Řeka snů

Řeka snů https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92063/bmid_reka-snu-5hk-92063.jpg 3 10 2

Děj napínavého románu je zasazen do severoamerického prostředí v první půli 18. století, ještě se neví, zda v budoucnu se zde bude mluvit anglicky nebo francouzsky. Francouzští důstojníci a úředníci, daleko od Versailles, se snaží zajistit soudržnost králových osad od Quebecu až po Luisianu a pokud možno je rozšířit na západ. Na východě je tísní Angličané a všude kolem loví a bojují četné kmeny domorodých indiánů. Tehdy ještě dodržovali svůj tradiční životní styl, jednoduchý a založený na souladu s přírodou. Jejich nesvornost pomohla dobyvatelům udělat z nich figurky na šachovnici velmocí. Thana, dcera náčelníka Wapalla, netuší, jak pohnutý život ji čeká. Narodila se na západ od jezera Michigan, v lůně hrdého kmene Mesquakiů, proti kterému válčí jak bílí, tak i kmeny obývající břehy velkých jezer. Její boj s osudem začíná únosem, po něm následuje řetěz těžkých zkoušek a dobrodružství. Stává se hrdinkou proti své vůli, prožívá nebezpečí, porážky střídané s vítězstvím, naději i neklid, lásku i zklamání. Dokáže zachránit muže, kterého miluje od dětství? Zaslouží si náčelník na válečné stezce, aby mu obětovala všechno?... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Thana, la fille-rivière , 2002

SumýšIrena
26.07.2019 1 z 5

Docela zajímavý příběh hodně ruší zmatené vyprávění a věty, které nedávají smysl.

orinka3
18.07.2014 3 z 5

Knihu jsem v knihovně prolistovala, téma se mi zdálo velice přitažlivé, tak jsem si ji půjčila. Jenomže jsem se bohužel nezačetla. Hlavní postavy mi ani moc sympatické nebyly, kniha mě nijak dějově nestrhla. Možná proto, že mi trošinku připománala indiánky, na které jsem nikdo nebyla...jsem zvědavá, jestli bude mít někdo podobný názor nebo jestli je to jen tím horkem, že mě to moc nebavilo. Nedočetla jsem.

Autorovy knížky

Louise Simard