Řeka bohů IV. - Vnitřní oko

Egypt je zasažen sérií katastrofálních pohrom, které ochromí království. Pak přichází nejděsivější rána vyschne životodárná řeka Nil, která svými záplavami zajišťuje úrodnou půdu a tím i obživu všemu obyvatelstvu. Ve vzdálených hlubinách Afriky, kde řeka pramení, se děje něco hrozného. Královský dvůr je zoufalý. Královna Mintaka podléhá svodům kazatele falešné bohyně Eos, který jí slibuje, že oživí její dvě zesnulé děti. Faraon Nefer vysílá Taitu aby odhalil příčinu zkázy. Na dlouhé a nebezpečné pouti se Taitovi zjevuje dávno mrtvá královna Lostris a moudrý Taita se nechá vést jejími radami, ale přesto, netuší, jak strašlivý nepřítel ve vzdálených a zcela neprozkoumaných hlubinách černého kontinentu strojí další léčku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2794/big_reka-bohu-iv-vnitrni-oko-4VF-2794.jpg 3.7478

Řeka bohů 4.

vera2890

Tento díl mě zklamal..

evvva
20.10.2020

Myslím, že je nejvyšší čas Taitu opustit, možná jsem to měla udělat už před tímto dílem, možná už před trojkou...pohádky mám ráda...i když v pohádkách Bajajovi nový penis nenaroste. Takže až si budu chtít přečíst líčení všech možných údů, poloh a erotických představ, přece jen sáhnu po trochu jiném žánru. Nicméně, prokousala jsem se až na konec a ve finále, se zavřenýma očima....budiž.

Merry001
22.08.2020

Dlouho jsem přemýšlel, jak tuto knihu ohodnotit. Dvě hvězdy dávám za dynamicnost příběhu a barvité popisky. Musím ale přiznat, ze jsem ji přečetl jen s premahanim.
Je tam zase nesoulad s prvním dílem, autor zasadil mytickeho Taitu do Egypta. Když si budu chtít přečíst nějakou fantasy, sahnu však po Sapkowskeho Zaklínači nebo Tolkienovi a jeho Panu prstenu.
Lascivni popisováni erotických scén zase může připomínat Padesát odstínu. Autor se nezastaví ani před popisovanim zabíjení mimin. Happy end je vysloveně sladký. Až neskutecne, stejně jako kniha. Autor dle me neměl nápad, jak díl uchopit a zkoušel vše nevšední. Bohužel od nej a jeho knihy se to neočekává.

Atlantis
16.07.2020

A tady se pro mne série Řeka bohů nadobro rozpadla. Zmizelo to kouzlo, které nás táhlo do prostředí starého Egypta. Pryč je inteligentní a pohotový Taita, který ale má svoje handicapy, jak duševní, tak fyzické. Tady je z něj mocný mág, který jako starosvětský Superman zachrání celý svět. A dokonce i toho pindíka už zase má. Průměrné hodnotím jen proto, že celá kniha má takový temnější podtext a to se mi líbilo. Jinak podivné rozmělnění série.

666Jitka
30.04.2020

Kouzla a magie ... chybí mi zde ale to kouzlo, co měly hlavně první dva díly, ani třetí nebyl špatný, ale tento díl už mi nějak moc nesedl ...

vaclavv29
18.03.2020odpad!

Wilbur se asi zbláznil. Taitovi naroste péro a ušuká čarodějnici... To asi není historický román. Spíš porno fantasy.

Egeris
02.12.2019

Přečetl jsem asi 80 stran a dál se to prostě nedá. Přijde mi to jako hrozná slátanina, která nedává vůbec smysl. Už v minulém díle se kouzlilo až moc no a v tomto je to jedna velká šílenost. Jinak autor to má sám asi trochu popletené, vůbec mi nesedí věk postav, Nefer rozhodně nemůže být tak starý, jak ho popisuje. Nemá to hlavu ani patu.

Pavelpi
24.09.2019

Pokračování v kouzlech a magii,ale skončí to jako v pohádce.Přesto si myslím,že toho už bylo tak akorát.Kdyby se to natahovalo ještě dál,už by to nebylo ono.