Reborn

Reborn https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426982/bmid_reborn-5YC-426982.jpg 4 147 45

Remade série

Mysleli si, že je to mrtvé. Mýlili se. Před dvěma lety udeřil v Londýně virus, který zabil tisíce lidí a přeživší zahnal do úkrytů. Leonovi se podařilo přežít a přečkat dvě kruté zimy. Teď ho drží naživu křehká naděje, že mrazivý sníh a led anglického podnebí virus nadobro vymýtily. K Leonovi se donesla zpráva o blížící se záchranné lodi. Nic však není takové, jak se zdá. Virus nezahálel…... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Omega

knihomolkajanca
12.10.2021 3 z 5

Když jsem se pustila do prvního dílu této postapokalyptické série, vůbec jsem nečekala, že mě čtení tak pohltí. A protože jsem byla velmi zvědavá, jak to s našimi hrdiny bude pokračovat, netrvalo to dlouho a na řadu přišel Reborn.

Na konci prvního dílu se stalo několik zvratů, ze kterých jsem byla docela paf. Čekala jsem tedy, že nastoupím do rozjetého vlaku, takže mě docela překvapilo poklidné počáteční tempo.

Od doby, kdy virus udeřil, uplynuly už dva roky a Leon s Freyou se potloukají Anglií. Při životě je udržuje jídlo z konzerv, ale jinak se jim daří více méně dobře, pokud si odmyslíte fakt, že většina lidstva byla vyhubena. Když jednou v rádiu zaslechnou hlášení, že k pobřeží Anglie dorazí spojenecké lodě, svitne jim nová naděje na záchranu a vydávající se na cestu.

Už jsem si začínala říkat, že to začíná být zvláštní, že se nic moc neděje a v tom bum prásk a člověk je zas jako na trní. Alex Scarrow má totiž talent naprosto obrátit situaci během jediné strany. Oproti prvnímu dílu zde sledujeme více dějových linií. Jednu s našimi hrdiny Leonem a Freyou, druhou s virem samotným a třetí se odehrává v minulosti s otcem Leona, když virus teprve propukal. Nejvíce mě jednoznačně bavila linka Leona a Freyi, protože jsem si ty dva oblíbila. Všechny linky se ale postupně pěkně propojí, nicméně tohle roztříštění děje trochu ubralo celkovému tempu příběhu.

Přesto se ale kniha četla dobře a bavilo mě sledovat, jakým způsobem se virus vyvíjí. Určitě tedy nemusíte mít strach, že by se zde jen opakovaly situace z prvního dílu. Tentokrát to bylo trochu méně dramatické, ale přesto zde bylo několik znepokojivých scén. Obzvlášť pokud máte stejně bujnou představivost jako já, tak si tyto pasáže jistě velmi užijete.

Celkově čtení nebylo tak strhující jako v Remade, ale vzhledem k tomu, že na konci nám autor samozřejmě nezapomněl přichystat nervy drásající (i když trochu předvídatelnou situaci), se, co nevidět, pustím do závěrečného dílu.

Ticiana
05.10.2021 3 z 5

Druhy dil mi uplne nesedl, premahala jsem se do cteni. Napad s virem je dobrej, je tady ale min a min akce, a jsem zvedava, jak to cele dopadne.

Lethania
30.08.2021 3 z 5

Doufala jsem v něco víc. V něco, z čeho se posadím na zadek. To se ale nestalo. Trochu jásám nad tím, že jsme se příběhově posunuli dopředu, ale k čemu vlastně, když vás repliky člověka můžou v mžiku "zabít". Trochu mi to připomíná Přechod od Justina Cronina tou myšlenkovou věcí.
Jasně, knize nelze upřít napětí a pořádná dávka akce. Ale první díl byl prostě lepší. Realita se jaksi upouští do pozadí a autor se vznáší na obláčku fantasy apokalypsy. Takové, která je dost nepravděpodobná, hlavně v chování hlavních postav.
Poslední díl si přečtu jen proto, abych se dozvěděla, jak to všechno skončí.

Schary
26.07.2021 4 z 5

Povedené pokračování, kniha se mi líbila snad víc než první díl. Fajn oživení byla linka s Tomem.

nikatus
03.05.2021 2 z 5

Začínám fandit ufonovy, ať to ukončí.

FejKýý
09.04.2021 3 z 5

Stále mám názor jak u minulého dílu že to není YA (např. že se člověk sjednotí s x dalšími lidmi a vytvoří tekutinu/kusy těl/bodce.. "její hlava byla tam, kde on měl dřív rameno"). Za mě mírný nadprůměr, bylo to opět hodně čtivé, uteče to a najednou jste na konci příběhu.. Poslední díl Rebuilt si určitě přečtu až vyjde a to abych měla doma teda rovnou celou trilogii a abych věděla, jak to bude pokračovat, konec byl teď zajímavý. Jinak se ale celkově nic v tomhle díle moc nestalo. Pořád mě to moc nebere, moc fantasy na mě.

viliam9617
18.02.2021 4 z 5

Stále super kniha i když první díl byl přeci jen o něco lepší a hlavně rozmanitější. V druhém díle mi už některé věci přijdou moc přehnané. Jsem zvědavý jak to vše skončí.

Netti
11.02.2021 3 z 5

První díl se mi líbil daleko více, ale to neříkám, že byl Reborn špatný. Několikrát jsem se při čtení přistihla, že už chci mít knížku za sebou... Závěr knihy jsem taky čekala o dost lepší i když vím, že bude ještě pokračování. 3,5*

Erlif
08.02.2021 4 z 5

Dvojce dávám o hvězdičku méně, ale nechybělo málo a dostala plný počet. Trošku jsem si tu musela zvyknout na myšlenkové toky viru, proto ta hvězdička méně.. chápu, že autor chtěl vysvětlit vše, což se mi líbí ale tohoto bylo moc a úplně mě to nebavilo... ale jinak super... bohužel už s koncem knihy člověk tak nějak tuší, kdy a kde to skončí, i když neví jak... Už na prvním obale knihy bylo napsáno, že půjde o trilogii... no a teď budeme čekat a vir se bude dál zdokonalovat.. Máme se na co těšit? Doufám!

Lejčís
10.01.2021 3 z 5

Reborn je spíše takovým "vycpávkovým" dílem této série, přesto se toho v něm stihne stát opravdu hodně. Líbilo se mi, jak se postavy vyvíjejí. Líbilo se mi, jak krásně kniha popisuje, co s lidmi udělá smrtelné nebezpečí, jak snadno dokáží odepsat ty, které ještě před pár minutami považovali za přátele. Jak krutí umí být, když jim jde o vlastní život, a jak z řádné organizace může díky davové panice dojít k anarchii prakticky během jediné minuty.
O tom, že je kniha napínavá a čtivá stejně jako první díl, se asi zmiňovat nemusím..
Jediné, co mě trošku zklamalo, je fakt, že oproti prvnímu dílu mi kniha připadala místy už trošku přehnaná, respektive jak se říká "přitažená za vlasy". Nicméně ten nápad a představa, že něco takového vlastně čistě hypoteticky možné je, je bezesporu děsivá. Nenapadlo by mě, že to řeknu, ale zlatej náš koronavir :D

rm
06.01.2021 4 z 5

No, první díl mě dost nadchnul. Při tom druhém jsem se trochu do čtení nutil. Nějak mě přestala bavit neschopnost lidí a všeschopnost "viru". Tak nějak ani nejsem moc zvědavej na další díl :-(

RaDaR26
27.12.2020 4 z 5

(SPOILER) První díl je sice lepší (ale ruku na srdce, ukažte mi knihu, kde druhý díl překoná ten první), nicméně i druhý je nepochybně zajímavý,napínavý a místy naprosto děsivý! Grace se vrací ve velkém stylu a můžeme se tak více dozvědět o samotném viru. Lidstvo je v koncích, ale je zřejmé, že ani na samotném dně lidé nedokážou táhnout za jeden provaz. Těším se na další díl a na to, až Leon odhalí pravdu o jeho malé sestřičce…

mrliš
26.11.2020 4 z 5

Pokračování je slabší než první Remade, ale i tak je to pěkná kniha. Rozhodně si přečtu pokračování, až bude. Doporučuji.

Julinka679
04.10.2020 4 z 5

Reborn bohužel není tak dobrý jako první díl Remade ale stále se ho drží takže průser nenastal.
Knížka je opět skvělá, čtivá, nechutná (tohle vážně není pro děti) a naprosto ji doporučuji, tak jako první díl.
Ze začátku jsem se obávala, že tohle bude spíše "vycpávkový" díl ale naštěstí tomu tak není a já si čtení užila.
Hodnotím tedy 4*, které si kniha právoplatně zaslouží a už netrpělivě očekávám další díl protože ten konec pokračování vyžaduje a to hodně rychle :D

misowi84
02.10.2020 2 z 5

Remade jsem četl v období čtenářské krize. V tu dobu mě nic nebavilo a musel
jsem se nutit do čtení. Kniha mi byla doporučena. A já rozhodně nešlápnul vedle.
Byla to čtenářská jízda od začátku až do konce. Po strhujícím prvním díle,
jsem se těšil na pokračování Reborn. No a tady se bohužel nezadařilo.
V polovině jsem knihu zavřel a už ji neplánuji ani dočítat :(
Chyběla mi tam ta chemie, kterou jsem vnímal u prvního dílu. Škoda..

Seabeast
30.09.2020 3 z 5

Rád bych dal lepší hodnocení, ale nemůžu si pomoci. Zatímco první díl "Remade" mě semlel od začátku do konce a nechtěl mě pustit, "Reborn" už jsem průběžně odkládal. Chvílemi nebavil, chvílemi bavil. Rozjezd nákazy v úvodní knize byl o dost čtivější, ale zde, jakoby děj povadl a líčil po většinu času přežívání izolované skupiny v interiéru. To by nijak nevadilo, jenže ve finále na tom nic moc zajímavého nebo dech beroucího nebylo. Stejně jako u "Remade" se opět nejedná o literaturu vhodnou pro děti a některé výjevy mi evokovaly Carpenterovu zfilmovanou "Věc". Literárně u nás vyšla v sešitovém vydání Poutník 3 (1991) - to jen tak pro zajímavost. V těšení na další díl mě "Reborn" neodradil, i když vyvolal ve mně lehké zklamání.

nai.ivka
23.09.2020 4 z 5

Druhý díl byl už víc pro otrlé než ten první. Nevím jestli bych tuto sérii dala číst někomu do 15.

Aprilek
12.09.2020 5 z 5

Krásné pokračování

AndulinaU
04.09.2020 4 z 5

Bylo to dobrý, ale první díl mě nadchl tedy víc. Přišlo mi to dost předvídatelné, příběh byl dobrý, ale nějak mě tam nic nepřekvapilo. Konec opět otevřený, takže samozřejmě si hned budu muset přečíst třetí díl až vyjde.

LukBook
26.08.2020 5 z 5

Za mě ještě o kousek lepší než první díl. Působí dospěleji, rozvíjí zápletku okolo viru, ale zároveň zůstává skvělou akční jízdou. Už aby byla trojka

nebezpečný virus

Alex Scarrow