Řekni mi tři věci

Řekni mi tři věci https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308051/bmid_rekni-mi-tri-veci-Sba-308051.jpg 4 297 86

Jessie má pocit, že všechno je nanic. Nejdřív jí zemřela maminka, pak se táta znovu oženil. Proto se teď ocitla v Los Angeles, ve škole plné zbohatlických dětí, mezi které naprosto nezapadá. Pak jí ale začnou přicházet maily od někoho, kdo si říká Někdo Nikdo. Tajemný pisatel se postupně stává jejím průvodcem v nové škole i v novém životě. Každý den si navzájem odhalují tři věci ze svých životů, a i když se nikdy neviděli, stávají se z  nich přátelé. Kdo je tajemný NN?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Tell Me Three Things , 2016

Weylin
19.02.2024 3 z 5

Upřímně řečeno, nebýt čtenářské výzvy a mé kamarádky která si na tuhle knížku ve spojení s tímto tématem vzpomněla... Nejspíš bych ji nikdy nečetla. Číst to před patnácti lety když jsem byla ve věku hlavní postavy, byla bych nejspíš unesená na vlně vlastního fantazírování o takovéhle setkání. Líbilo se mi to, že prakticky každá postava měla význam s čímž se u takového typu často nesetkávám. Backstory hlavních postav je dojemné a lehce se s nimi soucítí což tomu dává další plus. Tajemství pro mě nezůstalo dlouho tajemstvím, ale i tak jsem byla k mému vlastnímu údivu dosti překvapená, že se mi ta kniha vlastně i líbila.

Nathally
08.11.2023 4 z 5

Příjemné počtení na zimní večery. Sice je dějově jako klišé, ale i tak se četla fajn. A jde hodně poznat, kdo je NN. Tušila jsem to už od začátku a měla jsem pravdu! :D Je to jednoduchá Young adult četba. :)

Hatshepsut
23.11.2022 4 z 5

Příběh je o dívce Jessie, která se srovnává se ztrátou matky a poté co se její otec znovu nečekaně ožení, musí čelit dalším životním zkouškám jako je přestěhování z rodiště, místa, kde zanechává vzpomínky a nejlepší přítelkyni. Nová rodina, škola, přátelé i nepřátelé, to vše na ní čeká v Los Angeles. Vyprávění je chvílemi melancholické, ale plynulé a krásně čtivé. Je o přátelství, lásce, sebevědomí, ale i o ztrátách a odpuštění.

evineckY
07.09.2022 5 z 5

Ač je tato kniha pro mladinké čtenáře, je moc milá, čtivá a romantická.
Jessie je smutná, opuštěná duše, které se ujme Někdo/ Nikdo....
Milé čtení na jedno odpoledne.

miska.misule
22.07.2022 5 z 5

Naprosto nádherná a opomíjená knížka. Pro mě jedna z nejhezčích YA, co kdy vyšla.

jitka_dankova
25.10.2021 5 z 5

Roztomilá předvídatelná romance, kde si užíváte čtení a ten milý příběh písmenko za písmenkem. Hrdinka je sympatická, má stabilní názory a nesnaží se přehnaně zapadnout do nového prostředí, je prostě svá a pere se s tím. To si nejde nezamilovat a tím je přístup pana Nikdo vlastně uvěřitelný. Věřila jsem, že je to prostě holka, pro kterou to fakt takto chtěl udělat. Nečekejte žádnou detektivku, je celkem brzy jasné, kdo ten Nikdo je, ale o to je to čtení hezčí. Žádné velké zvraty, žádné velké myšlenky, prostě jen příjemné oddychové čtení pro dobrou náladu a dobrý pocit.

Ketfl
10.10.2021 4 z 5

Knihu už mám pár let doma a teď při šmejdění v knihovně jsem na ni narazila a musela si jí po dlouhé době znovu přečíst. Ano, příběh je pro mladší dospívající čtenářky, ale i tak pohladí po duši. Je to velmi pěkně napsané, a i když je to celkem předvídatelné, člověk musí s hlavními hrdiny soucítit a fandit jim, aby vše dobře dopadlo. Za mě velmi pěkná kniha.

ElikaS
02.07.2021 5 z 5

Tohle bylo hezký. Taková něžná romantika o dvou zlomených duší. Tento typ knížek mám moc ráda, pohladí na duši a při jejich čtení máte úsměv na tváři.
Jessie mi bylo chvílemi opravdu líto, neměla to snadné, ale prala se s tím statečně. Ethan byl fajn kluk, ale ani s ním se osud nemazlil.
Jedinou malou výtku bych měla k předvídatelnosti, i když to tak nějak k tomuto žánru patří. :-)
Krásná oddechovka na zlepšení dne.

gabca5316
15.04.2021 4 z 5

Juu, to je tak krásný příběh..Jojo, myslela jsem, že to bude ON, už od začátku a ještě že tak.. Takové čtení je prostě balzám na duši.. Žádná "velká" dramata, příběh odsýpá, je to psáno svižně a s lehkostí.

Katerina589
03.04.2021 4 z 5

Krásná oddechová knížka. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není úplně dokonalá jako v jiných knížkách. Je to sice předvídatelné, ale opravdu hezky napsané a čtivé.

jsemknihomolka
23.03.2021 5 z 5

Knížku jsem si zamilovala od první stránky , doporučuji !

Vlaďkaa4
26.02.2021 4 z 5

Bezva oddechovka, až by člověk chtěl aby mu bylo znovu 16......

Nathalinkaa
04.02.2021 4 z 5

Knížku mám ráda a klidně bych si ji někdy přečetla znovu. Hned od začátku jsem tušila kdo NN bude.

aquaver
05.01.2021 5 z 5

Milý příběh. Sice velmi předvídatelný, ale to nevadí. Jen bych si někdy ráda přečetla knížku na toto téma s tím rozdílem, že bych do poslední chvíle stále nevěděla kdo je ten NN. Bylo by to dost zajímavý :) Každopádně se mi ale tako kniha líbila a potěšila. Normálně bych asi i dala menší počet hvězd, ale zrovna v tu dobu, kdy jsem to četla, tak jsem byla z knihy nadšená, takže proto plný počet hvězd :)

lucka1998
02.01.2021 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a rozhodně nezklamala, byla čtivá a plně splnila očekávání. Popisuje pocity mladého člověka, kterému se úplně obrátí život vzhůru nohama, popisuje zklamání, strach, radost, očekávání, přátelství i lásku. Zkuste taky uhádnout, kdo je tajemný NN...

Kukicka
27.12.2020 3 z 5

Dlouho jsem si tuto knihu chtela precist. Uz je to snad 2 roky, co jsem ji objevila a od te doby cekala, zda nebude elektronicky. Nakonec jsem to vzdala a letos si ji prala od Jeziska v papirove podobe. Mimochodem, pekny nezvyk zase drzet skutecnou knihu :-D. Kniha je urcite ctiva, jelikoz jsem ji dala na jeden zatah. Je to oddychovka, zadne drama, ale je to tuctovka. Samozrejme jako nactileta bych se asi rozplyvala a snila, ale ted uz me to nejak nehromilo, jak treba podobna kniha od Westky. Urcite sedi zarazeni do sekce deti a mladez, ale asi uz je nacase, abych pomalu tyto divci romany zacala vyrazovat, protoze uz jsem na to vazne stara :-D Neni nejak vyjimecna, aby si zaslouzila misto v me knihovne, takze bud pockam tak 6 let a pak ji venuji neteri a nebo ji poslu do sveta hned

Zelvicka03
25.12.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, taková od dechovka bez nějaké větší zápletky. :)

_kesidy_
21.10.2020 4 z 5

Taková sladká oddechovka. Líbí se mi autorky styl a určitě si tuto knížku přečtu někdy znovu. Hned na začátku jsem věděla kdo bude ten tajný “NN”, ale i tak to bylo fajn. Na knize mě zaujaly nenápadné zmínky o dalších knihách, jako například Harry Potter, nebo Hamlet, to se mi opravdu líbilo. Knížku určitě doporučuji

rajcatko
10.09.2020 4 z 5

Vtipné, odpočinkové čtení. Líbí se mi hra na ,,tři věci". Ovšem není to tak snadné, jak se zdá. Zkuste si to :)

ovsemzectu
02.09.2020 4 z 5

Tak tuhle knížku si jistě přečtu minimálně ještě jednou. Doporučuji!

láska tajemství stěhování Los Angeles anonymní dopisy

Julie Buxbaum
americká, 1977
2016  86%Řekni mi tři věci
2008  70%Strach milovat

Kniha Řekni mi tři věci je v