Řeka bohů IV. - Vnitřní oko

od:


KoupitKoupit eknihu

Egypt je zasažen sérií katastrofálních pohrom, které ochromí království. Pak přichází nejděsivější rána vyschne životodárná řeka Nil, která svými záplavami zajišťuje úrodnou půdu a tím i obživu všemu obyvatelstvu. Ve vzdálených hlubinách Afriky, kde řeka pramení, se děje něco hrozného. Královský dvůr je zoufalý. Královna Mintaka podléhá svodům kazatele falešné bohyně Eos, který jí slibuje, že oživí její dvě zesnulé děti. Faraon Nefer vysílá Taitu aby odhalil příčinu zkázy. Na dlouhé a nebezpečné pouti se Taitovi zjevuje dávno mrtvá královna Lostris a moudrý Taita se nechá vést jejími radami, ale přesto, netuší, jak strašlivý nepřítel ve vzdálených a zcela neprozkoumaných hlubinách černého kontinentu strojí další léčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/2794/reka-bohu-iv-vnitrni-oko-2794.jpg 3.7401
Série:

Řeka bohů (4.)

Orig. název:

Quest (2007)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Přidat komentář
ufounek17
včera

Pět nezklamal mág Taita ????

ospalaa
12.10.2018

Pro mě jednoznačně nejslabší díl série. Tentokráte se mi příběh moc nelíbil a knihu jsem dočetla spíš z povinnosti. Toto mě opravdu neoslovilo, moc nadpřirozena, moc popisu brutální smrti, moc sexuálního boje, no prostě všeho moc, především moc mimo realitu.

polly23
16.09.2018

Tento díl se mi líbil stejně jako Čaroděj-jsem unešená.
Nemám co dodat-jako vždy skvělé čtení.
Jen faraon Nefer Setti mi přišel na konci příběhu jako nevděčník a nenažranec.

niknikita
14.06.2018

Já dávám svoje ANO i této mystické a fantasty knize ze série Řeka bohů.Proč nepoznat obrovskou představivost skvělého vypravěče Wilbura Smitha i za cenu, že tak trochu zkouší trpělivost svých čtenářů?
Možná je příběh víc živočišný a plný erotického jiskření, ale mně se hodně líbilo navrácení Taitova mužství a mládí i jeho lásky...asi jsem prozradila víc, než jsem chtěla.

Gagarinuvbratr
15.03.2018

Wilbur Smith už je zrejme tiež senilnej alebo je šialený. Nechápem prečo takhle masakruje takú dobrú sériu, ako je Rieka bohov.

Mergirus
26.02.2018

Příběh už je opravdu jen lehká fantasy :) Je úsměvné, jak končí. Jen menší detail - v 1.díle je dětské jméno královny Lostris Lanata (podle toho pak Tanus pojmenuje sůvj luk), ale teď ve 4. to je prý Fenn...tak jsem to spletla já, nebo autor? Taky se mi moc nelíbilo to vyvražďování všeho a všech, kdy výprava prošla... Ale četba dobrá.

pestas
03.12.2017

Kniha byla pro me tak pul na pul, prvni cast mi prisla, ze se vlece, tak od poloviny se to pro me zacalo rozjizdet a na konci mi bylo lito, ze pribeh konci. Trochu mi prijde, ze uz je vseho nadprirozena az prilis a nadseni z prvnich knih me zacina trochu u techot dalsich dilu opoustet. Nicmene dam tomu sanci a serii doctu

p.pavlina
24.11.2017

Předchozí díly Řeky bohů měly spád a moc se mi líbily, ale tento díl mě moc neoslovil. Příběh Taity už je moc překombinovaný a zmizelo z něj to správné napětí. Předtím jsem někde hluboko v duši "věřila", že se něco takového opravdu stalo, ale teď je to jen výmysl o nadpřirozenu bez špetky reality, i když to chce opravdu hodně představivosti pro takový příběh. A aspoň za to má tedy autor ode mě tři hvězdičky.

Ishir
31.10.2017

Další vynikající kniha. Autor je mistr svého oboru, Vřele doporučuji

Romžiry
10.07.2017

Už to nebylo ono, 1.-3. díl super, ale tímto jsem se nějak nemohla prokousat. Pokusím se i o 5.

jana5843
10.03.2017

tato kniha mě úplně nadchnula myslím že je lepší než 1 ..naprosto doporučuji je napínavá záhadná a zajímavá těším se na pokračování :-)

paprika75
07.03.2017

U kamarádky, kt. četla sérii přede mnou, jsem viděla lehké zklamání ... prý to bylo na ní "moc". Na mně ne. Já mám mysl otevřenou a vůbec mi nevadí, když někdo z historického románu udělá v dalším díle fantasy. U mně 4-5*

Jido
09.06.2016

Nevím, jak hodnotit... S předchozími díly to už nemá moc společného, už to není to vyprávění o Egyptě, na jaké jsem si zvykla. Fantasy prvků a magie tam na mě bylo až moc. Přesto se mi kniha četla dobře, děj pěkně odsýpal, bylo to napínavé

lábuska1
19.05.2016

Po třech předchozích dílech jsem zklamaná, moc mne neupoutala.

papajapa
13.04.2016

Po prectenem 1 a 2 dilu mi tento prisel slabsi. Dlouho mi trvalo nez jsem se zacetla. Urcite opet zajimavy namet nicmene bych asi zkratila a ubrala zapletek.

Janapek
02.04.2016

Souhlasím s Veggi. Knížku mám zatím rozečtenou, ale zbývá už mi jen asi 100 stran k úplnému dočtení. První polovina knihy bych řekla, je alespoň pro mě super a napínavá, ale v té druhé polovině se ponekud autor vzdaluje tak trochu k pohádkám a k problematice Egypta mi to tak trochu nesedí :-). Tedy jestli to tak mohu napsat... Jinak ale předchozí díly byly moc pěkné od začátku do konce :-).

Veggi
03.02.2016

Dávám 3 hvězdy, ale jen díky první polovině knihy. Druhá polovina byla pro mě totální zklamání. Ač nevěřím na čáry a kouzla, tak k Taitovi to tak nějak patří a doposud to bylo pro mě, ve snesitelné míře, až na druhou část. Jeho proměna a operace, které prodělal v Oblačných zahradách je na mě moc. Stejně tak jeho "boj" s čarodějnicí, která pokud je opravu tak mocná, jak doposud tvrdil Taita, tak by se přece tak lehce přemoci nedala. Nemluvě o jeho vztahu k Fenn, který je pro mě prostě pedofilní! Na konci knihy je jí sice asi 16 let, ale pokud si jí osvojil jako malé děvčátko, tak toto se přece neděla : )

k.chilli
02.10.2015

Už u trojky jsem hodnotila jako lepší průměr....tady vynechám i to lepší....už to prostě není ono:-( ikdyž jsem si Taitu moc oblíbila,myslím,že by autor udělal lépe kdyby se držel spíš ve vodách historického románu a ubral trochu té magie....

Zuziiik
23.06.2015

Tuto a Čaroděje mám ze všech nejraději.....

Ivana11
15.06.2015

Přestože jsem velká obdivovatelka autora a mám od něho přečtené všechny knihy, tato je jedná, kterou jsem odložila.

Nunee
21.02.2015

Tento díl se mi četl stejně dobře jako ty předchozí, akorát jsem ho nedokázala brát vážně.... Nyní, po
čase z něj mám rozporuplné pocity...

evickakyticka
14.12.2014

Krásné vyprávění od kterého neodtrhnete oči. Nenacházím nic záporného, co bych o této knize mohla říct. W. Smith je mistrným vypravěčem, který dokáže barvitě popsat vše, co chce jeho mysl říct. Nenacházím vhodná slova, která by dostatečně popsala pocity po přečtení knihy. Jen snad skvěle, moc děkuji.

takana
03.11.2014

Tento díl mě ze všech zaujal nejméně. Na mě je tam až moc magie a už to není srovnatelné s kvalitou předchozích dílů.

vrony
21.10.2014

Skvělý román. Nezklamal.

Aniday
22.08.2014

ať je to jak chce, Taita se mi provždy nesmazatelně zapsal do duše...

Ra-Amon
04.03.2014

Určitě nelituji, že jsem se pustil do této knihy, byť komentáře nebyly valné. Nebýt zdlouhavého, méně záživného začátku, dal bych pět hvězdiček. Prvním dvěma dílům se těžko vyrovná,tady bych spíše u žánru uvedl dobrodružný / fantasy než historický a malinko mi to dějově připomínalo velké putování jako Pán prstenů. Celkově hodnotím kladně.

mpb1913
06.02.2014odpad!

Tak tohle je neuvěřitelná sračka. Když už jsem strávil s Taitou zhruba 2000 stránek, přeci jen k němu člověk získá nějaký vztah, ale takhle to zakončit? No ty vole...

ksander33
17.01.2014

Jednoznačně nejslabší díl... Ze začátku jsem to málem odložila - nemohla jsem si zvyknout na ten nával kouzel a magie. Po polovině jsem se ale začetla a nakonec to bylo i napínavé.

Zmitko.m
20.12.2013

Podle mne už je tato kniha jen nastavování úspěšného titulu...celkově je oproti prvním dílům slabší a s tou magií už mi to přijde takové "přitažené za vlasy" ...Série Řeky bohů podle mne měla skončit Čarodějem...

Bibisova
09.10.2013

Právě knihu čtu a nevím, jestli to vydržím až do konce. Na mě moc magična, erotiky. Oproti prvnímu dílu slabý odvar....