný za korekturu textu, jediné, co dotyčnému zaměstnanci v odpovědném nakladatelství můžu doporučit, je zapnout si korekci ve Wordu, nebo si zopakovat pár hodin ze školy. Uznávám, že kniha je to obsáhlá, ale pak mi tedy někdo řekněte, proč kupříkladu Bouře mečů na svých stránkách neukrývá jedinou chybičku - co se jazyka českého týče.

Abych se ale nezaobírala jen technickou stránkou díla..
Těžko posoudit, jestli byl příběh natolik originální, že jsem spoustu událostí nečekala, nebo jsem jen vnitřně potlačila zlozvyk snažit se předvídat následující slova. S klidným srdcem však můžu říct, že konec mě z hlediska obsahu nehorázně rozčílil a nemůžu se dočkat, až vyjde poslední díl. To možná zní trochu přehnaně - nemůžu se dočkat, až se dozvím pokračování, ale asi bez toho vědomí dokážu žít.

kyticka152
26.01.2020 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Chvilku sice trvalo, než se pořádně rozjela, ale pak už to šlo všechno rychle. Příběh mě vtáhl do sebe a čtení jsem si moc užívala. Jsem napjatá, jak dopadne poslední díl a knihu DOPORUČUJI k přečtení.

andrejci
16.01.2020 5 z 5

Zas a opět páni autorka je úžasná a opět to předvedla. Tento díl byl možná trošinku horší než první díl to, ale neznamená, že nebyl stejně úžasný. To co udělali pro Maxe bylo krásné. Líbila se mi Nova s Adrianem. Oba dva jsou úžasní. To co Adrien nakreslil bylo krásné. Přemýšlela jsem jakou schopnost bych chtěla mít - stejně jako u minulého dílu. Nova konečně prolomila svoji nedůvěru (aspoň u někoho) a ten konec? To bylo neuvěřitelné. Bylo to hodně napínavé a doslova jsem to zhltla.

ydnac
04.01.2020 4 z 5

Druhý díl ještě lepší než první:-)a ten konec děsný,potřebuju další díl...Ubiram jednu hvezdu jen proto,že moje úplně TOP fantasy jsou ještě o trošku lepší a taky tohle je pro mladší ročníky než jsem já,ale jinak super.

Claire121
28.12.2019 5 z 5

Úžasné. Víc k tomu není potřeba dodat...
Druhý díl byl ještě o kus lepší než ten první (a to jsem myslela, že už to nejde). Nova s Adrianem budou mít ještě co dělat a o to více se těším na další díl. Já prostě ty dvě hrdličky miluju. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Opět mohu jedině doporučit (už jsem to donutila přečíst většinu lidí kolem sebe a všem se to líbilo)

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

Opět MILUJI! Jediná výčitka.. ještě horší otevřený konec než v prvním díle:)))

veronika0269
17.12.2019 4 z 5

Kniha mi přišla vyzrálejší než první díl. Opět je to plné YA zápletek, ale po prvním dilu si člověk zvykne na krapet pubertální uvažování hlavních hrdinů a když od toho nic nečekáte, příjemně se zbavíte do noci :)

Stejně se ale nemůžu zbavit dojmu, že je to čtení pro holky, i když se to tváří jako X mani

pro dívky sci-fi pro děti superhrdinové

Marissa Meyer
americká, 1984