Renčín 99

Výbor z kreslených vtipů Vladimíra Renčína s předmluvou Petra Krula.

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92804/rencin-99-92804.jpg 4.823
Humor, Literatura česká
Vydáno, Lidové nakladatelství

Kniha Renčín 99

niknikita

Humor Vladimíra Renčína a jeho kresbičky jsou lepší než Meprobamat. Tato knížka je u nás doma hodně ohmataná.

1amu
02.07.2018

Vzpomínka na "Zlaté časy Vladimíra Renčína" , tedy dobu 1 vtipu týdně, kvůli kterému jsem tehdy kupoval Dikobraz (2.-Kčs, což nebyla taková suma-přihlédnuto ke kvalitě díla).
Také jeden (nemusí být s kresbou) : Hamáček školí kolegu Dlabáčka :
Vstupujeme do ouřadu. Tvařte se přihlouple ! Mimikry, rozumíte ?!
Jedná návštěvnice výstavy V.R. na Staroměstské radnici (r.1983 možná) napsala do návštěvní knihy: Mistře, měla jsem tento vtip pod sklem na psacím stole (takových nás bylo mnoho) . I povšimla si ho má soudružka šéfová . Nevyhodili mě, ale dostala jsem kárné opatření - veřejnou důtku . (Šlo o znevážení poslání a funkce "ouřadu" - kde jsem v tom čase pracovala).
Já dodávám: hned vlevo jsou Hamáček s Dlabáčkem na výstavě. Stojí před vitrínou s nápisem "Poslední medvěd L-P. 1861"
Hamáček dí : Škoda, že tady nemají vitrínu s posledním blbcem !
PS:
Poslední blbec může být jen jeden, hernajs, ale to by musela bejt fronta !

Vidlička
24.10.2017

"Pavouček prý nosí štěstí. Nepředře se ale, darebák, že?!" :-)))))
Perly. Akorát člověk někdy neví, jestli se smát nebo plakat.

nightlybird
23.10.2011

Výbor z Renčínových vtipů obsahuje převážně vtipy z jeho "dvouchlapíkové " serie. Chtěl jsem původně jeden z knižní tématikou slíznout a vložit - nepovedlose to vložit, i když jsem to zkonvertoval do wordu a tak přidám alespoň text dalšího (bez kresby) místo komentáře :
"Úspěch,
Úžasnej objev - blbost lidská se šíří rychlostí světla!!!"