Řekni mi svůj sen

Řekni mi svůj sen https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32059/bmid_rekni-mi-svuj-sen-Wul-32059.jpg 4 179 29

Jeden z nejpodivuhodnějších hrdelních procesů v detektivním románu, kde obhajoba bojuje na základě skutečného lékařského znaleckého posudku. Sidney Sheldon je právem nazýván "mistrem neočekávaného" a čtenáři jeho předchozích děl budou jistě souhlasit s tím, že tento román je fabulační vynalézavostí ještě předčí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Alpress

Tell Me Your Dreams , 1998

Jessybelle
01.07.2022 5 z 5

Jako hodně zajímavé čtení, napínavé, čtivé. Určitě si přečtu nějakou další knihu, protože tenhle autor za to rozhodně stojí.

jan6775
19.07.2020 5 z 5

po životopise autora jsem zkusil tuto knihu. Začátek mi připadal trochu zmatený, děj se však rozjel a kniha měla náboj a tak jsem ji přečetl jedním dechem.

knihomolka525
16.06.2020 4 z 5

když se v mozku zpřehází chemie je to děs pro samotného pacienta a i pro okolí.V tomto případě se v hlavě Ashley potkávaly hned dvě osoby.A nikdy není vyhráno:viz konec!Sheldonovy knihy jsou jako vždy precizně propracované a velmi kvalitní design obálky.

milena8281
26.01.2020 5 z 5

Napínavý příběh od začátku až do konce. Sidney Sheldon patří k mým oblíbeným autorům, s každou další knihou víc a víc.

Ishir
24.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak to byla jízda. Mnohočetná porucha osobnosti je zajímavé téma.

Eldaren
02.10.2019 3 z 5

Docela poutava kniha. Neurazi ani nenadchne, takova oddechovka, u ktere neni treba moc premyslet.
Spoiler: po prvotnim soku z uvedomeni, ze ze tri hrdinek je jedna, dej pokracuje temer 'pohadkove' hladce a smerem k dobremu konci. Proto palec nahoru za necekany zvrat v posledni kapitole.

ANDY28
24.08.2019 5 z 5

Líbilo se mi to moc, nešlo se odtrhnout, doporučuji

Janík61
20.08.2019 4 z 5

Napínavé čtení. I když mě bylo jasné, kdo je pachatel a proč vraždil, přesto napětí až do konce. Doporučuji.

Radka1911
26.04.2019 5 z 5

Opět klasický Sidney Sheldon. Napínavé, zajímavé, perfektní čtení.

lucijus1273
09.02.2019 5 z 5

Moc dobrá knížka =)

Pjater
15.01.2018 4 z 5

Další skvělá kniha od skvělého autora, který umí udržet napětí až do posledních stránek. Pro menší počet stránek doporučuji jako čtení do vany.

mariva
08.12.2017 4 z 5

Je to už dlouho, co jsem četla Půlnoc a jiné knihy tohoto autora, ale pamatuji, že se mi moc líbily a tato kniha to potvrzuje. Čte se výborně, člověk ji nechce odložit a přerušit čtení a s napětím očekává, jak vše dopadne. Jednu hvězdičku ale ubírám, protože jsem v závěru čekala ještě jednu vraždu nebo alespoň nějaké potrestání hlavního viníka a hlavně varování další nevinné oběti....

Len2očka
01.11.2017 5 z 5

Napínavá detektivka,skvělá.

allyce
26.09.2017 4 z 5

Recept "Řekni mi svůj sen": vezmeme detektivní žánr, přidáme odbornou psychiatrickou literaturu, nasypeme vyšinutou lidskou psychiku, okořeníme uměním autora a pořádně smícháme. Výsledek je super!

evask
29.08.2017 5 z 5

Napínavé čtení i zajímavé téma k přemýšlení.

moudivlacek
27.08.2017 5 z 5

Tuto knihu nebudu považovat ani tak za detektivku, jako za psychologický román. Samozřejmě se tu vyšetřují brutální vraždy, ale není to hlavní dějová osa. Alespoň pro mne.
Spisovatel je opravdu mistrem ve svém oboru, otevřel mi svět lidí s mnohočetnou poruchou osobnosti. Já dosud myslela, že je to schizofrenik, ale to je něco jiného, alespoň dle odborníků.
Postava Ashley mě děsila, zároveň mě jí bylo líto. Ale závěr mě vyděsil, měla jsem pocit, že se vše vrací na začátek.
Skvělé čtení - ale jen pro silné nervy.

items
03.01.2017 5 z 5

Zaujímavý príbeh dobrého autora.

Bibisova
02.11.2016 3 z 5

Přečetla jsem během dvou dnů, jen mě mrzí, že jsem zápletku odhalila celkem brzy. I tak tato kniha stojí za přečtení.

prestiggio
14.06.2016 3 z 5

po precitani mnohych severskych detektivok, celkom prijemna zmena. namet pokladam za zaujimavy. kniha sa citala velmi dobre.

LutherKing
06.05.2016 5 z 5