Měsíc nad Soho

Měsíc nad Soho https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268064/mid_mesic-nad-soho-q4y-268064.jpg 4 578 108

Jmenuji se Peter Grant. Ještě nedávno jsem byl obyčejný četnický zelenáč v řadách londýnské Metropolitní policie. Jedné noci jsem se ale při vyšetřování vraždy zapletl s duchem, a všiml si mě tak vrchní inspektor Nightingale, poslední čaroděj Anglie. A tak teď stojím jako člen dvoučlenné speciální policejní jednotky v márnici nad tělem zavražděného jazzmana a snažím se získat z jeho mrtvého těla záznam melodie, důležitou stopu ve vyšetřování jeho vraždy. To fakt umím. A nejen to. A tak vím, že v Soho řádí vrah, který má nadpřirozené schopnosti a jedině naše jednotka je schopna ho zastavit.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Argo

Moon over Soho , 2011

nik077
18.09.2019 5 z 5

Mě se příběhy Petera líbí. Určitě si přečtu další díly...

Arwen777
18.07.2019 4 z 5

Mě tato série baví. Je to lehoučké čtení, styl psaní mi vyhovuje, zápletka nebývá příliš komplikovaná a humor je milý a svěží. Možná by mohl Peter dělat rychlejší pokroky v používání magie a autor by nemusel přidávat tolik sexu, ale jinak je kniha zábavná a čtivá. Třetí díl si určitě přečtu.

kacka29
12.07.2019 3 z 5

Druhý díl jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct, že jednu hvězdičku přidávám jen díky Tomáši Kobrovi, který ji vskutku brilantně načetl. Jen díky němu jsem byla ochotna příběh doposlouchat... Děj jako takový mě nijak zvlášť nenadchl a jelikož jsem příznivcem decentních náznaků, tak mi dosti vadily zbytečně do detailu popisované sexuální scény. Zbylé hvězdičky dávám za humor a londýnské prostředí. K dalším dílům mě to však příliš netáhne.

Libušš
01.07.2019 3 z 5

Děj vymyšlený dobře... ale.
Stejně napsané jako první díl, možná zde bylo o něco víc pasáží, které bylo nudné číst. Přišlo mi, že je zde víc mezer v ději při vyšetřovaní. Tento díl jsem četla déle, než první a závěr mi přišel odfláknutý. Třetím dílem pokračovat prozatím nehodlám, jelikož je to pořád v tom stejném duchu, což mě nudí. Možná v budoucnu, až nebudu vědět co číst, si vzpomenu.

aginecka
24.04.2019 4 z 5

Souhlasím, druhý díl je ke čtenářům přívětivější. Líp to celé drží phromadě a máte pocit, že se skutečně někam posouváte. Na druhou stranu vraždy jazzmanů nebyly zrovna téma pro mě... Na další díl se ale těším!

mr.Zdenek
29.03.2019 5 z 5

Už se těším na třetí díl

Jennkie
27.02.2019 5 z 5

Zhltla jsem knihu za 1 den,jak byla zajímavá a svižná.

ulleguana
26.02.2019 5 z 5

Za mě supr

azzies
15.02.2019 4 z 5

Ano, je to pravda, druhý a další díly jsou propracovanější a tím i zábavnější než byl ten první. Autor chytil ten správný rytmus a i zápletky jsou rafinovanější.
Skvělá četba.

Pegasus
06.02.2019 5 z 5

Bavila mě víc než Řeky Londýna, byla hodně vtipná a také akční, takže paráda.

Braenn
23.01.2019 4 z 5

Můžu tiše (nebo hlasitě?) doufat, že si série udrží nastavenou laťku. Zvedající se laťku, podotkla bych.

Baví mě střípky informací o životě v Londýně, baví mě Peterův humor, nadpřirozené postavy (byť to vypadá, že se s nimi i běžná policie setkává ob den), baví mě vyšetřování a baví mě naznačené reálie kouzel. Baví mě hlavní i vedlejší postavy. A líbí se mi, že některé dějové linky plynule přechází do dalších knih a naznačují vyřešení až někdy v budoucnu. To je super.

Možná mě trochu nebaví potřeba detailně pitvat, co si která postava kde objedná k jídlu a k pití. Jednak to nemá žádný význam pro děj, jednak z toho dostávám hlad. To nejspíš uvádím, jen abych nepěla jen chválu...

Takže za tohle oddechové dílko čtyři hvězdičky plus.

Janadvorackova
03.01.2019 4 z 5

První díl byl lepší, ale Londýn v téhle podobě mě baví a ráda zkusím další.

Freedomova
16.12.2018 4 z 5

Víc se mi líbil první díl (Řeky Londýna), možná proto, že to bylo něco nového, ale i pokračování je skvělé a nápadité a rozhodně se s dalším dílem nesnižuje kvalita. Snad to tak bude pokračovat nadále :)

Denisa153
11.12.2018 4 z 5

Super. Určitě je to o fous lepší než první díl, který mi přišel dost protahovaný.

opatovak
18.11.2018 3 z 5

Vtipně psaná série, která příjemně zabaví, i když mi přijde, že je to stále dost podobné.

Selket
09.10.2018 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl, který, jak už to u prvních dílů bývá, se mi zdál dost protahovaný. Tady to bylo takové ucelenější, kompaktnější a rychlejší spád mě byvil, zvláště v poslední třetině-ta je našponovaná na maximum.

tlllk
31.08.2018 4 z 5

Opäť ta schizofrénia, erotické scény, vulgarizmy a na druhej strane detektív ktorý by sa skôr hodil k trom pátračom... ako audio popri domácich prácach to ale bolo fajn.

frkotik
22.08.2018 4 z 5

Rozporuplné pocity, po prvním díle jsem se těšil na vyšší úroveň druhého dílu (i díky komentářům zde) a stále mě neopouští pocit, že by z toho šlo vymáčknout víc. To téma je hrozně nosné a v podstatě se tu opakuje to, co v jedničce. I tak mě to ale baví, to zase jo. K dokonalosti ale ještě něco chybí. Uvidíme u trojky?

Vesmich
19.08.2018 5 z 5

Po první knize o londýské policii obvyklé i neobvyklé, se ze mě stal fanoušek této série. Znovu vtipné a znovu velmi sympatické nahlédnutí do policejní "všednodennosti".

Radovan_R
11.07.2018 2 z 5

Detektivky mě moc neberou a nepřekvapivě mě nenadchla ani tato. Místy jsem se v ději ztrácel a čekal, co se z toho vyvine. Magie mi tam přišlo málo a je jiná, než jsem zvyklý z fantasy knih. Každopádně přečíst se to dá a není to vyloženě špatné, ale jaksi to nebylo ono. Možná to chtělo si přečíst napřed první díl, možná to zkusím.

vraždy Londýn čarodějnice nadpřirozené jevy vyšetřování

Ben Aaronovitch
anglická, 1964