Řeka bohů III. - Čaroděj ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Mistrný vypravěč se vrací tímto románem do Egypta. Taita, skrytý v poušti Afriky, se po smrti milované královny Lostris věnuje modlitbám a studiu. Stává se z něho čaroděj znalý nauky prastarých bohů, adept magie a nadpřirozených sil. Odpoví na výzvu ze záhrobí, odejde z pustiny a vrací se do světa lidí. Zde se brzy ocitá v těžkém konfliktu se zlem, které hrozí svrhnout trůn egyptského království a zničit mladého prince Nefera, vnuka královny Lostris....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384429/big_reka-bohu-iii-carodej-1kq-384429.jpg 4.1746
Série:

Řeka bohů 3.


Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Alpress
Originální název:

Warlock, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (73)

Kniha Řeka bohů III. - Čaroděj

Schamila
17.08.2021

Každé další pokračování je moc dobré..., doporučuji

burilltomas
12.05.2021

Úžasné pokračování linie prvního dílu:)


Danuše7
11.04.2021

je to sice fikce, ale ano, tak to mohlo být. Nefer Setti žil, nebyl sice významným faraonem, ale příběh je to hezký.

harena
12.03.2021

Čtivý, dobrodružný příběh z africké pouště. Faraonové bojují bezohledně o vládu nad Egyptem a čaroděj Taita přichází k princi Nefer Setimu, aby mu pomohl stát se právoplatným vládcem Egypta. Příběh je plný intrik, zrady, pletich, lásky a pomsty. Jen nemusím číst tak podrobné popisování bojů, časté líčení násilí a sexu. Když to stručně shrnu, je to jinak dobře napsaný dobrodružný příběh, dost drsnější pohádka pro dospělé.

Rihatama
08.12.2020

Pobývám v zemi čarodějů, šamanů a vím, že dokážou věci, nad kterými rozum zůstává stát. Sama jsem byla "čehosi" svědkem. Přiznávám to, ač jsem člověk racionální a logický, troufám si říct. Návrat k Taitovi, starému jak kameny pouště, mé srdce i duši potěšil. O Egyptě už se tentokrát člověk od Wilbura už moc nedozví, příběh se nicméně odvíjí ve staroegyptských kulisách, které tomuto poutavému, čarodějnému příběhu, kterému vévodí můj oblíbenec - eunuch a velký mág Taita, dodávají nádherný nádech exotiky. Boj faraóna Nefera se lvem pro mne tak byl tak plastickým zážitkem, že jsem přestávala chvílemi číst, abych se mohla nadechnut a připomenout si, že je to jen kniha :-). Ovšem ani závod po Rudé stezce nebo souboj čarodějů nejsou o nic méně poutavé. Napětí totiž nepolevuje na žádné z 550 stran. Možná bych snesla méně detailů v popisech brutálního zabíjení či kastrování nebo erotických scén, ale člověk nemůže mít všechno :).

evvva
08.10.2020

třetí díl čtený v řadě, co k němu napsat...je potřeba daleko víc opustit racionální úvahy a nechat se vést touhle " pohádkou ", neřešit, nezpochybňovat , ponořit se do příběhu a zkusit se vrátit o pár "x" let zpátky, do dětství, kdy jsme taky věřili všemu, co jsme viděli, slyšeli a četli...

Merry001
01.08.2020

Autor slibuje příběh, kde má Taita magické schopnosti. A svůj slib Smith splnil.
Je to další příběh, opět jinak pojatý po prvních dvou. Autor dokazuje, ze ničím nezaostává ani za známými pisateli fantasy literatury.
Děj má neskutečný spád. Když mi zbývalo par stránek do konce, říkal jsem si, ze přeci není možné zbytek děje a zápletek popsat na deseti stranách. Ale lze. V podstatě celá poslední třetina knihy měla ještě větší spád, než je zvykem Wilbura Smithe.
Kniha mě nadchla. Možná bych vyčetl jen pár chyb, jako když vesnici sužuje nedostatek vody, která je jen pití a na příděl. Taita však ráno přijde čerstvě umytý. Pak jsou tam jisté fráze, které nejspíše do 4 tisíce let starého příběhu z Egypta nepatří. Domnívám se však, ze je to spíše chyba překladu.
Doporučuji, dávám 4,5 hvězdy, což je zaokrouhleně 5 ????

Atlantis
16.07.2020

Třetí díl Řeky bohů mne kdysi opravdu rozhodil. Čekal jsem zase klasickou dobrodružnou četbu z prostředí starého Egypta, lehce opepřenou nějakou tou lechtivou scénou, ale místo toho jsem dostal egyptské... fantasy? Asi? Knihu pro mě určitě zachránil fakt, že pořád mluvíme o pokračování rodu, který jsem si oblíbil v první knize. Nefer je přeci jen vnuk Lotris, a tak chápete Taitovo zainteresování do celé téhle šlamastyky. Nic se ale nesmí přehánět, jak bohužel ukáže další díl.

1