Lacrimosa

Sascha po dětství prožitém v klášteře dospěla v osobnost, která si není jistá sama sebou a která ví, že jakékoliv selhání pro ni představuje smrtelné nebezpečí. Proto se obrní vůči vnějšímu světu a podvědomě hledá nějakého „guru“, ovšem poznání je v ní samé… Má schopnost se dostat do těla toho, koho se dotkne. Myslí si, že s touto svojí schopností bude snadné se mstít za zpackaný život. Cesta ji ale povede k jinému poznání… Kniha naplněná silnou smyslností, prožitky z hudby, sexem. Trochu drsná a zároveň skrytě jemná, je v ní akčnost, nadpřirozenost, romantika a humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299161/big_lacrimosa-670-299161.jpg 3.643

Rekviem pro Saschu 1.

Literatura světová, Sci-fi, Pro děti a mládež

Vydáno: , Brána

Lacrimosa - Requiem pour Sascha, 2014

Kniha Lacrimosa

nela3812

(+ SPOILER) Knihu jsem četla v rámci štafety. Vytvořila jsem si takový malý (zlo)zvyk. U štafet si většinou přečtu anotaci, jen když se do nich hlásím, a jakmile kniha dorazí, tak už anotaci málokdy čtu znovu. Tady to byla ale velká chyba!

Po tom co jsem několik stran nečetla o ničem jiném, než o sexu jsem se raději znovu podívala do anotace. A panebože! Tohle rozhodně není kniha pro děti a mládež. Když pominu to množství sexu, tak hlavní hrdinka vyloženě vysílá signály, že všechny problémy v životě vyřeší divoký sex!

Vlastnost, vzhled a charisma hlavní hrdinky je svým způsobem osvěžující od typických princezen, nicméně její závislost na sexu mi přijde až nezdravá. Nemluvě o závislosti na cigaretách. Protože co nevyřeší sex, to vyřeší cigáro. Oproti tomu tu máme onoho padlého hrdinu, který je každým coulem dokonalost sama a já už jen čekala, kdy se mu objeví svatozář na jeho „pohlaví“.

Nadpřirozený svět a celkově celé prostředí, kde se děj odehrává, byl nejspíš zajímavou myšlenkou, ale autorka jí bohužel vůbec nedotáhla do konce. Odcházím s pocitem, že náš svět je plný motelových barů. Nebo to není náš svět?

Čekala jsem napínavé sci-fi/fantasy protnuté hudbou a trochou sexu. To co jsem dostala, se ani v nejmenším neblíží mým očekáváním. Nicméně musím uznat, že jsem se u čtení dost nasmála, ať už to autorka jako vtipy myslela nebo ne.

O konci se raději ani vyjadřovat nebudu. Ten samotný mi přivodil jeden velký záchvat smíchu. Bylo to jako špatné divadlo a já jsem upřímně ráda, že se tato kniha nedočkala dalších dílů. Nemám tucha, jak by tohle autorka mohla vylepšit.

Takže za humor dávám 2,5/5. Ale knihu vám z čistým svědomím raději nedoporučím.

Luigi1

Jsem moc rád,že se mi dostala do ruky taková skvělá kniha která má vše co má mít.

LilianaFalcon
13.10.2020

Bylo to hrozné... ne že ne. Ale když to vezmu kolem a kolem, co vychází v YA s mafií, tak to vlastně až tak hrozné nebylo :-D
Jen bacha, vzhledem k tomu, že se s největší pravděpodobností nedočkáme kvůli špatným prodejům a ohlasům dalšího dílu, doporučuji raději nečíst.

Andrea_I_Am
17.08.2020

No ... :-D na každé stránce si někdo minimálně jednou zapálí cigaretu. Nějaká ta dějově zajímavá zápletka je zcela vytlačena těmi s nějakým sexuálním podtextem ... Mělo to asi dobré počáteční semínko nápadu, ale pak se to nějak "rozplizlo" a výsledek je ... prostě slabý. Dalo se to dočíst, občas tam byly fajn hlášky a věřím, že si najde svoje čtenáře, ale my, co už máme cosi "odčteno" a táhne nám na třicet už v tom asi nic přínosného nenajdeme. :-)

JupiterOnFire
14.06.2020odpad!

Děs, děs, děs. Horší knížku jsem snad v ruce neměla. Myšlenka měla šanci, ale autorka ji zabila naprosto špatným stylem a neuspořádaným dějem. Nevadí mi když je kniha psána v první osobě, ale tady to proste nefunguje.
Hlavní hrdinka je totálně nesympatická. Uznávám, že je osvěžující, že to není taková klasická princezna, ale pogující metalistka, zpěvačka v pochybné "kapele" s cigárem v hubě působí velmi nepřitažlivě. Ani vyvinutý hrudník to nevylepší. Spíše mi připomíná chudinku, co se snaží tvářit, že se vůbec nelituje.
Celý koncept nadpřirozeného světa je jednoduše pomatený. Víc k tomu neřeknu.
Celá kniha působí jako by ji napsala nudící se puberťačka. Ani jsem ji nedočetla, konec mě nazajímá.

KTera
15.04.2020

Škoda že nejsou další díly v češtině . Zajímal by mě další vývoj. Za mě skvělá knížka.

Paja7
11.02.2020

Ehm... To bylo něco děsného... Ok, začátek měl nějaký příslib dobrého příběhu, ale pak tam autorka přidávala další a další zápletky, charaktery, jak kdyby už nevěděla co... A styl psaní... Jak kdybych to psala já. A já psát neumím. Je to psané jako "Píšu všechno co vidím, co cítím, ale úplně všechno". Opravdu jsem u této knihy trpěla a donucela se to dočíst do konce... A ten konec... Hm...

Leena
05.04.2019

Bylo to takové dívčí čtení:-)Ale ten konec byl co? Nemám ráda, když je otevřené pokračování a tady to ani nevyjde:-(