Noční směna

Noční směna https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397705/bmid_nocni-smena-kgJ-397705.jpg 4 251 76

Renée Ballardová série

Michael Connelly proslul jako duchovní otec legendárního a svébytného detektiva Harryho Bosche. Poté stvořil advokáta Mickeyho Hallera. A nyní přivádí na scénu žánru policistku Renée Ballardovou. Renée je v mnohém Harrymu podobná: když cítí, že je právo na její straně, jde tvrdohlavě proti pravidlům, i kdyby tím měla sama sobě uškodit. Její kariéře vůbec neprospělo, že napsala stížnost na svého nadřízeného – za trest byla přeřazena na noční směnu, kdy případy pouze přebírá, ale nikdy je nedořeší, protože ráno si je od ní převezmou kolegové. Jednoho dne ale narazí na dva případy, se kterými se rozloučit nechce. V podzemní garáži byla nalezena šeredně zmlácená prostitutka, v nočním klubu byla zavražděna mladá žena. Ballardové v tom cosi nehraje. Všechny její policajtské instinkty ožijí. A tak se rozhodne jít proti pravidlům. Navzdory rozkazům nadřízených a přáním svého parťáka se pouští do pátrání na vlastní pěst a brzy zjistí, že se ve svém podezření nemýlila. Ocitá se na skutečně tenké hraně, ale přesto je odhodlána dotáhnout svůj záměr do konce bez ohledu na to, kolik klacků jí nadřízení naházejí pod nohy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Domino

The Late Show , 2017

jarda155
jarda155
25.12.2023 4 z 5

Povedená kriminálka s hlavním případem ve kterém je namočen policajt a vedlejším s násilnickým pachatelem.
Hlavní hrdinka je svá, ale trochu neohrožená na 5 hvězd.

CharlesWard
CharlesWard
19.05.2023 1 z 5

Chybí tomu Bosch. Bez něj je to jen tuctová detektivka. MC to umí výrazně líp.

konicekbily
konicekbily
15.05.2023 4 z 5

Počáteční rozjezd knihy a tím i celé řady mi připadal neurovnaný a nepřehledný, potom se mi to v hlavě srovnalo a věřím, že se s hlavní hrdinkou skamarádím. Je mi sympatická už nyní.

Luigi1
Luigi1
19.02.2023 5 z 5

Krásné čtení už se těším na další knížky

orinka3
orinka3
06.02.2023 3 z 5

Už se dál trápit nebudu. Kdyby mě to bavilo, měla bych to dávno dočtené. Takhle si jen kazím čtenářské večery. Kvůli jakési naučené nebo vrozené :) pořádnosti. Končím! Zavírám knížku a vůbec mě nezajímá, kdo co komu a proč. Ballardová je mi v podstatě nesympatická a její problémy mě ponechávají chladnou. Prostředí, v kterém se mord odehrál, mě taky vůbec nebaví. Autora mám opravdu ráda, však ho v předchozích knihách chválím. Ale tady mé srdce nezískal ani on, ani ta jeho Ballardová.

Mako123123
Mako123123
10.10.2022 3 z 5

Nová hl. hrdinka vyzerá byť sympatická, ale ten štýl navršovania viacerých prípadov naraz, mi úplne nesadol. Uvidíme ako to bude fungovať neskôr v spolupráci s Boschom ;)

March
March
28.08.2022 4 z 5

4* musím, je to přeci Connelly:-) Jak psal/a jprst, není to sice Harry Bosch, ale je to Connelly a =kvalitní detektivka. René mi byla sympatická, děj se mi také líbil a rozuzlení take nemělo chybu.

jprst
jprst
11.08.2022 5 z 5

Autorovy detektivky si vždycky s chutí přečtu a užiji, nicméně tento úvodní díl nové série až tak moc nezaujal, prostě na Harryho Bosche zatím postava Ballardové nemá. Ale v dalších dílech této série se to přece jen mění k lepšímu, takže se nenechte odradit. A vysoké hodnocení? To unese téměř každá autorova kniha.

mariva
mariva
15.06.2022 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, zajímavá hlavní hrdinka. Líbilo se mi, že se nejednalo jen o jeden vyšetřovaný případ, děj tak nebyl jednotvárný. Ráda si přečtu i další díly.

Mayaotzin
Mayaotzin
04.06.2022 5 z 5

Moje první kniha od Michaela Connellyho, mám nakoukaného serriálového Bosche i Hallera a kdyby udělali seriál o Reneé, tak by byl určitě taky super. Musím říct, že Connelly opravdu umí psát, moc se mi to líbilo a taky dokázalo překvapit rozuzlení. Brzo se pustím do dalšího dílu.

Bakana
Bakana
30.03.2022 3 z 5

Dobré, ale že bych byla nějak nadšená, to taky ne. Nepřekvapí, neurazí.
Takže autorovi se nebudu ani vyhýbat, ani ho vyhledávat.

Lucie.B
Lucie.B
18.02.2022 3 z 5

Začátek nic moc, uprostřed se to rozjelo a konec jsem přečetla jedním dechem.

lucakuca
lucakuca
20.10.2021 5 z 5

Taková nenápadná, přehlednutelná a přitom svou skromností originální. Jiný pohled na policejní práci.
Papírování papírování papírování a papírování, akce a papírování.

alekis
alekis
19.10.2021 5 z 5

K přečtení této detektivky mě mj. podnítil komentář, který trochu níže napsal marlowe.
Policistka Renée slouží stále noční směny a setkává se s nejrůznějšími případy. Ačkoliv jí občas někteří kolegové zdá se házejí klacky pod nohy, jde neúnavně za svým, až dojde tam, kam musí - k odhalení pachatelů. Je jich hned několik, Renée totiž řeší víc případů naráz. Při její profesi nelze očekávat, že by si mohla vybírat, říct zločincům, že si potřebuje odpočinout, tak ať si dají občas pauzu...
Snad přilákám další čtenáře, když prozradím, že v příběhu je použita hodně neobvyklá, ale účinná zbraň, jejímž použitím jsou zachráněny dva lidské životy.
A ještě drobnůstka: jako ženu mě vždy potěší, když se dozvím něco o šatníku literární hrdinky. Renée nosí do práce kostýmky, z nichž jsou podle stupně ušpinění některé v čistírně, jeden má na sobě a jeden vždy pro jistotu visí v její skříňce v šatně. Jsou to zcela jistě kostýmky kalhotové, protože rezervní menší zbraň má připevněnou na noze, a to by asi přes punčocháče nešlo... :-).
Ale kromě toho sjíždí oceán na prkně, na kterém sem tam vozí i svoji fenku Lolu. Prostě, žena jak má být, podle mého gusta!
:-)
P. S. SPOILER
V první chvíli jsem nevěděla, která bije a myslela jsem, že autor píše nesmysly. Hned v úvodu se řeší cosi kolem ztráty platební karty starší dámy. U karty byl registrován pokus o zneužití. Renéé, jejíž noční směna je v plném proudu, se snaží dopátrat bližších informací a volá do centrály, kde by údaje o pohybu karty měly být k mání. Pracovník, s nímž mluví ji odmítne, informace neposkytují, to by musel povolit jeho nadřízený, ten ale není přítomen, neboť má polední přestávku.
Snad nezkazím zážitek, když prozradím, že Renée se totiž dovolala do Bombaje - holt, to je ta globalizace... Svět je malý... :-).

Hella
Hella
21.08.2021 4 z 5

Hodně zajímavá hrdinka a neotřelé "noční" zločiny. Byla jsem příjemně překvapená a doporučuji.

šipek
šipek
22.04.2021 4 z 5

Po pomalejším a seznamovacím rozjezdu kniha dostala spád a napětí. Dějem knihy se proplétají tři případy na sobě nezávislé. Trošku se mi to motalo, ale aspoň jsem musel o to více zapojit mé mozkové závity. Za mě velice slušný první díl nové série s policistkou Renée Ballardovou.

harena
harena
19.04.2021 4 z 5

Zpočátku pomalý rozjezd, kde se většinou jen formou vyprávění seznamujeme s policistkou Renée Ballardovou. Stránky jsou s minimem dialogů, samé popisy všeho možného, občas jsem se v textu musela vracet, protože mě to moc nebavilo a znovu jsem se musela přesvědčit, že knihu napsal můj oblíbenec Connelly. Ale asi tak od sté stránky už to začínalo být zajímavé, napínavé, dobře se četlo, téměř jako dřívější série s Harry Boschem a Mickey Hallerem. Uvidíme, jaké budou další díly.

MatoPalkes
MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Reneé ako nová postava, som nadšený a teším sa na spoluprácu s Boschom.

marlowe
marlowe
02.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla nefalšovaná paráda, která se přesně strefila do mého gusta. Už si ani nepamatuju, kdy naposledy mě nějaká detektivka takhle chytla. Žádné krkolomné a logice se vzpouzející šarády (ze kterých mívám vyrážku), žádné kupení mrtvol, jen uvěřitelný příběh, posouvající se krůček po krůčku po kolejích železné logiky – příběh, ve kterém do sebe všechno na milimetr zapadá. A navíc skvělá Ballardová. Takhle to můžu a takhle to mám rád. Výborný počin.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
17.12.2020 3 z 5

Netvrdím, že je to špatné.
Začátek byl pro mě dost roztříštěný a zdánlivě se vlekl, ale říkala jsem si, že se to nějak ucelí.
A vlastně mě to bavilo... Hlavní hrdinka je fajn, má nějaká osobní dramata a morální hodnoty.
Problém je pro mě asi v překladu. V momentě, kdy jsem si přečetla "kotníky na ruce"!!! se mi to přestalo líbit.

detektivní a krimi romány policie krimi Los Angeles

Michael Connelly