Měsíc nad Soho

Měsíc nad Soho https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268064/mid_mesic-nad-soho-q4y-268064.jpg 4 579 108

Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování vraždy zapletl s duchem, a všiml si mě tak vrchní inspektor Nightingale, poslední čaroděj Anglie. A tak teď stojím jako člen dvoučlenné speciální policejní jednotky v márnici nad tělem zavražděného jazzmana a snažím se získat z jeho mrtvého těla záznam melodie, důležitou stopu ve vyšetřování jeho vraždy. To fakt umím. A nejen to. A tak vím, že v Soho řádí vrah, který má nadpřirozené schopnosti a jedině naše jednotka je schopna ho zastavit.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

Moon over Soho , 2011

Eyghon
16.06.2018 4 z 5

Tak jako se první díl motal pořád kolem divadla, tak druhý díl se celý motá kolem jazzu. Což je pro mě tak jediné mínus. Jinak opět jako první díl - slušná detektivka s magií.

petra5588
16.06.2018 3 z 5

Oproti prvnímu dílu jak kdyby autor ztrácel dech, přišlo mi, že většinu děje vměstnal až na posledních 50 stran, do té doby se toho moc nedělo. S tím asi také souvisí čím dál častější nepřesnosti - podezřelá je bosa, ale pak ho málem kopne do hlavy podpatkem (i když tady je možná na vině překlad) - i vyložené logické chyby (musí vysvětlit magické zničení vysílačky, kterou ale ztratil úplně jinde, než začal kouzlit). Konec byl (až na ty chyby v ději) svižný a četl se dobře, ale celkově ve mně kniha zdaleka nezanechala takový dojem jako první díl.

Arsinoe_06
15.06.2018 2 z 5

Ja nevim, me to proste nebavi :( nevim cim to je, Londyn je moje srdcovka, miluju ho, zaroven i anglicky humor je mi sympaticky, ale tyhle knizky me proste neupoutaly...po precteni prvni jsem si rekla, ze to zkusim jeste s druhou, ackoliv bez nejakeho vetsiho nadseni, ale pro me to bylo snad jeste horsi...nevim kde se stala chyba...za me bohuzel uz nikdy vic...

kraxon
09.06.2018

Po "Řekách Londýna" pokračuji v cyklu a už teď vím, že to dám celé a ne jednou. V Londýně jsem párkrát byl a líbilo se mi tam, mám rád fantasy a suchý britský humor a jsem bývalý policista. Co můžu chtít víc, k četbě celého cyklu jsem v podstatě odsouzený :-) . Knihy jsou skvěle přeložené (angl. originál jsem nečetl, na to moje angličtina nestačí), bavím se a obdivuji i autorovu znalost policejní práce. Zkrátka zatím plný počet *

Honey19
24.05.2018 4 z 5

Lepší než první díl.
Kniha mě hrozně bavila, je vtipná, dobře se čte a navíc se děj odehrává v mém oblíbeném londýně, při místopisu jsem si připadala jako bych byla přímo na místě.

JFox
20.05.2018 5 z 5

Vynikající díl a kdo miluje Londýn a byl někdy v Soho, musel si ho užít o to víc!

Sarajana
07.04.2018 5 z 5

Velmi povedené pokračování :)

LadyHip
21.03.2018

Povedenější než první díl. Sice mi některé pasáže popisující Londýn lezli na nervy, ale když jsem je začala nemilosrdně přeskakovat, příběh začal lépe ubíhat. Hlavní hrdina je tak sympaticky obyčejný, že si ho člověk musí zamilovat.

Beeper
08.03.2018 3 z 5

Pokračování neurazilo, ale čekal jsem jednoznačně víc. Některé pasáže jsou prostě zbytečně dlouhé a kniha pak ztrácí drive. Alergický jsem už ke konci byl na pravidelné architektonické popisy...kdybych bydlel v Londýně asi bych mluvil jinak, ale takhle jsem je pravidelně přeskakoval. Za mě tři hvězdy.

Eillen
22.01.2018 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem byla na pokračování natěšená. Ale bohužel se nedostavil stejný pocit nadšení.
Pasáže s Nightingalem jsou stále to nejlepší, co v knize je. Scéna se vzpomínáním na padlé u zdí s vyrytými jmény byla napsaná tak sugestivně, že mi ještě dlouho bylo smutno.
Zato pasáže popisující sexuální výkony hlavního hrdiny mi lezly na nervy. Poprvé mi to nevadilo, ale psát to znovu a znovu a znovu. Kdyby si to autor odpustil, klidně bych přidala jednu hvězdu navíc. Takhle ale za tři...

Sarfias
31.12.2017 5 z 5

Je to pěkné pokračování, ale není to pro mě kniha, kterou bych přečetla jedním dechem. Některé pasáže bych vyškrtala, jiné bych trochu rozvinula. Ráda bych, aby se psalo také více o Nightingaleovi, je to podle mě hodně zajímavá postava a stálo by za to ji více rozvinout. Stejně tak o různých školách a magických praktikách.
Za mě 4 hvězdy, i když jsem si knihu užila a určitě si přečtu další díly, nepatří k těm, které bych četla jedním dechem a nemohla se od nich odtrhnout.

mia.com
29.12.2017 4 z 5

Zdařilé pokračování prvního dílu. Opět se těším, až si dám další :)

Hokkejka
11.12.2017 2 z 5

První díl mě moc nezaujal, přesto jsem tomu ještě dala šanci. Trápila jsem se několik měsíců, strašně jsem se do čtení musela nutit. Nakonec jsem knihu dočetla zhruba do půlky a rozhodla jsem se ji odložit. Spousta postav, spousta míst, bylo pro mě těžké se v tom orientovat a v podstatě mě ani nezajímalo, jak to dopadne. Své čtenáře si tato série našla, bohužel já mezi ně nepatřím.

Finn69
04.12.2017 4 z 5

Líbily se mi už Řeky Londýna, tohle je ale ještě o kousek výš. Je vidět, že Aaronovitch už se ve svém Londýně pořádně zabydlel, postavy mají svou osobnost, všechno si pěkně sedlo, ten jazz do toho ... jo, moc příjemné čtení.

parvitas
17.10.2017 3 z 5

Mám rada Londýn a nadprirodzené veci, ale absolútne som sa nerientovala, keď sa presúvali po meste. Nebolo zlé pozrieť si tieto miesta aj na mape, je to paráda, odporúčam. Mladý policajt sa ešte stále len učí mágii, ale tentoraz sa musí učiť viac, lebo má proti sebe niekoho silnejšieho. Tentoraz sa do neznámych vôd nepúšťa, (no dobre, len raz, ale to musel chtiac-nechtiac). Chcela som, aby to pokračovalo s Temžou a prítokmi.... no, možno nabudúce.
Inak, aj jazzových upírov som uhádla, teda aspoň ten jeden kus, čiže detektívka nič moc. A ešte som si popri čítaní nestíhala púšťať hudbu, dej odsýpal rýchlo, a tu si to priam žiadalo. Ale ten koniec?! Nechcem byť zlá, ale slabé to bolo nakoniec, cliffhanger na záver jak sviňa.

pink_ivy
23.09.2017 3 z 5

Zcela bez mučení rovnou přiznávám, že jsem druhému dílu dala šanci jen proto, že nic lepšího nebylo. Musím sice uznat, že se mi to zdálo lepší než předchozí díl, ale že by mě to nějak zvlášť chytlo za srdce se říct nedá. Děj se mi opět zdál překombinovaný, řešily se tam asi tři dějové linky, takže se skákalo od jednoho k druhému. Na styl "humoru" jsem si asi už zvykla, protože se mi to zdálo ok, opět to bylo napsané čtivě, postavy ovšem stále nesympatické.

aruba
17.08.2017 5 z 5

Vtipné, napínavé, nemohla jsem se od čtení odtrhnout, takže nedoporučuji rozečítat dopoledne, před odpolední směnou v práci.

peliska85
15.08.2017 3 z 5

Doporučuji jako lehké čtení na léto.

Silmarien
14.08.2017 4 z 5

Za mňa lepšie ako prvý diel, Peter je už trochu zorientovaný, no čakajú na neho ďalšie výzvy. Trošku mi vadila romantická (alebo pseudoromantická?) zápletka, aj keď vzhľadom na záver ju chápem. Jazzová linka a vnímanie mágie boli jednoznačnými plus. Úplný záver a celé dokončenie príbehu bolo naopak istým mínus. Ale teším sa na trojku, keď sa k nej niekedy dostanem :-)

Gabba99
11.08.2017 4 z 5

Zatím pro mě nejzajímavější že všech dílů, otevřený konec nutí číst další díly

vraždy Londýn čarodějnice nadpřirozené jevy vyšetřování

Ben Aaronovitch
anglická, 1964