Rekviem pre anjela

Rekviem pre anjela https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414850/bmid_rekviem-pre-anjela-f0V-414850.jpg 4 29 8

Rekviem pre anjela série

Horúci erotickomysteriózny príbeh o sile vášne, ktorá prekoná hranice času. Arienne Rossettiová, známa speváčka, mala byť pre violončelového mága Niccola Lombardiho iba ďalším menom v jeho dlhom zozname žien, ktoré mu podľahli. Ani jeho nočný podnik Podsvetie a niekoľko tajomstiev lady Styx jej tak nezamotajú hlavu ako práve samotný Niccolo. Tajomný, príťažlivý muž vytvára pre ňu snové zmyselné ilúzie, v ktorých ju pokúša a zvádza, no ona mu v nich uniká. Jeho rukám a očiam však nedokáže odolávať. A tak ju Niccolo postupne čoraz viac vťahuje do svojho vábivého sveta, kde vládne túžba a kde láska nemá miesto. Až doteraz. Kto sa však napokon spáli viac? Inkubus či ľudská žena? Ponorte sa do vášnivého príbehu, ktorý sa odohráva v slnečnom súčasnom i barokovom Taliansku, ale aj vo svete, kde zastal čas a kde sa bytosti naplno oddávajú pôžitkom. Mámivý a veľkolepý svet inkubov a sukúb je plný krásy, bohatstva, mladosti a splnených snov... ale aj jedu, temnoty a čistej žiadostivosti, ktorá dokáže zabíjať. „... Pripúšťam, najprv si vzbudila len moju zvedavosť, lebo si bola zrazu... taká iná. Nepoddajná. Keď si si vtedy poranila členok a spala u mňa, vycítil som, že si stále panna, a to ma načas zastavilo. Dôvod som si bol schopný priznať až teraz.“ „A prezradíš mi ho?“ naliehala som, keď sa odmlčal a díval sa kamsi mimo mňa. Ešte stále som ležala na jeho hrudi. „Chceš dlhšiu či kratšiu verziu?“ „Skús kratšiu.“ „Je možné, že by som ťa zabil.“... celý text

evineckY
03.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Ze začátku knihy jsem myslela, že to sklouzává jen do erotického cosi...a pak
Kniha je super - ,, HORÚCI EROTICKOMYSTERIOZNY PRÍBEH '' !
Líbí se mi kolik životů Arienne prožila.
Ale hlavně se mi líbí konec, protože to je velká naděje a jdu na další díl :-)

LiliDarknight
11.10.2021 1 z 5

Pri čítaní tejto knihy som pochopila, prečo sa o ľuďoch po lobotómii hovorí, že sú ako zelenina. Pretože na konci toho všetkého som mala pocit, akoby som sa zmenila na brokolicu.

Pritom začiatok nebol úplne zlý. Čoskoro som si síce uvedomila, že autorka na môj vkus všetko opisuje až priveľmi povrchne, ale povedala som si, že v rámci oddychovej literatúry je to ešte prijateľné. Lenže nebolo. Pretože jednotlivé udalosti a zápletky sa objavovali úplne účelne, pričom väčšina z nich boli zbytočné a menili knihu na nestráviteľný mišmaš. Okrem toho som mala neustále pocit, že čítam Twilight Revival s tým, že hlavná hrdinka je rovnaká blbka ako Bella Swanová, len je o čosi... hm... dejovo aktívnejšia. Ale nie nejako výrazne.

Čo túto knihu zabilo, sú záležitosti absolútne odporujúce logike. Počínajúc tým, že v knihe, ktorá sa odohráva v Taliansku a postavy sú rodení Taliani, sa v dialógoch objavujú oslovenia typu signora toto a signor tamto a tiež ďalšie zbytočné talianske výrazy. Korunu tomu nasadila príhoda s prudkou alergickou reakciou. Neviem, či ma viac znepokojuje alebo uráža, že si ľudia vážne myslia, že alergici takto nezodpovedne pristupujú k svojim alergiám. Ak sa autorka tak veľmi túžila zbaviť danej postavy, z môjho pohľadu by bolo uveriteľnejšie, ak by sa chlapík pošmykol na schodoch a skotúľal sa do žumpy.

Pokračovanie pre istotu vynechám. Mám rada svoje mozgové bunky.

werastk
08.10.2020 5 z 5

Jedna z mojich prvých mysterióznych kníh, ale bolo to niečo úžasné...Vzťah medzi hl.postavami, ich neustále odolávania a spojenia..:-)

Gabriela143
25.05.2020 4 z 5

Zo začiatku mi to trochu trvalo začítať sa, ale potom to stálo za to. Páči sa mi zvrat v príbehu. Oceňujem veľmi pekný a pútavý popis v závere knihy. Teším sa ako to celé dopadne.

Martina1988
10.04.2020 5 z 5

Zo začiatku sa mi do príbehu dostavalo ťažko, na niekoľko dni som ho aj musela odložiť a prečítať niečo iné... ale potom, keď som sa s odhodlaním do toho pustila, už nebolo cesty spat. Musím sa priznať, že tento úžasný príbeh vo mne spustil všetky emócie. Plakala som, tešila sa a aj nadávala a hnevala sa. Proste všetko, čo od perfektného príbehu očakávate. Koniec ma trochu zmiatol, ale verim, že nám autorka chcela ukázať, akú dokonalú ma fantáziu a ako sa s ňou dokáže vyhrať. Tesim sa na druhý diel.

Lenka_S
10.01.2020 3 z 5

Velmi hezký a milý příběh, který nás zavedl do světa démonů (v tomto případě Inkubů). Moc mě bavilo sledovat jak se pomalu rodí vztah mezi Adrienne a Niccolom (Amadeom) i historická linka, která se vrací k životu Isabelly. Celkový dojem mi však zkazila poslední část, která byla na můj vkus až příliš rozvláčná. Přesto se těším na druhý dil, protože jsem zvědavá, jestli najdou cestu jak spolu být.

dadulik
03.11.2019 4 z 5

V prvom rade musím napísať, že som prečítala skoro všetky knižky od tejto spisovateľky a mala som pocit, že sa s každou knižkou zlepšovala... ale na začiatku tohto príbehu mi prišlo, akoby to ani ona nepísala. Zachránil to však zvrat asi v trištvrte knihy, našťastie ziadne klišé, takže druhej časti ešte dám šancu :) Celkovo sa knižka čítala dobre

mirka2558
03.11.2019 5 z 5

Teda to bola jazda! Na začiatku ma kniha moc nebrala, čakala som od nej niečo úplne iné aj som sa ťažko začítavala ale potom to prišlo! Nečakaný zvrat, ktorý v romantických knihách nikdy nieje /alebo som na takú ešte nenatrafila/ a na konci, že bude ďalší diel....no kto má toľko čakať? Napíšem len, že sa neviem dočkať. Palec hore

erotika romantika

2018  82%Draculova žena
2019  88%ZlatovláSSka
2015  93%Zákon krvi
2019  86%Rekviem pre anjela
2021  89%Zimný palác

Kniha Rekviem pre anjela je v