Čaroděj

Čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1598/mid_reka-bohu-iii-carodej-pvW-1598.jpg 4 842 82

Řeka bohů / Rieka bohov série

Ve třetím díle Řeky bohů se Wilbur Smith vrací zpět do starověkého Egypta. Z eunucha Taity, známého z prvního dílu, se mezitím stal mocný mág. Autor protentokrát popustil uzdu své fantazii a tak je příběh plný magie a kouzel. Možná bude chvilku trvat než si čtenář navyklý na tradiční dobrodružné romány zvykne na trochu neobvyklé prolínání s žánrem fantasy, ale příběh je jako vždy velmi strhující. Taita ochraňuje mladého prince Nefera, vnuka královny Lotris, kterou jistě znají čtenáři prvního dílu. Neferův otec, faraón Tamos je úkladně zavražděn lordem Najou, který usiluje o jeho trůn. Nefer se tak dostává do velkého nebezpečí a když se dozvídá pravdu o smrti svého otce, přísahá Najovi pomstu. Epický příběh plný odvahy, napětí, dobrodružství, vášnivé lásky, velkolepých bitev, zrady a intrik, graduje až do poslední stránky a v rozsáhlého románu je hluchých míst jen málo.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Alpress

Warlock , 2001

cicibajza
25.04.2014 5 z 5

Trojka nesklamala! Večný Taito a jeho dobrodružstvá má stále bavia a myslím, že i baviť budú...

evickakyticka
20.02.2014 4 z 5

Bak her! Myslela jsem si, že další díly Řeky bohů mě bavit nebudou. Ale opak je pravdou, mám dočtený třetí díl a rozhodně si přečtu i čtvrtý. Někdo by mohl namítnout, že autor se spustil příliš do fantastična, že děj není moc reálný. Ale mě tato stránka (hlavně Taity) nevadila. Beru příběh jako příběh, jako pohádku, rozhodně nehledám chyby, ale chvíli odpočinku s příjemnou knihou.

vrony
11.02.2014 5 z 5

Super kniha. Doporučuji.

reccal
10.02.2014 3 z 5

Pokud byla jednička příjemným románem plným lásky, přátelství a nenávisti, a dvojka cosi nepovedeného, je trojka jakýmsi pokračovatelem jedničky, ovšem v lehce nadlidské rovině. Ze šikovného otroka s ferdovským šátkem kolem krku zde máme čaroděje, no proč ne? Děj je sice jen vražda, sex, vražda, kouzlení a zase sex, ale to je prostě Wilbur:) Skvěle se to čte člověk se skoro dusí tím zvířeným egyptským pískem.
Rozhodně lepší, než dvojka, ale rozhodně také slabší, než jednička.

mpb1913
06.02.2014 2 z 5

Po výborné jedničce, slabší dvojka a ještě slabší trojka. Mám rád reálné romány, ale tomuhle se prostě uvěřit nedá.

evelinaevelina
01.02.2014 3 z 5

Vím, že jsem četla všechny díly rychle za sebou, neboť nadšení z dílu prvního bylo velké. Dvojka nezklamala, to ne, ale trochu toho nadšení ubylo. Třetí díl posouvá děj a vyprávění již do roviny, která mne tolik neuchvacuje, jak tomu bylo na samém začátku této série. Určitě si přečtu díl čtvrtý (nemám ráda nedočtené resty :-), ale už mne to tak rychle nepohání do knihovny, jak tomu bylo u dílů minulých.

Rup
20.12.2013 1 z 5

Velká (jak rozsahem, tak obsahem) slátanina. Rozhodně to není román historický (vis žánr), ta je tam jen jako kulisa a to dost nepodařená. V každém případě mě na dost dlouho, ne-li naždy, odradila od dílu čtvrtého.

ksander33
21.10.2013 4 z 5

Wilbur nezklamal ani potřetí :D

Thanyss
19.06.2013 3 z 5

A vracíme se zpátky do starověkého Egypta. Bohužel musím konstatovat, že mě kniha zklamala. Velkým dílem je to možná díky skvělému prvnímu dílu, očekávala jsem, že se i Čaroděj ponese ve stejném duchu, ale není tomu tak. Kniha mi přišla misty dosti přitažená za vlasy.

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Zpočátku mi trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetla, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Příběh je jako vždy napínavý, čtivý a pěkně plynoucí, nechybí ani tradiční scény, jak brutální tak erotické a to se mi na spisovatelových knihách líbí. Taky se mi líbí takřka pohádkový podtext, kdy dobro zvítězí nad zlem pomocí kouzelných schopností Taity. Příběh se mi moc líbil a doporučuji přečíst, stejně jako první dva díly.

Dandy1
30.03.2013 4 z 5

Třetí díl se čte dobře, je tam láska, zrada, pomsta...

Elizabet
06.03.2013

řeku bohu jsem cetla od prvniho dilu je to dobre poctenicko doporucujin vsem Elizabet

Jindřiška
07.02.2013 5 z 5

číst tuto knihu mě bavilo, bohužel nečtu díly postupně, ale jak je najdu v knihovně. ZATÍM SE MI LÍBILO VŠE, CO JSEM OD TOHOTO SPISOVATELE ČETLA.

Mako123123
28.01.2013 3 z 5

1. Uveznená žena sa niekoľko týždňov úspešne bráni pokusu o znásilnenie chtivým mužom len aby si svoje panenstvo zachovala na neskôr pre svojho záchrancu ktorý je len tak mimochodom hlavný kladný hrdina- čo zrejme malo pôsobiť romanticky, no ja niesom žiaden romantik, ja som realista a nebudem očakávať že v rýchlostnom behu vyhrá ježko nad chrtom.
2. Skutočnosť že tá istá žena v inej dobe uteče tomu istému zlému mužovi tým že sa vyšplhá na skalu hoc pár sekúnd predtým ju mal muž pod kontrolou ako psa na vodítku.
3. Str. 292- ktorú považujem za nevydarený pokus o vtip...
---
okrem týchto 3-och výnimiek považujem knihu /Reka Bohu III- Carodej/ za veľmi vydarenú, pútavú a dynamickú. V zopár momentoch mi dokonca prišla o trocha lepšia než /Reka Bohu 1/ v niektorých zasa o trochu horšia. Každopádne ja som s četbou spokojný :)
---
Hodnotenie-
/Reka Bohu 1/- 5/5
/Reka Bohu 2/ (bavila ma tak do polky knihy potom už ma samé klišé omrzeli)- 2/5
/Reka Bohu III-čarodej/- 3/5....
som zvedavý na 4. a posledný diel... :)

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Kniha krásná a stojí zato se k ní vracet. Přečtěte si ji a uvidíte.

petka-2007
30.12.2012 5 z 5

Jako vždy u tohoto spisovatele - spokojenost!

Jajulle
14.08.2012 4 z 5

Pěkné, ale není to to, co první dva díly. Občas trochu přehnané.

staramatka
03.05.2012 5 z 5

Protože mám ráda příběhy ze starého Egypta, nemohla mi uniknout ani tato třídílná série. Četla jsem všechny díly okamžitě, jakmile byly na pultech. Všem, kdo mají rádi tuto tématiku, vřele doporučuji.
Skvělé čtení s napětím, čte se jedním dechem. tento 3. díl sice už není tak skvělý jako 1. a 2., ale pro dokončení příběhu je dobré přečíst i tento (hvězdičky dávám celé sérii).
Další podobné, také skvělé příběhy z Egypta jsou od Pauline Gedge.

Lucia1973
17.12.2011 2 z 5

Tento 3.díl nemá s 1.a 2.dílem co se kvality týče vůbec nic společného. Bohužel.

Locater
10.08.2011 4 z 5

Musím říct, že dobrá kniha. Četl jsem jedním dechem.

Egypt magie tajemství starověký Egypt historické romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021