Řekni, kde ji najdu

Řekni, kde ji najdu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1879/mid_rekni-kde-ji-najdu-1AY-1879.jpg 4 279 56

Ralph Fisher strávil rok ve vězení a na svůj první večer na svobodě si udělal velmi přesné plány: nastal čas odplaty. Nezastaví se ani před vraždou, aby získal adresu své bývalé manželky - ženy, kterou považuje za původkyni všech svých potíží a které přísahal pomstu. Proto zamíří z Floridy do Ohia, kde se jeho bývalá žena skrývá. Také na Floridě se Jamie Kelloggová probudí z příšerné noční můry o pohřbu své matky a bilancuje svůj život: hezká, ale nijak zvlášť schopná devětatřicetiletá žena v nudném zaměstnání, s exmanželem v Atlantě, se ženatým milencem v nemocnici a úplně cizím chlapem v posteli. Ten cizí chlap je ale všechno, co její bývalí muži nebyli: něžný, pozorný a se smyslem pro dobrodružství. Přesvědčí Jamii, aby zapomněla na práci a nestarala se o to, co si pomyslí její panovačná, příliš dokonalá sestra. A tak si spolu naplánují výlet do Ohia, kde údajně žije se svou matkou syn okouzlujícího neznámého... Řekni, kde ji najdu je román o odvaze, pravdě a síle, kterou člověk získá, jen když uvěří sám v sebe.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Mad River Road , 2006

Kalina
12.08.2018 5 z 5

Opět příběh, kde nic není černobílé. Každý má svá tajemství. Určitě doporučuji.

leona223
23.05.2018 4 z 5

Vždycky když sáhnu po některé z knih Joy F., těším se, že si opět počtu. I tady to nebyla výjimka, i když postavy a jejich chování byly mnohdy pro mě nepochopitelné, přesto a asi právě proto se mi to docela líbilo. Určitě stojí za přečtení.

moudivlacek
30.04.2018 4 z 5

Slušný příběh, i když si nedokážu představit, že by hlavní záporný hrdina se choval tak hloupě na konci, i když kdo ví, co se jim honí hlavou.
Jinak je to vlastně příběh 3 žen a ani jednou bych nechtěla být. Nejvíc jsem ale obdivovala Lily Beth, která podle mne závažnou a nesmírně těžkou situaci v životě zvládla asi nejlépe.

Beky
25.04.2018 5 z 5

Úžasné! Napínavé! Strhující! Překvapivé! Krásně protnuty příběhy vícero osob, dokonale to knize ladilo a dávalo smysl.
Velice povedená záležitost...

MajkaCZ
29.01.2018 3 z 5

Souhlasím s "Lemurka", tolik nesympatických postav jsem už dlouho v knihách nezažila. Knihu jsem sice přečetla za 2 dny (byla jsem ve volební komisi), jinak by mi to asi trvalo podstatně déle (a nevím, jestli kniha dopadla lépe, než volby!) Není to úplně nejlepší kniha paní Joy F.

Lemurka
22.11.2017

Kniha čtivá, napínavá. Akorát všechny postavy mi byly nesympatické svým chováním ... Příliš lhaní, násilí... Konec zas tak překvapivý nebyl, jak jsem zvyklá od Joy.

SimonaP
06.11.2017 4 z 5

Opět napínavá kniha i když od začátku tušíme, co a jak, konec zase překvapí.

ArwenAragorn
23.10.2017 5 z 5

Je to moje první kniha od autorky na zkoušku (orientovala jsem se podle hodnocení mých oblíbených známých) a jsem spokojená. Je to taková oddechovka s kriminální zápletkou, ale vážně se moc dobře čte!

micha-ella
29.07.2017 3 z 5

Přitažené za vlasy.

Ella_Ella
28.06.2017

První třetinu knihy jsem si nebyla jistá, jestli se mi podaří začíst se, ale povedlo se a kniha se stala čtivou a já otáčela stránky v očekávání, co všechno se stane. Konec se strhl ale poměrně rychle a musím říct, že mi možná trochu chyběla ještě jedna kapitola o tom, jak vše dopadlo s hlavní hrdinkou...Přeci jen, chtě nechtě byla v pěkném maléru. Ale na druhou stranu zbyl prostor pro přemýšlení. :) Jinak moc hezká knížka s identickým stylem JF.

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Celkem dobrá detektivka. Docela mě bavila, ale nebyla to kniha, kterou budu číst vícekrát.

bigben
23.03.2017 3 z 5

Nejlepší byl konec, pro mě zajímavá zápletka.

Ali71
06.03.2017

Autorku mám ráda, ale její knihy jsou trošku depresivní a alespoň mě vždy nutí k přemýšlení o růžných osudech lidí, především žen, které sebou nechají manipulovat charismatickým mužem. Doporučuji přečíst, příběh se četl dobře, čtenář do poslední chvíle neví, kterou ženu vlastně hlavní hrdina hledá.

hanča34
02.03.2017 4 z 5

Už jsem to kdysi četla, je to ta lepší kniha od Joy.

oleg
31.10.2016 5 z 5

Tak toto je počteníčko,vše šlo stranou,dokud jsem to nedočetla,moc pěkné-doporučuji

Ennie
04.10.2016 3 z 5

Kniha mě hodně bavila do poloviny knihy. Pak se to nějak pokazilo. U jedné z hlavních postav mi začalo lézt na nervy její zbytečné lhaní, u druhé její neskutečná naivita. Bylo fajn, že autorka do děje zakomponovala dvě hlavní postavy se synem, takže nebylo úplně jasné po jaké náš psychopat jde. Bohužel druhou částí příběhu kniha spadla do průměru. Asi taky za to může téma znásilnění a týrání žen - to se mi těžko čte.

jasmína
29.06.2016 3 z 5

Tak jsem tedy docela na rozpacích, v začátku jsem dokonce uvažovala, že to vzdám, ale od 66 strany se konečně děj někam začal posunovat, ale že bych knihu přirovnala ke Zmizelé či k Dívce ve vlaku, to opravdu ne.

Navíc mě vždy vytáčí, ať v knize či filmu, když někdo řekne, vysvětlím Ti to, a ten druhý řekne, že nechce, v tomto případě bych tomu jejímu muži nedovolila si to nenechat vysvětlit, vždyť to byla šílenost nic neřešit a jen se domýšlet.

Bohužel jsem si k této knize neutvořila vztah, ale poctivě jsem ji celou přelouskala.

Šárka5875
19.06.2016 3 z 5

Na můj vkus se v knize odehrává hodně osudů najednou, přijde mi to překombinované. Žádná z hlavních postav mi nepřirostla k srdci, nebyla mi nijak zvlášť sympatická. Nicméně se kniha četla dobře, nenudila mě. Určitě ji můžu k přečtení doporučit, ale asi spíše těm čtenářům, kteří ještě nemají autorku tolik načtenou nebo nejsou zmlsaní opravdu nervy drásajícími thrillery. Tato kniha je mezi thrillery také řazena, ale já bych ji spíš zařadila mezi napínavé romány či dramata. Ale zase naopak, kdo není zvyklý na drsnější čtení, rozhodně mu v této knize bude autorka připadat drsná dost.
Dříve patřila Joy Fieldingová mezi mé nejoblíbenější autory, ale buď jsem jí už přesycená a nebo jsem objevila lepší. Myslím, že si dám zase nějakou delší pauzu, než vezmu od autorky další knihu.
Recenze v záložkách - Můj knižní ráj

martiline
04.05.2016 4 z 5

Lehce "zamotaný" příběh ... ale četla jsem jedním dechem. :-)

mariva
22.04.2016 4 z 5

Napínavý příběh, přesně to, na co jsem od autorky zvyklá.