Rendez-vous v Paříži

Rendez-vous v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201809/bmid_rendez-vous-v-parizi-cRj-201809.jpg 3 78 29

Když anglická čtenářka románů Eva Petworthová napíše úspěšnému americkému autorovi Jacksonu Cooperovi a pochválí mu scénu v jeho knize, oba zjistí, že sdílejí vášeň pro vaření. To zažehne vztah, který změní jejich životy. Přátelství se rozvíjí a navzájem si svěřují detaily svého života. Jack má barvité přátele a řadu mladých obdivovatelek, ale není spokojený. Eva měla chladný vztah ke své matce a nyní se snaží překonat napětí mezi sebou a svou dcerou, která se má vdávat. Eva a Jackson se sbližují stále více i přes velkou vzdálenost, která je odděluje. Radí si navzájem a snaží se překonat své problémy. Chtějí se poznat osobně, a tak vznikne nápad. Rendez-vous v Paříži. To je to správné místo pro dobré jídlo a snad i lásku...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

That Part Was True , 2014

Nel.K.
14.05.2023 5 z 5

Kniha pro mě byla velkým překvapením, ne jen, že Rendez-vous v Paříži se v ní nakonec vůbec nekonalo, ale předčila všechno to, co by se mohlo stát, kdyby se konalo. S citem napsané, velmi jemně podané, oddechové čtení. Nečekejte žádné velké zvraty, ale krásně plynulý příběh dvou životů a čistého přátelství. Za mě mnohem lepší, než některé knihy, které se pyšní fancy obálkou a jsou dnes tak populární. Prostě krásné.

EvcaSuch
29.01.2022 5 z 5

Tuhle nenápadnou knížku s lákavou koláží Eiffelovky a rozkvetlých tulipánů jsem slupla za jeden večer (no dobře, posledních 20 stran jsem dočítala ráno, potřebovala jsem se aspoň 5 hodin vyspat). Oč rychleji jsem přečetla, o to déle jsem o ní přemítala. Co to vlastně bylo? Novela v dopisech? Ne tak docela. Lehká romance? Ani omylem! Tak co tenhle nenápadný a lehce se čtoucí text vlastně je?
V první řadě se musím přiznat, že jsem se čtením nejakou dobu váhala. Obávala jsem se, jestli to nebude další z tuctových příběhů o ženě neurčitého věku a jejích problémech, či spíše pseudoproblémech, obohacený o podobně závažné problémy jejích kamarádek. Na druhou stranu, podle anotace je tam láska k vaření a jídlu. A možná i nějaký recept! A hlavní hrdinka se jmenuje jako já. To rozhodlo! (Jak bych mohla odolat větě "Jsi zázrak, Evo." Je to podpásovka, ale účinná. )
Celou knihu jsem byla na stráži, zda to nespadne do výše uvedené kategorie. Trošku se k ní blíží dějová linka spisovatele Jacka, s nímž si introvertní a plachá Eva začne dopisovat. Ale mnohem podstatnější je linka Evy. Pod závojem romantického příběhu se řeší náročné téma panické ataky. Jak silně zasahuje nejen toho, kdo jí trpí, ale celé jeho okolí. Jak určuje cestu jeho života a kolik odvahy vyžaduje se jí postavit.
Ale to jsem si uvědomila asi až třetí den po dočtení. Pořád přetrvával ten pocit lehkosti, s nímž je kniha psaná.
Nejvíc se mi líbily pasáže, v nichž si Eva S Jackem píšou dopisy, pohlednice a e-maily. Vyhovuje mi, jak jimi chvilkami probleskne vtip - nenásilný a jemný. O překvapení není nouze, vyžaduje to však všímavého čtenáře.
Vytkla bych snad jen dvě věci: jednu autorce, a to je nerealistická omluva muže (Evina bývalého manžela) - takhle se muži nikdy neomlouvají, i když ženy by si to moc přály. A druhou nakladavateli: tahle kniha neviděla korektora, natož aby korektor viděl ji. Je to velká škoda.
A ten recept na arašídové sušenky bábinky Cooperové určitě vyzkouším!

Nany_cz
12.11.2019 1 z 5

Říká se nesuď knihu podle obalu, ale mě právě zaujal více ten obal než samotná kniha. Za mě tuhle knihu příliš nedoporučuji. Vybrala jsem si ji jako takovou oddechovku a zároveň knihu, kterou přečtu rychle, protože má něco kolem 200 stran. Čekala jsem tam nějakou romantickou linku mezi postavami, ale spíše mi to přišlo jako dva příběhy vedle sebe sepsané v jedné jedné knize a navíc název knihy se příliš neztotožňuje s dějem. Knize bych dala tedy především jiný název a jinou obálku a třeba by budila lepší dojem.

sar.janurova
04.05.2019 3 z 5

Když jsem si knihu kupovala, myslela jsem si, že se bude odehrávat v místě zmíněném v názvu, Paříž. Možná jsem od toho očekávala mnohem více, než jsem očekávat měla, protože s Paříží to má společný leda tak název. Vztah hlavní hrdinky jako mezi matkou a dcerou byl zajímavý, ale i přesto jsem si spíše oblíbila Jacka. Musím ale ocenit recepty, které se na konci knihy objevují, to se jen tak nevidí. I přesto pro mě kniha byla spíše zklamáním.

Mivalka75
27.04.2019 1 z 5

Pro mě zklamání.. Název knihy je velmi zavádějící - rendez-vous v Paříži se ve skutečnosti vůbec nekoná a vůbec celá kniha má romantiky hodně daleko.. Oba hlavní aktéři řeší svůj nepříliš šťastný život a do toho míchají jídlo. Dočetla jsem, protože jsem stále očekávala ono NĚCO. Ale nestalo se nic, tudíž nuda, nuda a zas jen nuda a ztracený čas, který se dal nejspíš strávit mnohem líp.. :-(

Charmedka
13.04.2019 2 z 5

Žádný milostný příběh, ale dva hlavní hrdinové, kteří soupeří o to, kdo z nich je větší ztroskotanec. Neoblíbila jsem si ani Jacka, ani Evu. Oba mi byli strašně nesympatičtí a neustále si na něco stěžovali.

Monul.ka
30.09.2018 3 z 5

Krásná obálka, klíčová slova jako Paříž, dobré jídlo, dopisy, romantika. Z marketingového pohledu skvělé - naláká čtenáře, teda čtenářky. Bohužel kniha ale očekávání voňavého, romantického čtení nesplní. První polovina mi přišla dost neuspořádaná, docela jsem se ztrácela. V druhé půlce jsem se už začetla. Takže hodnocení tak na půl. Jako oddychovka dobrý, jen nemít velká očekávání.

Denikyy
27.12.2017 1 z 5

Tahle knížka mě zaujala hlavně kvůli obálce. Ale později zjistíte, že ta obálka je na té knize asi to jediné dobré. Styl psaní není poutavý, děj roztahaný a Rendez vous v Paříži bych ji rozhodně nenazývala. Rozhodně jsem čekala něco víc.

TheGoldenHill
23.11.2017 1 z 5

Do této knížky jsem se nemohla vůbec začíst - vůbec mě nebavila. Škoda, mám ráda romantiku, jídlo, vaření, dopisy, ale příběhy jednotlivých osob mě nebavily.

Andynka
18.11.2017 4 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, že to blbost...moc jsem od ní opravdu neočekávala, ale vyklubala se z toho moc krásná, romantická kniha s jednodušším dějem. Ihned jsem se začetla a nechala se provést celým příběhem na jeden nádech. :-)

Terezita
02.07.2017 3 z 5

Čekala jsem to horší, takový kýč trochu. Ale vyklubala se z toho docela příjemná knížka, která neurazí, ani nenadchne. Četla se dobře, je to ten typ knížky, kterou si vezmete, když se jdete plácnout někam ven a nechcete si moc namáhat mozek. Velké plus má za recepty, které chci na stopro vyzkoušet. Na druhou stranu mi věty občas nedávaly smysl. Takový průměr. Tím, že se ,,velké shledání“ nekonalo, nejsem nijak zklamaná. Naopak se mi zdá, že to bylo poměrně dobře vysvětleno.

Viky19
17.04.2017 3 z 5

Romantika - 0/2

Paříž. Co vás pod tímto pojmem napadne? Láska, že ano? Já nepohrdnu ničím, co je s Paříží spojeno. Tato kniha se tohoto města týká jen názvem. V samotné knize se o ní baví tak pětkrát a nakonec se do ní ani nikdo nedostane. Omlouvám se za spoiler, ale musela jsem to napsat.
Tato kniha se považuje za román, ale je jím skutečně? Nic romantického tam (až na tu zmínku o Paříži), nebylo.
Celkem to ale vyrovnává to, že kniha je založena na lásce k nějakým lidem a jídle. Za to bohužel ale nedám bod. Romantické to prostě nebylo. Nějak mi to nevadilo, protože jsem poslední dobou četla až dost velké slaďáky, ale i tak bych jí tam očekávala trochu víc.

Zábava - 1/2

Kniha je chvílemi zábavná, takže se od srdce zasmějete. Některé postavy mají prostě vtipné odpovědi... Jelikož ale takhle knížka moc o vtipu být nemá, nemohu jí dát dva body.

Postavy a výtky - 1/2

V celé knize na mě nejlépe působil Jack - spisovatel, kterému se Eva ozvala. Je zajímavý, jak svou povahou, tak myšlením. Jelikož mu táhne na padesát, zamýšlí se nad svým životem. Sdílí vášeň pro vaření a pochpitelně i pro psaní, kterému bohužel poslední dobou moc nejde. Líbí se mi, jak přemýšlí a vůbec je hrozně milý (pokud tedy může). Navíc mi přišly vtipné scény, kdy ho neustále otravuje Lisa - vlezlá žena.

Eva je také trošku starší, ale zato hodně živá při vaření a zahradničení. Když se ozve Jackovi, zní hodně elegantně a mile. Oblíbila jsem si, i když mi připomíná mou babičku. Jak jménem, tak vášní pro vaření.

Snad nejhorší postava byla Izzy, dcera Evy. Scény s ní mi lezly na nervy. Byla neurotická a vypadala hrozně netrpělivá. Navíc se má vdávat, takže to je ještě horší.
Svou matku nemá ráda tak, jak by měla. Svým způsobem je na ni zlá, ale má proto své důvody. Otce pozná až díky svatbě, kterou jí má zaplatit. Také uvidí jeho manželku a syny. Je ze své rodiny trošku nešťastná, a přála by si zpět babičku. Postupem knihy se však dozvídáme, proč se chová tak, jak se chová, a na samotném začátku se s matkou "udobří".

Výtky- na začátku mnohokrát opakovaná jména, kterých je vlastně v celé knize dost. Ztrácela jsem se v nich.
Orientace v knize byla poměrně jednoduchá, ale prostě když chvíli nedáváte pozor, ztratíte se v tom.
Bylo to napsáno pěkným stylem, ale hrozně zdlouhavým.
Kniha měla být o setkání v Paříži, a to nakonec nebylo. A byla nejvíc očekávaná.

Za postavy dávám jeden bod, protože ty byly snad nejvíc propracované.

Obálka - 2/2

Tady si zaslouží plné body! Potácela jsem se v Levných knihách v Ostravě, a prostě nemohla najít nic, co by mě zaujalo. Zastavila jsem se u této knihy, protože se mi zalíbila ta Eiffelova věž, nápis i takový ten červeno-modro-bílý pruh, který bývá na dopisech.
Poznáte tedy, o čem kniha bude. A já mám Paříž a dopisy moc ráda...

Celkem: 4/8

Je to polovina. Možná bych dala jen tři body, ale prostě to celé nebylo až tak hrozné. Rozhodně je to oddechové čtení.
Celkově jsem ale trochu zklamaná. Nejvíc tou Paříží a zdlouhavým stylem psaní.

Líbily se mi ale ty dopisy, které si mezi sebou psali, a vlastně ta atmosféra. Za dvě věci ale další bod dát nemohu.

Kniha mě při výběru zaujala vzhledem, a později i anotací. Celkový obsah se mi bohužel moc nezamlouvá.

Vierka_kikanika
02.01.2017 3 z 5

V slovenskom preklade má kniha názov Recept na šťastie, preto som si ju s Parížom vôbec nespájala (aj keď je Eiffelovka na obálke). Je to knižka o osobnostnej kríze, komplikovaných vzťahoch, hlbokom priateľstve a napokon aj o vášni k jedlu. Rozhodne nezaujme čitateľa, ktorý má v knihách rád napätie a dejové zvraty. Naopak, dej plynie pomaly, vyvíja sa len málo, čo môže pôsobiť rozvláčne až nudne. Autorka sa skôr sústreďuje na opis vnútorného rozpoloženia hlavných hrdinov a udalosti, ktoré k nemu viedli. Mne sa však kniha páčila atmosférou, ktorá z nej sála. (Aj napriek komplikovanému psychickému stavu hrdinov.) Chute a vône, hudba, listy - to je to "francúzske" v nej (napr. čo sa týka vzťahu k jedlu - kontrast asketickej Američanky Adrianne a pôžitkárskej Eve). Oceňujem príjemný záver.

hellena1523
20.09.2016 2 z 5

Upoutala mě obálka a název, protože všechno, co jen nepatrně "zavání" Paříží, mě zaručeně upoutá (Paříži, miluji Tě!), anotace vypadala docela slibně, ale přišlo jedno velké zklamání. Nezáživný a naprosto nevěrohodný příběh, který se vleče, aby se dovlekl až do nepřekvapivého, nudného konce. Dvě stovky stran čekání na "to ono", které se nedostavilo. A Paříž...prakticky jen na obálce... :-/
Postavy byly pitomé, děj o ničem a jazyková forma zoufalá. 2* jen za obálku :-(

jarki
10.07.2016 odpad!

Název mě nadchl, obsah byl zdlouhavě napsaný....o ničem. Celou dobu jsem byla v očekávání jejich seznámení.... a nic. Škoda času....

Jeanie
24.06.2016 3 z 5

Nedokážu odolat knize, která má v názvu Paříž. Nikdy. V tomhle případě to byl krok vedle. Příběh o ničem, nemastný neslaný a Paříž leda tak ve snu

mekkejla
25.05.2016 2 z 5

Možná, že největší problém byl v překladu. Už samotný název vůbec neodpovídá, věty mi přišly dost kostrbaté, chvílemi jak kdyby to jen někdo hodil do překladače a hotovo... A možná, že by se mi to i líbilo víc, kdyby neproběhlo zklamání díky obálce a anotaci, které s příběhem moc nekorespondují. Takhle jsem dojela na přehnané očekávání.

Nelička
20.05.2016 1 z 5

Tak jsem knihu dočetla a musím říct, že jsem zklamaná..:( mrzí mě, že se musím přidat ke všem těm negativním komentářům, ale je to tak. I mě knížka zaujala názvem, anotací a krásným obalem... Bohužel příběh stojí za prd... Ani v podstatě nevím, jak ho převyprávět. Celé mi to přišlo takové roztahané a ani jedna z postav mi nebyla ničím sympatická. Knížku jsem chtěla několikrát odložit, nicméně dočetla jsem a už jí znovu neotevřu.......

vikina75
07.04.2015 2 z 5

Kniha celkem ničem, Paříž ...no ta tam tedy fakt moc nebyla, přelouskala jsem to jen ze silné vůle

Ditules
01.04.2015 3 z 5

Jestli čekáte, že se děj románu bude odehrávat v Paříži (tak jako já), tak budete trochu zklamaní. V zásadě je to román v dopisech mezi dvěma skoropadesátníky (Angličankou a Američanem), kteří jsou zklamání nenaplněným životem a spojuje je láska k vaření. Konec je až příliš uspěchaný. Člověk se zkrátka nechá napálit obálkou...