Řeky Londýna

Řeky Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258789/bmid_reky-londyna-Koa-258789.png 3 1231 304

Jedna z nejúspěšnějších městských fantasy uplynulého desetiletí vás zavede do Londýna, ve kterém u policie slouží čarodějové a po ulicích se prohánějí zlovolní duchové či božstva na válečné stezce. Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování jisté vraždy pokusil získat svědeckou výpověď od muže, který byl sice mrtvý, ale jinak znepokojivě výřečný, což mi zajistilo pozornost vrchního inspektora Nightingalea, posledního čaroděje Anglie. A právě tehdy začal můj příběh. Nyní jsem policejní detektiv a čarodějův učeň, první učedník za padesát let, a můj svět už není zdaleka tak jednoduchý, jak býval.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Argo

Rivers of London , 2011

animovanej medv
08.11.2019 2 z 5

Téma zajímavé, zpracování nikoli. Sice se pořád něco děje a je vidět, že má autor obrovskou fantazii, ale je to takové kostrbaté neučesané a co mi přijde nejhorší postavy nejsou dobře ztvárněné. Nemají žádný charakter, nic co by nasvědčovalo, že každý člověk je jiný.

Ale dávám šanci ještě druhému dílu.

Luciiis
21.09.2019 3 z 5

Příjemný rozjezd, s vyváženou dávkou magie a pichlavého humoru, poutavé ve středu, ale konec už se bohužel roztříštil. I tak si za čas přečtu druhý díl, protože jsem se místy opravdu bavila.

Elany
04.09.2019 1 z 5

Velké očekávání a díky tomu velké zklamání :( .. přirovnání k HP.. to jako vážně?
Komiks je fajn (už jsem od toho nic nečekala) , ale kniha zklamání :( .

mehilainen
01.09.2019 3 z 5

Krásná angličtina a první tak 2/3 knihy mě fakt bavily - plné zajímavých nápadů a humoru. Poslední třetina knihy byla ale neskutečně překombinovaná. Dalšímu dílu šanci dám.

Lenny33
18.08.2019 4 z 5

Zajímavé čtení. Kniha se četla už od začátku dobře a zajímalo mě, co se bude dít dále. Občas jsem byla rozmrzelá faktem, že netuším "o čem je řeč", ale zase musím ocenit autorovu fantazii a skvělý humor.

nik077
02.08.2019 5 z 5

Tento spisovatel mě začíná čím dál víc bavit...kniha se mi líbila...

Ellis03
02.08.2019 3 z 5

Nebylo to spatne. Zajímavý nápad. Poslouchala jsem jako audio - ke čtení bych se asi nedonutila. A i tak byly části kdy jsem se do pokračování musela nutit...

wimpzk
28.07.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazil v antikvariátu, a protože jsem měl v živé paměti několik pozitivních recenzí, s koupí jsem neváhal. Samozřejmě že jsem markekingový slogan o Harrym Potterovi v policejní uniformě nebral vážně, prostě proto, že Harry P. je nenapodobitelný. Ale i tak jsem byl na knihu zvědav...Ze čtení jsem zklamán nebyl, ale ani výrazně nadšený; byla to místy velmi zábavná četba, někdy napínavá, jindy jsem si lámal hlavu nad všemi těmi nadpřirozenými jevy a souvislostmi mezi nimi; velmi sympatická mi byla "antihrdinnost" Petra Granta, ostatně tou se vzdáleně podobá právě Harrymu Potterovi...Knihu mohu vřele doporučit.

Barik05
15.07.2019 1 z 5

Nic moc, ani jsem se nedonutila to dočíst. Přirovnání k Harry Potterovi je naprosto zcestné.

Turante
13.07.2019 3 z 5

Mno, Harry Potter to není ani omylem, ale jinak se mi kniha četla moc dobře a určitě si přečtu i další díly. Občas se mi trochu zavařil mozek z různých technických popisů a místních názvů, ale jinak dobrá prázdninová detektivka :-)

zapálenýčtenář
06.07.2019 odpad!

Dala jsem si pár dnů aby se mi obsah uležel a mohla napsat přijatelně objektivní komentář.
Za pár dnů jsem musela pracně vzpomínat o čem že to vlastně bylo, ta kniha.
A dospěla jsem k závěru:
Špatná kniha s nudným "hrdinou", kterou nestálo za to číst.
Zajímá mě proč si autor myslí že nanicovatý a tupý mladík může někoho okouzlit. Opravdových kouzel umí jen několik.
V ničem příliš nevyniká, krásy moc nepobral, zkušenosti nemá, inteligence taky ne, dokonce ani vkus nemá. Běžný policista. Od městské.
Kterých i na našich ulicích potkáte dvanáct do tuctu.
Asi zjistil že mezi slepými se ztratí, zkusil to, prošel psychotesty s dopomocí udělal i závěrečné zkoušky.
Zajímalo by mě z jakého důvodu ženy takovému chcípáčkovi pomáhají.
Vykrmím si tě / pomůžu ti a budeš silný chlap?
Dobrá motivace pokud by byl k jídlu.
Chlap se nenechává vykrmovat od nikoho.
Učí se lovit sám - si tak nějak myslím. Pomoc žen nepotřebuje.
Svým chováním ženy neohrožuje.
Možná mám ale romantické představy.
Poslední co mě zajímá, respektive kdo je Molly.
Bohužel její postava je vykreslená málo.
Ačkoli se zdá že bez ní by dnešní "čarodějové" nedokázali nic oni jsou spokojení s tím že si z ní udělali služku.
Nebo že by byla služkou dobrovolně?
To dává smysl. Stejně jako to že
prastaré řeky dobrovolně poslouchají nedospělé muže a ženy / policistky si dobrovolně nechávají kvůli práci a kvůli špatným kolegům roztrhat obličej.
Protože jedině tak je svět v pořádku.

kacka29
04.07.2019 3 z 5

Kniha mě dost překvapila. Na to, že se v knihkupectví objevovala mezi YA knihami mi přišla spíš pro dospělé. Líbilo se mi prostředí Londýna, který mám velmi ráda a štiplavý humor, na který jsem zatím nikde jinde nenarazila. Na druhou stranu jsem se občas trochu ztrácela v ději a v poněkud obsáhlých popisech. Vytkla bych i množství vulgárních slov a dosti naturalistických popisů zohavení těl. Rozhodně bych to nijak nespojovala s Harry Potterem, jak si dovolili na zadní straně v popisu knihy.

Kaik
03.07.2019 2 z 5

Rozečetli jsme s potomstvem, ale nedočetli. V půlce jsme společnou četbu vzdali a zbytek jsem dorazil sám, protože mi bylo líto už stráveného času. Nápad dobrý, ale jinak zdlooouhavé, občas mimózní popisy, až jsem se ztrácel. Srovnání s Harry Potterem je hodně laciné lákadlo. Nevyužitý potenciál, do dalšího dílu se v dohledné době rozhodně nepustím.

Libušš
01.07.2019 4 z 5

Nevím, zda v roce 2011 se hrálo tak moc na nějakou korektnost, jak zde někdo uvádí - to je podle mého blbost.
Kniha je fajn leč místy nečtivá. Obsahuje tak akorát popisu života hlavní postavy, tak akorát popis činností, které jsou prováděny, tak akorát popis okolí a osob.
Asi nejvíc "50 na 50" kniha, co tak pozoruji. Pokud vás láká, ale nevíte, neváhejte a kupujte. Dobré je, že když se vám líbít nebude, nemusíte číst dál abyste se něco zázračného dozvědeli.

bammal
15.06.2019 2 z 5

Příliš mne to nebavilo

Bezkyne9
29.05.2019 5 z 5

Chvili jsem se zacitala, ale pak uz jsem Aaronovitchovou bohatou fantazii pohlcena byla... chvilkama mi to skripalo, ale vzdy jsem behem nekolika vet naskocila zpet, do toho krasneho sveta magie, anglickych realii, humoru nevyjimaje... uzasny pribeh a ten konec byl opravdu lahudkou, pekne pozvolny, nebyt humoru povedene hlavni postavy, skoro az melancholicky :)
Milovnici fantasy a Londyna, smele do ni a dalsich dilu... :)

jarmuk
17.05.2019 4 z 5

Ze začátku jsem byl trocho rozpačitý, protože bylo cítit tu populární korektnost. Dáme tam barevný, teplouše a pod. Když si to autor odbil, začalo to pěkně svištět a jdu pro druhý díl.
Třeba jsem jen poslední dobou přecitlivělej na tyhle věci.

toni-az
19.04.2019 3 z 5

Celkem pohodová fantasy detektivka když chcete něco lehčího na čtení. Některé pasáže mi nedávaly smysl, ale možná to je jen špatným překladem. Na druhou stranu pěkně uchopený konec, ani uspěchaný, ani roztahaný. Nakonec stejně jako celá knížka. Jsem zvědav na další díly.

Marryzlis
11.04.2019 1 z 5

Cože? Harry Potter u policie? Ani smykem, kámo. Ani smykem. Absolutně se mi nedařilo se do vyprávění začíst. Škoda, námět se mi velmi líbil. A co jsem to tady četla o lehké erotice? Jako že se hlavní hrdina párkrát zmínil, že se mu postavil? Prostě Peter Grant ne-e.

tadzi
19.03.2019 4 z 5

Zajímavá a poměrně krvelačná kniha. Určitě vyzkouším pokračování, protože fantazii autorovi rozhodně upřít nelze.

Londýn humor čarodějové policie městská (urban) fantasy

Ben Aaronovitch
anglická, 1964