Rembrandt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Americkou autorku Gladys Schmittovou upoutal Rembrandt van Rijn nejen velikostí svého tvůrčího génia, ale také jako člověk, jehož život byl jediným velkým dramatem. Toto drama, plné něhy i krutých ran osudu, rozvíjí autorka ve svém románě od Rembrandtova dětství v rodném Leydenu přes malířská studia a pozdější závratný umělecký i osobní vzestup v Amsterodamu až po rodinné tragédie, hmotný úpadek a odevzdané stáří. Ožívá tu před námi realisticky celá řada postav historických i románových v sugestivně zachyceném prostředí 17. století v Holandsku, tehdy nejvýznamnější zemi evropského malířství, jehož byl právě Rembrandt vrcholným představitelem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96197/rembrandt-96197.jpg 4.810
Žánr
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, Odeon
Orig. název

Rembrandt, 1961

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Rembrandt

Přidat komentář
Mumin48
22.09.2017

V dnešní záplavě bestsellerových lesklých "tlustoknih" se člověk snadno ztratí. Občas je dobré sáhnout do vlastní knihovny a vrátit se k něčemu, co jste četli před 20 lety. Pak oceníte obraznost, jazyk, atmosféru knihy i překladatele, kteří kdysi uměli výborně česky, protože byli sami spisovatelé nebo vyrostli s Čapkem, Jiráskem, Němcovou, což se dnes v době internetu a informační záplavě všeho možného opouští a ztrácí.

anthea
21.11.2011

Opravdu vás to vtáhne do života Rembrandta Harmenszoona van Rijna. Vše s ním prožíváte a obdivujete jeho uměleckého ducha. Krásné!


Doporučujeme

To nemyslíte vážně, pane Feynmane!
To nemyslíte vážně, pane Feynmane!
Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství
Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství
Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
Rychleji mluvit nedokážu - Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)
Abych přežila
Abych přežila