Bitva v kosmu

Bitva v kosmu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19037/ren-dhark-bitva-v-kosmu-19037.jpg 3 9 2

Ren Dhark série

Časový skok, který měl GALAXY donést k Denebu selhal. GALAXY se ocitá v neznámé části galaxie. Nakonec objeví dvouhvězdu z osmnácti planetami. Pátá se podobá Zemi a zde tedy"nbsp;přis­tanou. Na lodi už během letu probíhá boj o moc. Vlády nad"nbsp;HOPE (Naděje), jak byla planeta pojmenována, se hodlá zmocnit diktátor Rocco, proti kterému stojí posádka GALAXY v čele s Renem Dharkem …... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Der Kampf mit den Amphis

Pasadenka
28.12.2019 3 z 5

Slovo úvodem

Mé hodnocení vychází z toho, že se jedná o rodokapsoví díl dlouhé série, která na sebe přímo navazuje. Hodnotím tedy epizodu podle toho, jak se odkloňuje ze standardu, který je za mě 4 hvězdičky. Jedná se o naprostou žánrovou klasiku. Kdo má rád, ten si začte, kdo nemá, bude ohrnovat nos. :)

Nevím, jestli je to změnou autora, ale epizoda mi přišla slabší a víceméně je jen odrazovým můstkem k další zápletce.

ludek.n
01.07.2018 2 z 5

Loď Galaxy přistála na planetě Hope a hned se řeší mocenské spory. Jenže v systému dvojhvězdy, na jejíž páté oběžnici spočinuly nohy kolonistů, nejsou pozemšťané sami. A vypadá to, že amfiové cizince s otevřenou náručí rozhodně vítat nebudou. Druhý díl sešitové série představuje nového autora, nového překladatele, ale úplně stejný vzduchoprázdný styl vyprávění. Dalo by se tomu říkat vesmírná kovbojka pro nenáročné, jen místo desperátů s kolty proklatě nízko u pasu se tu prohánějí podivní mimozemšťané s laserovými puškami. Určitě se u tohoto typu četby nesmí moc přemýšlet, mohlo by to totiž škodit zdraví.

Hans G. Francis (p)
německá, 1936 - 2011
1992  67%Bitva v kosmu
1997  80%Ráj jezdců
1992  71%Zkáza Galaxy
1993  60%Země volá o pomoc
1998  78%Puťák

Kniha Bitva v kosmu je v