Čaroděj

Čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1598/mid_reka-bohu-iii-carodej-pvW-1598.jpg 4 842 82

Řeka bohů / Rieka bohov série

Ve třetím díle Řeky bohů se Wilbur Smith vrací zpět do starověkého Egypta. Z eunucha Taity, známého z prvního dílu, se mezitím stal mocný mág. Autor protentokrát popustil uzdu své fantazii a tak je příběh plný magie a kouzel. Možná bude chvilku trvat než si čtenář navyklý na tradiční dobrodružné romány zvykne na trochu neobvyklé prolínání s žánrem fantasy, ale příběh je jako vždy velmi strhující. Taita ochraňuje mladého prince Nefera, vnuka královny Lotris, kterou jistě znají čtenáři prvního dílu. Neferův otec, faraón Tamos je úkladně zavražděn lordem Najou, který usiluje o jeho trůn. Nefer se tak dostává do velkého nebezpečí a když se dozvídá pravdu o smrti svého otce, přísahá Najovi pomstu. Epický příběh plný odvahy, napětí, dobrodružství, vášnivé lásky, velkolepých bitev, zrady a intrik, graduje až do poslední stránky a v rozsáhlého románu je hluchých míst jen málo.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Alpress

Warlock , 2001

niknikita
18.08.2017 5 z 5

Neuvěřitelný a silný příběh, jako všechny, které tak skvěle vypráví Wilbur Smith.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Naprostá spokojenost. Čte se velmi dobře.

jana5843
07.06.2017

Tak tenhle díl mě s celé serie bavil naprosto nejvíc je to úžasný napínavý záhadný a super co vic dodat 5 hvězdiček

paprika75
07.03.2017 5 z 5

Nečekala jsem nic menšího než další skvělou knihu ... A dostala jsem ji. 5*

papajapa
28.12.2016 5 z 5

Dalsi perfektni roman z Egypta. Do knihy jsem sla s tim, ze se dozvim, kde prisel Taita ke svym schopnostem, ale nevadi. Oproti prvnimu dilu se carodej uz tak nevytahuje. Jen konec mi prisel trochu uspechany.

martin9072
28.07.2016 5 z 5

Taita nám dospěl, zbavil se svého trochu protivného chlubení a rozhodně mu to prospělo. Děj vyprávěný ve třetí osobě se mně osobně četl líp než ich forma. Přidání fantasy prvků příběhu neublížilo. Za mě lepší než jednička.

buchta
20.07.2016 5 z 5

Wilbur Smith je uzasny vypravec s krasnym darem vtahnout do minulosti a nepustit

Evišťátko
20.06.2016 3 z 5

S prvním dílem sice nesrovnatelná, více magie a čar, ale i tak poutavé počtení.

Jido
23.05.2016 4 z 5

Autor opět nezklamal, kniha se četla dobře, jen to čarování mi chvílemi vadilo...

lábuska1
19.05.2016 1 z 5

Třetí díl už nebyl tak čtivý, ale dočetla jsem to...

Janapek
02.04.2016 4 z 5

Pro mě to byl super příběh :-).

Chuan Montaňak
05.01.2016

Vynikající.

k.chilli
02.10.2015 4 z 5

Tady bych to ohodnotila jako lepší průměr....technicky vše v pořádku,ale už to prostě nebylo ono....

Zuziiik
23.06.2015 5 z 5

úžasná kniha, jedna z nejoblíbenějších

kvádr
08.04.2015 4 z 5

Klasika od autora, jen už mi to tím čarodějnictvým přišlo moc scifi a malonko přitažené za vlásky nejen Taity, jedna hvězdička chybí k dokonalosti a dle mě zcela oprávněně..

MissiPippi
20.02.2015 4 z 5

Třetí díl mne bavil z těch tří nejvíce. Je to tím, že jsem si již navykla na autorovo psaní nebo autor již netrpí takovou samolibostí?

U předchozích knih jsem si stěžovala na popisy erot.scén. V třetím díle jsem si povšimla zlepšení. Taita už není tak pyšný a sebemilující, jak v prvním díle, což je další velké plus. Troška fantazie v podobě čarování knize taky neškodí. Kladně hodnotím i smrt jedné z kladných postav, nesmrtelnost postav pomalu ustupuje. Ale to, že každá postava, co se odhalí, má obrovský pyj, to mě zaráží neustále. Obávám se, že Smith se u mě zapíše jako milovník velkých ocasů, když to bude takto pokračovat.

LauraK
28.01.2015

Velice pěkně do detailu zpracovaná kniha. Moc pěkné čtení. Román ze starověkého Egypta mne velice nadchl a pokračuji ve čtení v další knize.

Richie1
18.01.2015 2 z 5

Zpočátku se mi příběh ještě docela líbil, ale postupně jsem byl stále otrávenější. Děj se odehrává opět ve starověku, ale i tentokrát si Smith udělal z historie trhacího panáka. Skutečným historickým událostem neodpovídá v románu vůbec nic a např. dobývání Babylóna Egypťany bylo jedním z největších nesmyslů. Příběh byl zbytečně natahován, až začal nudit. Zápletky byly předvídatelné a někdy jakoby podle kopíráku. Snaha o časté líčení násilí či sexu byla až křečovitá.
Rovněž překlad se Václavu Vanduchovi úplně nepovedl - množství nespisovných slov mi kazilo dojem.
Když si odmyslím historii, byl by to průměrně dobrý román, ale v souvislosti s tak velkým překroucením dějin nemohu knihu hodnotit dobře. 40%

Aniday
10.08.2014 5 z 5

Taitovi jsem naprosto podlehla, takže i když s jedničkou se tato kniha srovnat nedá, pořád jsem nadšená 8)

Modrina
30.05.2014 1 z 5

Dokonalost jedničky tahle podivnost nezmenší, ale fakt lituju, že jsem tomuhle věnovala čas. Se čtyřkou už jsem tu chybu neudělala.

Egypt magie tajemství starověký Egypt historické romány

Wilbur Smith
britská, 1933 - 2021