Slunce zpomaleného času

Slunce zpomaleného času https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19339/ren-dhark-slunce-zpomaleneho-casu-19339.jpg 4 6 2

Ren Dhark série

Prstencová loď POINT OF, parkující na planetě Jump, je napadena kosmickým svazem. Při úniku se zachrání v gravitačním poli neznámé kolabující hvězdy, kde probíhá čas pomaleji …

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Die Zeitensonne

Pasadenka
30.12.2019 5 z 5

Slovo úvodem

Mé hodnocení vychází z toho, že se jedná o rodokapsoví díl dlouhé série, která na sebe přímo navazuje. Hodnotím tedy epizodu podle toho, jak se odkloňuje ze standardu, který je za mě 4 hvězdičky. Jedná se o naprostou žánrovou klasiku. Kdo má rád, ten si začte, kdo nemá, bude ohrnovat nos. :)

ludek.n
14.07.2018 3 z 5

V době, kdy se kolonisté na Hope vzpamatovávají ze zákeřného útoku neznámých cizinců, prstencová loď Point Of a koneckonců i Dharkova výsadková skupina bojují o holé životy. Jedni čelí svazu spojených civilizací, druzí zase Gigantům, dobyvatelům Země. Jednadvacáté pokračování Dharkových dobrodružství si zachovává akční náboj, uvolněný už v předchozím sešitě a valí se nezadržitelně vpřed. Dějová linie se sice rozprskla do tří směrů, nicméně autorovi se zatím daří držet opratě všech pevně v rukou a dokonce je i synchronně rozvíjet. Uvidíme, zda se to bude dařit i následovníkům.

Kniha Slunce zpomaleného času je v